Pajūrio naujienos
Help
2016 Birželis
Pi 6132027
An 7142128
Tr18152229
Ke29162330
Pe3101724
Še4111825
Se5121926
Orų prognozė
Dieną29°C debesuotumas 34 %
Naktį16°C debesuotumas 34 %
Apklausa

Ar seniūnai yra valdžia?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

(1053) 2016-05-31

Vizualizacijoje taip atrodantį Kretingos sporto ir sveikatingumo kompleksą bendrovė „LitCon“ yra įsipareigojusi pastatyti iki 2021 m. spalio 26 d.

Savaitė prasidėjo Savivaldybei ir ypač jos valdžiai džiugiomis naujienomis: po vienerių kovos su uodo trūklio lervomis metų pirmąkart iš 12-oje Kretingos miesto vandentiekio stebėjimo vietų paimtuose geriamojo vandens mėginiuose nebuvo nė vienos kirmėlės. O penktadienį Klaipėdos apygardos teismas netenkino Viešųjų pirkimų tarnybos prašymo ir nesustabdė Kretingos sporto ir sveikatingumo komplekso statybos.

Lietuvoje to dar nebuvo

„Problema baigiama spręsti: visose 12-oje Kretingos miesto vandentiekio geriamojo vandens stebėjimo vietų vanduo praėjusią savaitę buvo be makrobestuburių“, – tyrimų rezultatu pasidžiaugė Klaipėdos valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (VMVT) viršininkas Antanas Bauža.

Iš Kretingos miesto vandenvietės geriamojo vandens rezervuarų miesto vandens tinkluose išplitusioms uodo trūklio lervoms įveikti prireikė net vienerių metų. Klaipėdos VMV tarnybos specialistai problemai spręsti buvo pasitelkti šių metų pradžioje. „Vasario mėnesį mūsų tarnybos darbuotojai atliko pirmą patikrinimą. Bendrovė „Kretingos vandenys“ parengė Kretingos miesto vandens tiekimo sistemos makrobestuburių taršos prevencijos ir šalinimo priemonių planą 2016 metams, jį suderino su mūsų tarnyba. Kontroliuojame plano vykdymą, kaip taikomos prevencinės priemonės, kad uodai vėl nepatektų į geriamojo vandens tiekimo tinklą. Dirba specialiai šiai problemai spręsti sudaryta Savivaldybės komisija, kuri kiekvieną savaitę aptaria, vertina situaciją, sprendžia, ką toliau daryti. Problema neeilinė – Lietuvoje to dar nebuvo įvykę“, – kalbėjo A. Bauža.

A. Bauža nebuvo užtikrintas, kad, vaizdžiai tariant, žuvo paskutinė Kretingos vandentiekio uodo trūklio lerva, todėl ragino gyventojus stebėti iš čiaupų bėgantį vandenį ir jeigu dar vandenyje aptiktų kirmėlių – pranešti Maisto ir veterinarijos tarnybai, bendrovei „Kretingos vandenys“.

„Kretingos miesto geriamojo vandens užteršimas uodo trūklio lervomis yra vandens tiekėjo – bendrovės „Kretingos vandenys“ – aplaidumo rezultatas. Tam, kad tai nepasikartotų, įmonei būtina užtikrinti prevenciją, sklandų darbą. Jau nupirkta, sumontuota ir veikia vandens chloravimo sistema, kurios lig šiolei nebuvo. Veikiant šiai sistemai vanduo yra chloruojamas pagal poreikį, tai dar vadinama foniniu vandens chloravimu. Gyventojai to chloro nejaus“, – teigė A. Bauža.


Klaipėdos valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos viršininkas Antanas Bauža informavo „Pajūrio naujienas“ apie Kretingos ligoninės virtuvėje gegužės 26-ąją atliktą patikrinimą ir jo rezultatus.

„Įmonė „Kretingos maistas“ iš ligoninės perėmė virtuvę su pasenusia įranga – krosnis nefunkcionali, trūksta šaldytuvų. Aptikome, kad maisto ruošimo žaliavos laikomos netinkamai – netinkamoje vietoje ir per žemoje temperatūroje, sykiu termiškai apdorota mėsa su netermiškai apdorota. O svarbiausia – buvo aptikta 10 kg pasibaigusio vartojimo termino mėsos, – ši mėsa buvo skirta ligoninės pacientų pietums, pietus tądien teko virti iš naujo“, – tvirtino A. Bauža.

Įmonei „Kretingos maistas“ buvo surašytas aktas ir pagal ATPK 189 str. paskirta administracinė nuobauda – pirmąkart aptikus pažeidimus – 14 eurų. „Įmonė taip pat pateko į padidintos rizikos sąrašą ir bus pakartotinai be išankstinio įspėjimo tikrinama mėnesio eigoje, o vėliau – pagal rizikos grupės lygį“, – patikino A. Bauža.

Mažos rizikos įmonės tikrinamos kas 2 metus, vidutinės – sykį per metus, o padidintos – 2–3 kartus per metus. Taip pat buvo paimti mėginiai patiekalų kaloringumui nustatyti – meniu sudarytas pagal 14 dietų, – dėl to dar laukiama ekspertų išvadų.

„Pacientų nusiskundimai buvo pagrįsti. Be abejonės, ligoninė nėra „Stiklių restoranas“, tačiau kas norėtų valgyti sudegusį kotletą ir dar iš pasenusios mėsos?“ – savo asmeninę nuomonę išsakė A. Bauža.

„P. n.“ informacija


Ligoninės aikšteles užbaigs tvarkyti

  • Irena ŠEŠKEVIČIENĖ
  • Aktualijos

Ne vien kai kuriems Kretingos rajono politikams, bet ir miesto žmonėms akį rėžė kalnai statybinio laužo ties ligonine, likę įrengiant 2 automobilių stovėjimo aikšteles, – nuogąstaujama, ar statybininkai beužbaigs darbus.


Už visų trijų Savivaldybės įmonių – „Kretingos vandenys“, Kretingos šilumos tinklai ir „Kretingos komunalininkas“ – teikiamas paslaugas Kretingos rajono gyventojai ateityje galės mokėti moderniuoju atsiskaitymo metodu, t. y. per vieną sąskaitą.


Konferencijos dalyvius pasveikino Kretingos rajono savivaldybės meras Juozas Mažeika.

Praėjusį penktadienį „Atostogų parke“ Žibininkuose vyko tarptautinė konferencija, kurios dalyviai aiškinosi, kaip žmogaus sveikatai geriau panaudoti gamtos išteklius: pajūrio karštąjį žemės gelmių vandenį ir sapropelį, kurį „Atostogų parkas“ išgauna iš Riauško ežero Šilalės rajone.

Konferencijai tarptautinį mastą suteikė svečiai iš Latvijos firmos „HumitVit“ ir Liepojos reabilitacinės ligoninės. Konferenciją inicijavusio „Atostogų parko“ direktorius Ričardas Jovaiša pasidžiaugė konferencijos rezultatais: „Atostogų parkas“ sutarė su kompanija „HumitVit“ dirbti kartu, panaudojant Riauško ežero sapropelį, Liepojos reabilitacinės ligoninės specialistai pasidalijo sukaupta patirtimi gydymui, sveikatinimui naudojant geoterminį pajūrio zonos vandenį. „HumitVit“ mes tieksime sapropelį – žaliavą, iš kurios jie gamins produktus, skirtus plaukų priežiūrai, veido kaukes, aplikacijų paketus sąnariams. Šią produkciją naudosime ir „Atostogų parke“. Deja, nesame visų galų meistrai, todėl lig šiolei sapropelį mūsų SPA naudojame tik įvyniojimams“, – kalbėjo R. Jovaiša.


Kretingos meno mokyklos pedagogė Kilnutė Skripkauskienė su savo auklėtine Vaiva Mitkute

Rusijoje, Sankt Peterburgo mieste, įvykusiame tarptautiniame pianistų konkurse ,,Bartalomeo Kristofori Sankt-Peterburg 2016” Kretingos meno mokyklai atstovavo mokytojos Kilnutės Skripkauskienės profesinio ugdymo III pagrindinės klasės mokinė Vaiva Mitkutė, kuri konkurse pelnė III vietą.

Konkuse dalyvavo atlikėjai iš 67 šalių iki 25 metų. Savo amžiaus grupėje kiekvienas turėjo atlikti programą, atitinkančią reikalavimus. Vaiva varžėsi 12–15 metų amžiaus kategorijoje, kurios vienas iš reikalavimų buvo atlikti klasikinį kūrinį. Kiti kūriniai galėjo būti renkami laisvai, pagal atlikėjo nuožiūrą. Visos programos trukmė šioje amžiaus grupėje – 15 min.

Konkursas vyko dviem etapais. Antrame, baigiamajame etape varžėsi dalyviai, surinkę daugiausiai balų, ir varžytuvės vyko dėl Grand Prix laimėtojo vardo. Dalyvių pasirodymus vertino kompetentinga komisija. Tai Maskvos ir Sankt Peterburgo konservatorijų profesoriai, tarptautinių konkursų laureatai, EPTA (fortepijono pedagogų asocijacijos) nariai. Komisijos pirmininkė EPTA sąjungos prezidentė, Maskvos P. Čaikovskio vardo konservatorijos profesorė Irina Osipova.

Prieš išvykdama į konkursą Sankt Peterburge, Vaiva kartu su mokytoja surengė rečitalį – koncertą Kretingos meno mokykloje.

„P. n.“ informacija


  • Iš po­li­ci­jos su­ves­ti­nių

KRETINGOS r.

KELYJE ŠIAULIAI–PALANGA Šiaulių gyventoja automobiliu „Peugeot 406“ partrenkė staiga iš namo kiemo į važiuojamąją dalį išbėgusį berniuką, gimusį 2005 m.

Dėl politraumos jis išvežtas į Klaipėdos vaikų ligoninės Reanimacijos skyrių.

Pirminiais duomenimis, vaikas į kelią išbėgo vydamasis kamuolį.

Parengė Audronė GRIEŽIENĖ


Daržuose – grambuolių desantas

  • Irena ŠEŠKEVIČIENĖ
  • Gamta

Šį pavasarį kai kurie jaunus lapus vos išskleidę medžiai nusėti grambuoliais. Grambuolių lervos jau spėjo nugraužti braškių, šakniavaisinių daržovių, agurkų šaknis, tuo varydamos sodininkus bei daržininkus į neviltį.


Konferencijoje pravėrė „Anapilio“ duris

  • Viktorija VAŠKYTĖ
  • Vakarų Lietuva

Palangoje įvykusios konferencijos „Medinio paveldo išsaugojimas ir atgaivinimas“ ir ją pratęsusių praktinių užsiėmimų su tautodailininku Linu Žulkumi dalyviams duris trumpam atvėrė restauruojama įspūdingo silueto medinė Palangos vila „Anapilis“.


„Vakarų Lietuva“ pasidomėjo, kiek Valstybės investicijų programos (VIP) lėšų yra gavusios Vakarų Lietuvos regiono savivaldybės, kam teikiami prioritetai, ar esama tęstinių projektų, kuriems įgyvendinti lėšų skiriama būtent iš VIP.


Užbaigs tvarkyti perskeltą širdį

  • Irena ŠEŠKEVIČIENĖ
  • Naujienos

Netrukus pajudės 25 metus įšaldyti paminklo „Lietuvių tautos kančioms atminti“ senosiose Kretingos miesto kapinėse, Vilniaus gatvėje, aplinkos tvarkymo darbai.


Anot Kretingos policijos komisariato Kelių policijos poskyrio viršininko Ričardo Kačino, praėjusį savaitgalį į pareigūnų akiratį papuolė du įtartini dviratininkai ir vienas lengvojo automobilio vairuotojas, be valstybinių numerių riedėję ekskavatorius bei traktorius, vis dar dygliuotos padangos ir du autoįvykiai, sukelti žvėrių.chat
Visos teisės saugomos. © 2006-2014 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas