Pajūrio naujienos
Help
2024 Balandis
Pi18152229
An29162330
Tr3101724
Ke4111825
Pe5121926
Še6132027
Se7142128
Apklausa

Ar verta uždrausti azartinių lošimų reklamą?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

,,Kuprinės“ šeimą aplankė jaunimo reikalų koordinatorė Diana Garjonienė, supažindinusi, kaip veikia ir kokią reikšmę turi jaunimo ir su jaunimu dirbančios organizacijos.

Kupriniečius aplankė jaunimo reikalų koordinatorė Diana Garjonienė.

Dažnai šių laikų jaunimas apsiriboja mobiliuoju telefonu ar kompiuteriu ir skundžiasi, kad mūsų mažame miestelyje nėra užsiėmimų. Nors iš tiesų veiklos yra apstu: įvairios organizacijos, būreliai, meno ir sporto mokyklos, jaunimo erdvės. Anot D. Garjonienės, reikia tik noro ir nemažų pastangų, siekiant dalyvauti tam tikruose užsiėmimuose, kurie suteikia jaunuoliui praktiką, reikalingą tolimesniam gyvenimui.

Jaunimo reikalų koordinatorius

Kretingos jaunimo reikalų koordinatorės D. Garjonienės teigimu, darbas su jaunimu nėra toks lengvas, kaip gali pasirodyti iš pirmo žvilgsnio. Kaip minėjo koordinatorė, jaunimo yra visokio: sunkaus, imlaus, tiesiog niekuo nesidominčio arba atvirkščiai – dalyvaujančio visur, kur tik gali pajėgti. Taigi tokią profesiją besirenkantys žmonės turi būti lankstūs, prisitaikantys, tiriantys šių dienų jaunimo problemas bei besiaiškinantys jų sprendimo būdus. Koordinatorė yra tarpininkė tarp savivaldybės politikų, tarnautojų bei jaunimo. Siekdama tinkamai dirbti jaunimo reikalų srityje, ji bendradarbiauja su Socialinės apsaugos ir darbo ministerija, Jaunimo reikalų departamentu, jaunimo organizacijomis, neformalaus jaunimo grupėmis ir kitomis institucijomis, dalyvauja plėtojant bendradarbiavimą su užsienio šalių savivaldybėmis jaunimo politikos srityje.

Jaunimo politika ir Jaunimo reikalų taryba

Pasak D. Garjonienės, idėja apie jaunimo reikalų koordinatoriaus pareigybę Lietuvoje ėmė sklandyti apie 2004 m., Kretingoje jį įsteigta apie 2005 m.

„Jaunimo politika – tai sistemų ir priemonių visuma, kuria siekiama subrandinti jaunuolio asmenybę tolimesniam gyvenimui, – apie savo darbą kalbėjo D. Garjonienė. – Ji susideda iš dviejų stambesnių sričių: jaunimo interesų užtikrinimas atskirose viešosios politikos srityse – sporte, kultūroje, sveikatos priežiūroje, ir jaunimo veiklos plėtra, kai siekiama užtikrinti neformalios ugdymo veiklos rezultatus tolesniems jaunuolio tikslams įgyvendinti.“ Jaunimo reikalų taryba – tai žmonių grupė, siūlanti priemones, kurios padėtų pagerinti jaunų žmonių gyvenimą. Tarybą sudaro Savivaldybės, jaunimo nevyriausybinių organizacijų atstovai. Ji glaudžiai bendradarbiauja su Lietuvos moksleivių sąjunga ir Apskrituoju stalu. Apibendrinant: šios organizacijos siekiai bei tikslai yra nukreipti į jaunimą, kuris kurs tolesnę savo bei šalies ateitį.

Atviros jaunimo erdvės

Kretingoje jaunimo erdvė veikia Suaugusiųjų ir jaunimo mokymo centre. Joje, jaunimo reikalų koordinatorės teigimu, galima rasti biliardo, teniso stalus, smiginį, įvairių kitų stalo žaidimų, skatinančių jaunimą domėtis ir įgyti žinių. „Dažnai šioje erdvėje renkasi sunkus – probleminis – jaunimas, – sakė D. Garjonienė. – Šio jaunimo nereikia atskirai sudominti ar imtis kitokių priemonių, norint, kad jie čia lankytųsi. Vaikinai, o retkarčiais ir merginos, patys ateina praleisti čia laiką.“

Kaime ir mieste

D. Garjonienės teigimu, Kretingoje vienu iš probleminių rajonų laikomi Bajorai. Iš šios miesto dalies rečiausiai sulaukiama aktyvaus jaunimo.

„Kaimiškų vietovių jaunimas turi žymiai mažiau veiklų negu miesto. Jiems dažna problema tampa susisiekimas su miestu, finansinės galimybės arba tiesiog noro trūkumas. Vienas iš problemos sprendimo būdų – atvirų jaunimo erdvių įkūrimas, o jei tokios jau yra, būtina jas modernizuoti ir padaryti patraukliomis jaunam žmogui“, – įsitikinusi D. Garjonienė. Kita vieta, leidžianti jaunimui užsiimti įdomiomis veiklomis, veikia Kretingos rajono Motiejaus Valančiaus viešojoje bibliotekoje. „Savame kampe“ jaunimui siūloma įvairių užsiėmimų – nuo stalo futbolo iki mokymų kurti filmus ar fotografuoti.

Kretingos jaunimas dirba

Lyginant jaunimo nedarbą mūsų šalyje ir kitose Europos Sąjungos šalyse, Lietuvoje jis kur kas mažesnis.

D. Garjonienės teigimu, Kretingos jaunimo įsidarbinimas yra vienas aukščiausių Lietuvoje – tuo galima pasidžiaugti. „Šalia esantys kurortiniai miestai – Palanga, Klaipėda bei Šventoji – suteikia galimybę jaunimui įsidarbinti vasaros sezonui ir gauti ne tik gyvenimiškos patirties, bet ir formuoti atsakingumo jausmą bei supratimą apie uždarbį ir pinigų vertę“, – teigė D. Garjonienė.

Julija JONUŠAITĖ

„P. n.“ akademijos narė


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas