Pajūrio naujienos
Help
2024 Balandis
Pi18152229
An29162330
Tr3101724
Ke4111825
Pe5121926
Še6132027
Se7142128
Apklausa

Ar praneštumėte apie narkotikų vartojimą anonimiškai tel. 8 700 60777?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Baubliai praturtėjo dar vienu paminklu

  • Irena ŠEŠKEVIČIENĖ
  • Kaimo bendruomenėse
  • 2010-08-17

Praėjusį savaitgalį baubliškiai taip pat neatsiliko nuo vasaros pabaigtuves švenčiančių kitų kaimų: šįkart vasaros šventė buvo skirta atgaivinti praeitį ir įamžinti 1940-1990 metų okupacijos kančių atminimą.

Šis paminklinis akmuo sovietų okupacijos laikotarpiu patirtoms Baublių kaimo gyventojų kančioms atminti į kaimo centrą pargabentas iš Antano Keblio, po karo į JAV emigravusio baubliškio, sodybos.

Kaimo parke ta proga buvo atidengtas paminklinis akmuo: ši ceremonija buvo patikėta rajono merui Juozui Mažeikai ir Žalgirio seniūnijos seniūnui Povilui Šližiui. Šios šventės ir paminklo atsiradimo iniciatorė – Baublių bendruomenė ir jos vadovė Gražina Rimkuvienė.

Paminklinis akmuo buvo pargabentas iš Antano Keblio, po karo emigravusio į JAV, sodybos. Kaimo bendruomenei jį dovanojo A.Keblio sūnus Juozas. Saulutę nukalė baubliškis kalvis Julius Macius. Tai - jau penktasis paminklas Baubliuose.

„Manau, kad Kretingos rajone nėra kito kaimo, kuris būtų toks turtingas paminklais ir skulptūromis, - džiaugėsi Baublių pagrindinės mokyklos direktorė Verutė Keblienė. – Tai įrodo, kad žmonės myli savo kraštą, jo praeitį ir nori ją įamžinti ateities kartoms“.

„Šiemet sukanka 70 metų nuo sovietinės okupacijos pradžios. Šiemet minime ir laisvos Lietuvos 20–metį. Labai norėjosi surinkti medžiagą apie okupacijos laikotarpį ir įamžinti nuo jos nukentėjusių žmonių atminimą. Baubliuose yra 25 šeimos, kurios paženklintos artimųjų mirtimi per okupaciją. Dar gyvi žmonės, kurie patyrė tremties ir įkalinimo siaubą, ar jų artimieji“, - apie datų ir žmonių atminimo įprasminimą kalbėjo G.Rimkuvienė.

Per paminklo atidengimą, skambant amžinybėn iškeliavusio kompozitoriaus Gintauto Abariaus patriotinei muzikai, ašaras braukė baubliškės Stasė Gideikienė ir Emilija Lukauskienė: S.Gideikienė prisiminė tėvo netektį – jį išsivedė 1948 m. ir jis dingo be žinios, o E.Lukauskienė – išžudytus artimus giminaičius.

Meras J.Mažeika įteikė padėkas labiausiai nusipelniusiems Baublių bendruomenės žmonėms: Nijolei Šlyžienei – ji 40 metų dirbo kaimo felčere, Janinai Lingienei – už švenčių dekoracijas ir apipavidalinimą, Kaziui Rimkui – už pagalbą kaimo bendruomenės centrui ir Baublių kaimo bendruomenės centro tarybai - už pastangas puoselėti kaimo gerovę.

Kultūros centro kiemelyje buvo surengta nuotraukų ir skaidrių paroda „Mano kaimo atvirukas“. Po oficialiosios šventės dalies čia susiėję žmonės linksminosi ligi išnaktų, kol juos išsklaidė prasidėjęs lietus su perkūnija. Šokti, trypti ir linksmai „uliavoti“ juos ragino dainininkas Stepas Januška bei vietiniai muzikantai „Kompanija X“.

Prieš paminklo atidengimą pakalbinti baubliškiai džiaugėsi, kad kiekvienas susiėjimas - tai puiki proga pabendrauti. „Kaimo žmonėms ir taip mažai tų švenčių, to pabėgimo nuo kasdienybės. Todėl labai laukiame kiekvienos šventės, kad tik jų daugiau būtų“, - sakė prieš 11 metų Baubliuose apsigyvenę Vilma ir Adomas Krasauskai.

Faktai

Pernai Baublių centre buvo pastatyta Gedimino Staškausko skulptūra „Knygnešys“, skirta Lietuvos tūkstantmečiui.

Užpernai – Juozo Paulausko skulptūra, skirta kraštiečiui skulptoriui Rimantui Dauginčiui atminti.

Du paminklai likę iš gyvavusio „Jaunosios gvardijos“ kolūkio laikų: parke – Antano Dimžlio skulptūra „Žvilgsnis į žvaigždes“, o prie ūkio dirbtuvių – paminklinis akmuo ties Baubliais žuvusioms lakūnėms rusėms atminti. Pastarojo paminklo šiandien likęs tik akmuo, - lakūnių nuotraukos saugomos mokykloje.

Slėnio gatvėje dar atstatytas per okupaciją nuniokotas, tačiau išsaugotas medinis kryžius.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas