Pajūrio naujienos
Help
2016 Birželis
Pi 6132027
An 7142128
Tr18152229
Ke29162330
Pe3101724
Še4111825
Se5121926
Orų prognozė
Dieną26°C debesuotumas 45 %
Naktį17°C debesuotumas 14 %
Apklausa

Ar Kretingai reikia fontano?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

(1060) 2016-06-28

Vydmantų seniūnija – kitąmet

  • Viktorija VAŠKYTĖ
  • Pirmas puslapis
Naujoji Vydmantų seniūnija, kuri apims Vydmantų, Vilimiškės, Pryšmančių, Parąžės, Kiauleikių ir Liepynės kaimus, taps devintąja Kretingos rajono seniūnija ir turėtų pradėti veikti jau kitąmet.

Vydmantų seniūnijos steigimui apklausoje pritarę Vilimiškės kaimo gyventojai padėjo užbaigti dar vieną naujosios seniūnijos formavimo etapą. Anot Kretingos rajono savivaldybės administracijos direktoriaus Virginijaus Domarko, Vydmantų seniūnija, kuriai be Vilimiškės taip pat priklausys Pryšmančių, Parąžės, Kiauleikių, Liepynės ir Vydmantų kaimai, realiai turėtų pradėti funkcionuoti nuo 2017 m. sausio 1 d.

Dėl techninės klaidos į dar 2013 m. lapkritį vykdytas kitų kaimų apklausas neįtrauktos Vilimiškės gyventojai už naujosios seniūnijos steigimą pasisakė vienbalsiai. Kretingos seniūnijos, kuriai šiuo metu priklauso Vilimiškės kaimas, duomenimis gyvenamąją vietą čia yra deklaravę 8 gyventojai, apklausoje dalyvavo 7.

Beveik 97 proc. apklaustųjų seniūnijos steigimo idėjai pritarė ir Vydmantų, Pryšmančių, Parąžės, Kiauleikių bei Liepynės kaimuose. Tuomet, 2013 m., iš viso apklausti 767 gyventojai arba 38,1 proc. šių gyvenviečių populiacijos.

Kainuos apie 40 tūkst.

„Tikimės, kad nauja seniūnija, su nauju biudžetu ir nauju seniūnu pradės veikti nuo 2017 m. sausio 1 d. Visi keliai veda į tai“, – tikino V. Domarkas.

Jo teigimu, naują seniūną, kuris, kaip valstybės tarnautojas, bus parinktas konkurso būdu, turės ne tik Vydmantų, bet ir Kretingos seniūnija, kuriai šiuo metu ir priklauso būsimosios Vydmantų seniūnijos kaimai.

„Darbo sutartis Kretingos seniūnijos seniūnui Antanui Gedminui yra pratęsta, kol bus įsteigta nauja seniūnija“, – sakė V. Domarkas.

Suskaičiuota, kad administracinės išlaidos naujajai Vydmantų seniūnijai išlaikyti preliminariai bus maždaug tokios pat, kaip Kartenos ar Kūlupėnų seniūnijų – apie 35–40 tūkst. per metus.

„Kai kas persidengs, t.y. sumažės specialistų Kretingos seniūnijoje ir dalis lėšų pereis Vydmantų seniūnijai, tačiau ir seniūnas, ir dar pora specialistų bus išlaikomi iš mokesčių mokėtojų pinigų“, – kalbėjo administracijos direktorius.

Jo teigimu, naujosios seniūnijos administracija greičiausiai kursis Vydmantų bendruomenės patalpose, kurias bus stengiamasi maksimaliai išnaudoti. Tokia galimybė jau aptarta ir su Vydmantų bendruomenės nariais.


Komisija, kurioje – policijos atsakingi pareigūnai ir kelius bei gatves prižiūrinčių organizacijų bei įstaigų įgalioti atstovai, įvertino ir išskyrė Kretingos mieste 4 eismo saugumo atžvilgiu problemiškiausias gatves. Jose už europinius pinigus bus įrengti pėsčiųjų takai.


Kone 30 tūkst. eurų kainavę daugiamečiai Kretingos miesto gėlynai turi naują prižiūrėtoją: Kretingos miesto seniūnas sudarė 14 tūkst. 223 eurų vertės sutartį su uždarąja akcine bendrove iš Klaipėdos rajono „Bangos želdiniai“, kuri gėlynais rūpinsis šiais ir kitais metais.


Tvenkinyje prie Pranciškonų gimnazijos ir Kultūros centro turėtų ištrykšti fontanas. Ant pontono sumontuotas fontanas be elektros kabelio kainuotų apie 34 tūkst. eurų. Fontano centrinė čiurkšlė aukštyn šautų 12–15 metrų, o kelios šoninės – apie 6 metrus. Įrenginį pavasarį nuleistų į vandenį, o rudenį ištrauktų ir išgabentų į sandėlį.


Įtaria nukopijavus riboženklių projektus

  • Irena ŠEŠKEVIČIENĖ
  • Aktualijos

Kretingos rajono savivaldybei paskubomis paskelbus Kretingos miesto bei rajono riboženklių vizijų konkursą, tebuvo pateikti vos 4 projektiniai pasiūlymai, kurie sukėlė kretingiškio maketuotojo Gvido Taurinsko įtarimus, juos esant kone tiksliomis internetinėmis kopijomis.


Kretingos policijos komisariato Kelių policijos poskyrio viršininkas Ričardas Kačinas praėjusį šventinį savaitgalį pavadino gana ramiu, tačiau intensyviu. „Pareigūnams darbo netrūko tiek užtikrinant viešąją tvarką, tiek saugų eismą keliuose ir gatvėse“, – sakė jis.


Parduotuvės pakluso, patenkinti ne visi

  • Audronė GRIEŽIENĖ
  • Teisėtvarka

Joninių vakarą Kretingos rajono Savivaldybės Civilinės saugos ir viešosios tvarkos skyriaus specialistė Renata Jonauskienė kartu su policijos pareigūnais surengė reidą, kurio metu tikrino, kaip parduotuvės paiso Savivaldybės sprendimo po 18 val. neparduoti stipresnių kaip 7,5 proc. alkoholinių gėrimų. Pažeidimų nenustatyta.


  • Iš po­li­ci­jos su­ves­ti­nių

Užregistruotas pranešimas apie tai, kad 1979 m. gimęs Vydmantų gyventojas I. B. birželio 17 d. internetu pervedė 500 Eur už perkamą automobilį VW TOUAREG. Po poros dienų nuvykęs į nurodytą vietą, nerado nei pardavėjo, nei automobilio.

Padaryta 600 Eur žala.

Įvykis tiriamas.

KRETINGOS r.

SALANTŲ mstl.

gyventoja birželio 24 d. apie 4.30 val. pastebėjo, kad pavogtas Kalno gatvėje stovėjęs jos 1999 m. laidos pilkas automobilis „Opel Astra“. Mašina buvusi palikta neužrakinta, su užvedimo rakteliais viduje bei dokumentais.

Padaryta 1 tūkst. 100 Eur žala.

Šiuo metu automobilis saugomas bendrovės „Okreta“ aikštelėje. Įtariama, kad juo padarytas administracinės teisės pažeidimas.

BAUBLIŲ k.

Raguviškių kaimo gyventojas, gimęs 1965 m., vairuodamas automobilį „Renault 19“, kelio posūkyje išvažiavo į priešingą eismo juostą ir susidūrė su priešpriešiais atvažiuojančiu automobiliu „Opel Vectra“, vairuojamu Klaipėdos rajono gyventojo.

Įvykio metu abu vairuotojai buvo blaivūs. Apgadinti jų automobiliai, 2005 m. gimęs „Opel Vectra“ keleivis paguldytas į Klaipėdos miesto vaikų ligoninės Traumatologijos skyrių.

Įvykis tiriamas.

Užregistruoti 4 smurto artimoje aplinkoje atvejai.

Birželio 23 d. Kretingoje neblaivus vyras per veidą ranka trenkė sutuoktinei. Tą patį vakarą iš Padvarių kaimo atėjęs pas tėvus, gyvenančius Kretingoje, girtas sūnus išdaužė durų stiklą ir įėjęs į kambarį mušė motiną.

Birželio 25 d. vienas salantiškis ranka sugurino žmonai nosį, o kitas prieš savo moterį galimai gerokai pasišvaistė kirviu – daugybinius kūno sužalojimus ji gydosi Klaipėdos universitetinėje ligoninėje.

Parengė Audronė GRIEŽIENĖ


Aštuoniolikmetis kretingiškis Emilijus Krakauskas tapo pirmuoju lietuviu, patekusiu į Šveicarijos nacionalinę ledo ritulio lygos A grupę (NLA), kuri yra stipriausia pagal pajėgumą šioje Alpių šalyje.


Kol vieni jaunieji rajono krepšininkai ilsėjosi po sezono pabaigos, kiti lankė antrus metus Kretingos sporto mokyklos trenerio Arimanto Mikaločiaus organizuojamos Kretingos krepšinio stovyklos užsiėmimus.


Pasibaigė 2000 m. ir 2001 m. gimusių Kretingos sporto mokyklos krepšininkų sezonas. Jo pabaigai Žemaitijos moksleivių krepšinio lygoje (ŽMKL) 1999–2000 m. gimusių čempionate 2000 m. gimę Kretingos sporto mokyklos krepšininkai iškovojo II vietą ir pasipuošė medaliais.


Po siautulingos Joninių nakties, kada laužų ugnimi išbaidytos pamėklės ir saulė jau kitą rytą pasuko savo veidą atgalios, sugrįžo ir įprastas darbų ritmas. Skaitytojai jau tik trumpam bestabteli prie šventės akimirkų, užfiksuotų nuotraukose ir dar užsilikusių Joninių puokštėse ar užstrigusių kažkuriame atminties taške.chat
Visos teisės saugomos. © 2006-2014 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas