Pajūrio naujienos
Help
2024 Kovas
Pi 4111825
An 5121926
Tr 6132027
Ke 7142128
Pe18152229
Še29162330
Se310172431
Komentarų topas

Darbėnų senjorai domėjosi Žemaitijos kūrėjais

  • Irena ŠEŠKEVIČIENĖ
  • Kultūra
  • 2019-04-09

Poeto Juozo Maksvyčio (iš kairės) rankose – literatūros antologija „Žemaitėjė“. Į jos pristatymą atvyko senjorės pedagogės Justina Vaičikauskienė bei Nijolė Pudžmienė.

Praėjusį savaitgalį Darbėnų senjorų mokytojų klubo „Šviesa“ nariai, susirinkę į popietę miestelio bibliotekoje, aptarė neseniai išleistą žemaičių grožinės literatūros antologiją „Žemaitėjė“ („Žemaitija“), o ir patys tarpusavyje bendravo tik žemaitiškai.

Muziejininkės Danutės Ramonaitės-Mukienės sudarytą ir pernai išleistą literatūros antologiją „Žemaitėjė“ susirinkusiesiems pristatė senjorų pedagogų klubo narys Juozas Maksvytis. Į šią antologiją autorė atrinko 4 jo žemaitiškai parašytus eilėraščius.

Be J. Maksvyčio eilių, į žemaičių žodinės kūrybos antologiją dar pateko vydmantiškės Nijolės Rimkienės eilėraščiai, taip pat nuo Kartenos kilusios Teklės Džervienės bei amžinybėn jau išėjusio Algirdo Kazragio, kitaip dar vadinto Vaški Onte, kūryba.

Senjorai taip pat klausėsi šmaikščių žemaitiškų dainų, kurias atliko muzikos pedagogės Lenos Kaubrytės vadovaujamas Darbėnų ikimokyklinukų etnografinis ansamblis, o mažoji Auksė Mitkevičiūtė išraiškingai deklamavo eilėraštį apie „Babūnę“.

Ši kūrybos popietė – tai vienas tradicinių Darbėnų senjorų pedagogų klubo „Šviesa“ renginių. Klubas šį rudenį minės savo įkūrimo 25-mečio jubiliejų. Į popietę atvykusi jo „krikštamotė“ buvusi prancūzų kalbos mokytoja Nijolė Pudžmienė prisiminė klubo kūrimosi pradžią.

Žemaitiškai dainas traukė Darbėnų ikimokyklinukai, vadovaujami Lenos Kaubrytės, o Auksė Mitkevičiūtė (centre) išraiškingai deklamavo eilėraštį apie „Babūnę“.

„Išeinant į pensiją 1992-aisiais, – nors dar 12 metų dirbau, visiems mokyklą taip pat paliekantiems kolegoms sakiau – bursimės į klubą. Taip ir padarėme: vienu metu į pensiją išėjo per 20 pedagogų, mums nesinorėjo išsiskirstyti ir sulįsti į savo kiautą. Įdomiai gyvenome, kaip sakant – dainos, šokiai, estrada. Ir ne vien tai, – buvo visko: rengėme popietes, konkursus, išvykas, rankdarbių užsiėmimus, parodas, paskaitas“, – kalbėjo N. Pudžmienė.

Pasak J. Maksvyčio, klubas sulaukdavo ir svečių iš kaimyninių apylinkių. „Aplankydavo dažna viešnia kūrėja Jadvyga Bajorienė iš Platelių, mano buvusi mokytoja“, – nostalgiškai prisiminė J. Maksvytis.

Iš N. Pudžmienės „vairą“ prieš 5-erius metus perėmė klubui vadovaujanti pradinių klasių pedagogė Justina Vaičikauskienė. Pastaroji sakė, jog klubo narių gretos stipriai sumenkę, nes daugumą aktyviausių senbuvių spaudžia metų našta. „Lazda – jau mano draugas, o ir kitų mano draugų draugas“, – šmaikštavo N. Pudžmienė.

Senjorai pedagogai, sakė J. Vaičikauskienė, reaguoja į kultūrines naujienas, kaip ir anksčiau draugauja su gimnazijos bendruomene bei miestelio biblioteka, kurios erdvėse senjorus per renginius dažniausiai ir priglaudžia bibliotekos vedėja Danutė Paulikienė.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas