Pajūrio naujienos
Help
2024 Kovas
Pi 4111825
An 5121926
Tr 6132027
Ke 7142128
Pe18152229
Še29162330
Se310172431
Komentarų topas

Vytautas MIKELKEVIČIUS:

– Mano nuomone, streikas yra gera protesto forma, tačiau žmonėms dažniausiai sunkiai pavyksta susiorganizuoti. Vieningumo pavyzdys – dėl didesnių algų ir darbo sąlygų anksčiau kovoję medikai, gaisrininkai, pastaruoju metu – pedagogai. Argi nepadėjo streikai pedagogams? Kad ir ne visiškai jie pasiekė užsibrėžtus tikslus, bet šį tą gero pasiekė.

Juozas GEČAS:

– Daugelyje Europos šalių streikai nuo seno vyksta, vadinasi, šia priemone kažką laimėti galima. Pas mus jie dar ne taip populiarūs, mūsų tauta ilgus metus buvo sovietmečio prislėgta, ne tokia išdrąsėjusi. Bet geriausia būtų, kad piliečiams ir Vyriausybei sektųsi tarpusavyje susitarti ir kad nereikėtų streikų. Kaip bebūtų, į šalies gyvenimą tai įneša anarchijos, supriešina ir visuomenę.

Elena AUKSELIENĖ:

– Kas iš to, kad žmonės sukyla – mokytojai, dabar štai dėl ketinamų pabranginti degalų žalius kryžius stato ir su technika į Vilnių ruošiasi žemdirbiai. Valdžia pažada tą ir aną, o paskui vis vien neįvykdo. Kita vertus, taikios akcijos, kaip rodo užsienio pavyzdžiai, gali peraugti ir į baisias riaušes, kelti grėsmę žmonių gyvybei. Prisimenu, kad ir prie mūsų Seimo 2009-aisiais riaušių neišvengta, buvo suimta apie 150 protestuotojų, nusiteikusių prieš valdžios reformas.

Isak Zizis KUTZI:

– Gerai, jei streikais sprendžiamos nepatenkintos tam tikros visuomenės grupės problemos, kurių nesprendžia valdžia. Blogai, kada streikai būna organizuojami ne padėti tiems žmonėms, o politiniais sumetimais. Bet kartais protesto būdų gali būti ir paprastesnių. Pavyzdžiui, Izraelyje prekybininkai pabrangino varškę. Gyventojai tarpusavyje susitarė, buvo vieningi ir šio produkto tiesiog nepirko. Kainas verslininkams teko sumažinti.

Kalbino Audronė GRIEŽIENĖ, fotografavo Darius ŠYPALIS


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas