Pajūrio naujienos
Help
2018 Gruodis
Pi 310172431
An 4111825
Tr 5121926
Ke 6132027
Pe 7142128
Še18152229
Se29162330
Orų prognozė
Dieną0°C debesuotumas 100 %
Naktį-2°C debesuotumas 100 %
Apklausa

„Pajūrio naujienos“ kviečia išrinkti 2018-ųjų Metų žmogų

Edita GLIOŽERIENĖ
Gintautas POGOŽELSKAS
Paulius VANIUCHINAS
Ričardas JOVAIŠA
Arvydas BALSEVIČIUS
Eugenija DANIUK
Nerijus GEDMINAS
Antanas BLUŽAS
Janina LUKAUSKIENĖ
Apklausa

Ar pritartumėte, kad Kretingos turgus būtų iškeltas prie vandens bokšto?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Atžalyniečiai sužavėjo teatralus

  • Diana JOMANTAITĖ
  • Kultūra
  • 2011-10-11

Jaunimo teatras-studija „Atžalynas“ sugrįžo iš XI-ojo tarptautinio teatrų festivalio Limbaži mieste Latvijoje.

Režisierė Auksė Antulienė pasakojo, kad iki šiol Limbaži miesto teatrų festivalis būdavęs skirtas tik suaugusiųjų kolektyvams. Tačiau jo rengėjai šiemet į programą nutarė įtraukti ir jaunimo teatrus. Norintys patekti į spektaklį turėjo pereiti atranką – profesionali komisija, peržiūrėjusi įrašus, atrinko tik pačius geriausius spektaklius. Jų sąraše buvo ir atžalyniečių „Arklio Dominyko meilė“.

Šis spektaklis patiko ne tik atrankos komisijai: komplimentų kretingiškių darbui negailėjo ir festivalio svečiai – teatro trupės iš Latvijos, Estijos, Rusijos, Prancūzijos. Atžalyniečiui Džiugui Antuliui atiteko geriausio aktoriaus darbo titulas, o estai jiems labiausiai patikusiu festivalio aktoriumi išrinko kretingiškį Vitalijų Gylį.

„Festivalis nebuvo konkursinis, tačiau jei būtų buvusios skiriamos prizinės vietos, būtume patekę tarp nugalėtojų“, - įsitikinusi A.Antulienė.

Atžalyniečiai pasakojo, kad atvykę į mažesnį už Kretingą miestą, kaip ir visi kolektyvai, buvo sutikti karališkai ir teatrališkai. Festivalio atidarymas įvyko vėlų vakarą ir buvo paverstas tikru teatriniu žaidimu. Teatrui skendint tamsoje, kelią rodė tik žvakių šviesa, o teatralus sutiko miesto meras, įsikūnijęs į karalių. Prieš prasidedant spektaklių maratonui aktoriai žvakių šviesoje galėjo apžiūrėti sidabro dirbinių parodą.

„Limbaži galima pavadinti teatro miestu. Teatras čia gyvuoja jau keturis dešimtmečius ir turi labai gilias, gerbiamas ir puoselėjamas tradicijas. Spektakliai vyksta ne vienoje scenoje – be mieste veikiančių kultūros ir jaunimo centrų, teatras dar turi savo pastatą miesto parke. Jame buvusioje gaisrinėje įrengta scena, veikia nedidelė kavinė. Dėl šių gerų sąlygų per tris dienas teatro scenose galėjo pasirodyti 13 kolektyvų. Pamatėme kitus kolektyvus ir patys pasisėmėme patirties, gavome komplimentų bei naudingų patarimų“, - kalbėjo A.Antulienė.

Festivalį vainikavo bendras visų teatralų darbas. Tik atvykę kolektyvai gavo namų darbus. Specialiai festivaliui buvo atsiųstos karikatūristo Helbero Bistrupo karikatūros. Pagal jas reikėjo parengti improvizacijas, kurias kiekviena teatro trupė pateikė skirtingai.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas