Pajūrio naujienos
Help
2024 Balandis
Pi18152229
An29162330
Tr3101724
Ke4111825
Pe5121926
Še6132027
Se7142128
Apklausa

Ar verta uždrausti azartinių lošimų reklamą?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Sudėtingose pratybose veikė kolektyviškumas

  • Edita KALNIENĖ
  • Aktualijos
  • 2019-06-25

Kretingos priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos vyriausioji specialistė Sandra Vasiliauskaitė (iš kairės), vyriausioji slaugos administratorė Janina Luotienė ir pamainos vadas Vaclovas Dvarionas įsitikino, ar visi žmonės buvo evakuoti.

Kretingos ligoninėje pirmą kartą įvyko evakuacinės pratybos. „Sudėtingiausia – evakuoti nevaikštančius, sunkiai sergančius ligonius, kurių yra daug“, – pratybų sudėtingumą įvardijo Kretingos priešgaisrinės tarnybos vyriausioji specialistė Sandra Vasiliauskaitė. Kaip vieną saugos priemonių ligoninė neseniai įsigijo 10 specialių evakuacinių paklodžių, kainavusių per 1 tūkst. eurų.

Sunkiausia – evakuoti ligonius

Pratybose buvo imituotas gaisro židinys Vidaus ligų skyriuje esančioje virtuvėje. „Kad būtų tikroviškiau, kolektyvas ir ugniagesiai turėjo į lauką išnešti po du statistus, kurie imitavo sunkiai sergančius ligonius“, – įvardijo S. Vasiliauskaitė.

Ligoninėje yra 131 lova, tačiau, vyriausiosios slaugos administratorės Janinos Luotienės teigimu, tada buvo užimtos 106, beveik 50 proc. pacientų nevaikšto. „Sunkiausia pratybose buvo nevaikštančių žmonių evakuacija“, – tikino saugos darbe specialistas Antanas Meškauskas.

Nelaimės atveju sunkumų kiltų dėl galimos panikos. „Didelė problema būtų, jeigu ligoniai išsigąstų. Šiuo atveju juos buvome informavę, kad vyks pratybos, bet kitu atveju gali kilti didžiulis chaosas“, – darbuotojai akcentavo, kad ligoninė yra specifinė įstaiga.

Prasidėjus pratyboms, įspėjamojo garsinio signalo Vidaus lygų skyriuje nesigirdėjo, tačiau darbuotojai patikino, kad ši problema bus išspręsta. „Pakviesime įmonę, kuri prižiūri šią sistemą ir sutvarkysime viską“, – teigė A. Meškauskas.

Ligoninei taip pat buvo pasiūlyta pasitelkti dar daugiau darbuotojų bandant evakuoti ligonius. „Realiu gaisro atveju žmonės turėtų būti kur kas greičiau evakuojami, nors kolektyvas susitvarkė su šia užduotimi, bet pagalvojus, kad daugiau kaip pusė ligonių yra nevaikštantys, reikėtų pasitelkti didesnes pajėgas. Kol pagalba atvyks, reikėtų padaryti kuo daugiau“, – tvirtino S. Vasiliauskaitė.

A. Meškauskas paaiškino, kad, rengiantis pratyboms, darbuotojai koncentravosi į savo skyrių evakuaciją, o laisvi žmonės buvo atėję padėti. „Manau, realiu gaisro atveju ateitų padėti gerokai daugiau žmonių, abejingi neliktų ir šalia esančių įstaigų darbuotojai, kurie buvo perspėti apie vyksiančias pratybas“, – sakė vyriausioji gydytoja Ilona Volskienė.

Kretingos ligoninės kolektyvas ir ugniagesiai evakuacinių pratybų metu į lauką turėjo išnešti po du statistus, kurie imitavo sunkiai sergančius ligonius.

Pasidžiaugė rezultatais

Nepaisant kelių trūkumų, specialistai pasidžiaugė profesionaliai atliktu darbu. Daugiausiai pagyrų sulaukė kolektyvas, kuris nieko nedelsdamas evakavo sunkius ligonius imitavusius Kretingos šaulius, bandė gesinti gaisro židinį, operatyviai su atitinkamomis institucijomis keitėsi informacija.

„Galiu pasakyti, kad kolektyvas viską įvykdė labai gerai beveik 100 proc. Kiek vykdėme pratybų – tai buvo geriausios, nes informacija visoms institucijoms perduota labai greitai, pasitelktos visos pajėgos, žmonės dirbo kolektyviškai“, – apibendrino Kretingos jaunųjų šaulių kuopos vadas Gintautas Pogoželskas.

Jam pritarė ir kiti specialistai. „Pateikėme tik keletą pastabų, kad būtų galima maksimaliai pasiruošti reaguoti į bet kokį įvykį“, – kalbėjo S. Vasiliauskaitė.

Geriausiai kolektyvui pavyko perduoti informaciją. „Buvo tinkamai paskirstyti darbai. Visi žinojo, kam skambinti, ką informuoti, kur eiti, ką daryti“, – džiaugėsi Kretingos rajono savivaldybės administracijos Civilinės saugos ir viešosios tvarkos skyriaus vedėja Rasmina Beniušienė.

Ligoninės darbuotojų teigimu, medikai keistis informacija yra įpratę. „Medicina – tokia sritis, kur specialistai nuolat susiduria su mirtimi, gimimu ir panašiai. Būna, kad po tragiškų įvykių darbuotojai sunkiai juos išgyvena, tačiau vis tiek dirba toliau. Žinoma, visoms stresinėms situacijoms nepasiruoši, tačiau dirbti komandoje mokame“, – kalbėjo vyriausioji slaugos administratorė J. Luotienė.

Specialistai pasidžiaugė ir saugos darbe specialistu A. Meškausku, kuris viską atliko, kaip turi būti. „Labai gerai įgyvendino visą veiksmų planą“, – tikino R. Beniušienė.

„Gatvėje sustabdžiau ugniagesius, jiems nurodžiau, kur yra gaisro židinys, kaip lengviausiai iki jo patekti, pasakiau, kiek viduje ir kur yra žmonių“, – atliktus darbus vardino A. Meškauskas.

Ligoninės kolektyvas teoriškai savo žinias atnaujina kartą per metus, tačiau praktiškai dar nėra tekę. „Viena yra mokytis teoriškai, o kita – išbandyti praktiškai reaguoti, kai įsivyrauja chaosas“, – teigė J. Luotienė. Jai pritarė ir A. Meškauskas: „Ligoninėje praktiškai nesame bandę tokių dalykų, todėl naudinga pasižiūrėti, kur mums reikėtų patobulėti, galbūt pakoreguoti tam tikrus dalykus.“


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas