Pajūrio naujienos
Help
2024 Kovas
Pi 4111825
An 5121926
Tr 6132027
Ke 7142128
Pe18152229
Še29162330
Se310172431
Komentarų topas

Muzikinio projekto dalyvių telefonai kaista nuo sveikinimų

  • Audronė GRIEŽIENĖ
  • Mūsų žmonės
  • 2018-10-19
Ingos ir Gedemino Jepšų atliekama Kastyčio Kerbedžio daina „Mano meile, žinok“ pavergė ir žiūrovų, ir komisijos širdis.

„No, Gedemina... Rek nabondyt, o novažiout, nogaliet ėr sogrįžt, ontrep atuostuogu nagausi“, – su sodriu žemaitišku humoru Kurmaičiuose esančios įmonės „Varkojis ir ko“ vadovas Pranas Varkojis išlydėjo galandinimo cecho darbininką Gedeminą Jepšą, kai šis pasiprašė poros laisvų dienų kartu su dukra Inga pabandyti laimę populiariajame televizijos muzikiniame projekte „Du balsai – viena širdis“. Ir šis vadovo linkėjimas, galima sakyti, išsipildė su kaupu – surinkę 166 žiūrovų ir komisijos balsus, I. ir G. Jepšai tarp 8 šeimyninių duetų užėmė garbingą antrąją vietą ir pateko į kitą projekto etapą.

Pirmosios pamokos traktoriaus kabinoje

„Dabar netyla telefonas – įsitaisiau sau bėdą, bet labai malonią“, – atviravo darbo vietoje „Pajūrio naujienų“ pakalbintas Gedeminas. Pasveikinti kone kasdien jam skambina pažįstami ir nepažįstami, bičiuliai ir jaunystės laikų draugai.

Lendimų kaime gyvenančio G. Jepšo draugystė su muzika prasidėjo tuomet, kai su būriu jaunimo eidavo į šokius tai Laukžemėje, tai Darbėnuose. Mašinų beveik nebuvo, ilgus kilometrus tekdavo pėdinti pėsčiomis. „Turėjau gana balsingų pusbrolių, su kuriais nuobodu nebuvo – kad kelias neprailgtų, traukdavom dainą po dainos“, – prisiminimais dalijosi jis. Anot tokias garsenybes, kaip operos solistas Vaclovas Daunoras arba daugelyje pasaulio teatrų scenų dainavęs tenoras Virgilijus Noreika, mėgusio pašnekovo, jo paties balsas jaunystėje buvęs kitoks – kur kas švelnesnis ir menkesnis. Todėl šį gruodį 63-jų sulauksiantis vyras nė nesvarsto, kad būtų galėjęs savo gyvenimo kelią pasukti muzikos linkme. Kad gali dainuoti kitaip, suprato, kai, ūžiant traktoriaus, kuriuo arė tuometinio Piliakalnio kolūkio laukus, motorui, prisidengęs burną ranka, kad geriau girdėtų, pats sau iš visų jėgų po kelis kartus išvingiavo garsą „Oooooo...“. „Kur nors kitur taip šūkauti būtų buvę nepadoru“, – šypsojosi Gedeminas.

Su žmona Petrute jie užaugino 4 muzikalius vaikus, buvo subūrę ir visame rajone skambėjusią savo šeimos liaudiškos muzikos kapelą.

Septyniolika metų įmonėje „Varkojis ir ko“ dirbantis Gedeminas Jepšas dainą pats sau neretai užtraukia ir prie galandinimo staklių.

Svajonę išpildė dukra

Į projektą „Du balsai – viena širdis“ tėtį užregistravo patirties panašiuose konkursuose turinti dukra Inga.

„Kai prieš maždaug porą metų ji gana sėkmingai dalyvavo „Lietuvos balse“, su Petrute ir mudu važiavome pasiklausyti. Dalyviams besiskirstant, pasiprašiau įleidžiamas į salę. Įėjau ir... suspaudė širdį. Pagalvojau, o, kad taip aš kada į tokią sceną galėčiau užlipti...“ – įspūdį perteikė G. Jepšas. Tačiau šiuokart, sužinojęs, kad tokia galimybė – reali, gerokai suglumo, prašė dukters registraciją atšaukti, bet ši nenorėjusi girdėti. Iki renginio likus dviem savaitėms, nebebuvę, kur trauktis. Pasistatė dvi kompiuterio kolonėles, susėdo abu kambary ant sofos, įsijungė Kastyčio Kerbedžio dainos „Mano meile, žinok“ fonogramą ir repetavo... Anot Gedemino, tas kambarys – mažas, akustikos nėra. Reikėjo, kad bent koks profesionalus žmogus, kaip skamba, pasiklausytų iš šono.

„Nuvažiavome į Laukžemę pasikonsultuoti su meno vadovu ten dirbančiu Alvydu Višinsku. Gavome patarimų, tačiau, užlipus ant profesionalios scenos, kažkur jie tarsi „išsibarstė“, dainavome taip, kaip išėjo, tik žinau, kad – iš visos širdies“, – prisipažino G. Jepšas.

I. Jepšaitė Klaipėdos universitete yra baigusi karjeros projektavimo magistro studijas, dirba viename Klaipėdos prekybos centrų rinkodaros projektų koordinatore, be to, organizuoja renginius, laisvalaikiu iš dirbtinių gėlių kuria plaukų aksesuarus.

Apie atmosferą ir autoritetus

– Kaip kilo mintis kartu su tėčiu dalyvauti projekte „Du balsai – viena širdis“? – veiklios merginos paklausė „Pajūrio naujienos“.

– Esu dalyvavusi projektuose „Lietuvos balsas“, „Mes – vieno kraujo“, tad man tai nėra nauja. Užtat žinojau, kaip tėčiui patinka dainuoti ir kaip jis nori į didžiąją sceną. Nuo praėjusių metų tėtis dalyvauja saviveikloje Laukžemės kultūros namuose – dainuoja ne tik ansamblyje, bet keletą kartų yra pasirodęs ir kaip solistas. Apie tai, kad užregistravau į projektą, pasakiau jau po fakto. Iš pradžių gynėsi – esąs per senas, nemoka anglų kalbos, rado ir daugiau priežasčių. Šiaip taip su mama įkalbėjom nuvažiuoti į Klaipėdoje vykusią atranką, sakėm, juk niekas per galvą neduos. Sulaukęs nemažai atsiliepimų apie savo gražų balsą, į pasirodymą Vilniuje keliavo jau puikiai nusiteikęs. Man norisi, kad ir kiti vyresnio amžiaus žmonės suprastų, jog niekada nėra vėlu gyvenime patirti ką nors naujo. Tereikia drąsos ir pasiryžimo. Ir dar – nesvarstyti, „o ką žmonės pasakys?“. Šis projektas mums abiem su tėčiu labai svarbus: kartu renkamės dainas, aptariame, kaip galėtume geriau išpildyti. Žinoma, norisi projekte išlikti kuo ilgiau. Kitam pasirodymui repetuojame naują dainą.

– Kuris komisijos narys Jums – autoritetas? Kaip apskritai reaguojate į kritiką?

– Visų komisijos narių pastabas vertiname. Mantas Stonkus prie širdies, nes žemaitis iš Plungės, Katažina Zvonkuvienė žavi nuoširdumu, o Dovilė Filmanavičiūtė kartais kad ir paberia „pipiriukų“, jos pastabos taiklios.

Aš normaliai priimu kritiką, jei tas, kuris kritikuoja, išmano ir yra kompetentingas. O replikoms neteikiu reikšmės. Kita vertus, man pačiai dažnai atrodo, jog galėjau pasirodyti geriau.

– Kokia atmosfera vyravo šio konkurso metu?

– Puiki, jokios konkurencijos bent kol kas nesijautė. Tiek dalyviai, tiek komisija ir vedėja – draugiški, negailėjo gerų žodžių. Aš pati turbūt daugiau jaudinausi už tėtį, kuriam, kaip supratau, įspūdį paliko galimybė dainuoti LRT scenoje, puiki aparatūra ir įgarsinimas.

– Akivaizdu, kad judviejų santykiai – šilti. Ar visi šeimos nariai vienas kitą taip palaikote?

– Žinoma. Turiu tris brolius, visi jau sukūrę savo gyvenimus. Du broliai emigravę, gyvena Londone, trečias – Telšiuose. Ryšį nuolat palaikome, per šventes, kai visi susitinkame tėvų namuose, būna labai smagu.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas