Lengvaatlečiai pagerino savo asmeninius pasiekimus

• Audronė PUIŠIENĖ
  • Sportas
  • 2009-01-16

Klaipėdoje lengvosios atletikos manieže įvykusiose žiemos sezono atidarymo varžybose bei tomis pačiomis dienomis surengtose Klaipėdos apskrities jaunučių pirmenybėse dalyvavo ir būrys Kretingos bėgikų, treniruojamų Juozo Pelionio. Apibendrindamas pasiektus rezultatus treneris teigė, jog jais džiaugiasi, nes daugelis jo auklėtinių pagerino savo asmeninius pasiekimus, kiti gi buvę labai arti tikslo.

Apskrities jaunučių čempionu tapo Kretingos sporto mokyklos auklėtinis 15-metis Vilius Kuktorovas: jis 300 m nuotolį įveikė per 42,36 sek. Dvigubai ilgesnį nuotolį – 600 m – Vilius nubėgo per 1 min. 35,52 sek. ir iškovojo II v.

“Vilius - perspektyvus bėgikas, ir šio mėnesio pabaigoje rengiasi startuoti Panevėžyje įvyksiančiame Lietuvos jaunučių čempionate. Kartu tikimės prizinės vietos, o startai Klaipėdoje Viliui buvo kaip gera treniruotė”, - taip savo auklėtinio startą komentavo J.Pelionis.

Suaugusiųjų amžiaus grupėje dvi antrąsias vietas iškovojo 20 metų Aurimas Pazdrazdis. Jo rezultatai: 600 m - per 1 min. 24,7 sek., 1000 m – per 2 min. 34,38 sek.

Treneris akcentavo, jog A.Pazdrazdžio 600 m bėgimo rezultatas Respublikoje tarp suaugusiųjų yra trečias.

Rūta Narkutė (18 metų) 1000 m nubėgo per 3 min. 15,11 sek. ir iškovojo II v., o 600 m įveikusi per 1 min. 44,01 sek. buvo trečia.

Mindaugas Pazdrazdis (19 m., suaugusiųjų grupė) 1000 m nubėgo per 2 min. 42,15 sek. ir buvo trečias. Antrą vietą vaikinas iškovojo, 3000 m nubėgęs per 9 min. 23,95 sek.

Abiejų brolių bėgikų sesuo Modesta Pazdrazdytė (17 metų) iškovojo dvi ketvirtąsias vietas. Jos rezultatai: 600 m – 1 min. 48,78 sek. ir 1000 m – 3 min. 18,7 sek.

Adomas Smalakys (19 metų) abu kartus - 60 m nubėgęs per 7,37 sek. ir 300 m - per 38 sek. - tarp 30 dalyvių buvo aštuntas.

Paulius Balsys (16 m.), 600 m įveikęs per 1 min. 39,82 sek., buvo dvyliktas, 1000 m – per 3 min. 3,75 sek., užėmė VII v.

“Dar tik – žiemos sezono pradžia. Tad tikiuosi, kad rezultatai gerės, - kalbėjo J.Pelionis. - Aurimas, Mindaugas ir Rūta yra įvykdę kvalifikacinius normatyvus ir turi teisę dalyvauti Lietuvos suaugusiųjų lengvosios atletikos čempionate uždarose patalpose, o Adomui ir Modestai iki to normatyvo nedaug tetrūksta”.

Šiomis dienomis lengvaatlečiai treniruojasi ypač prastomis sąlygomis: treniruočių kokybę trikdo gamta.

“Slidu, - konstatavo J.Pelionis. - Būtų idealu, jeigu kas pasirūpintų nuvalyti dviračių taką į Ilgąsias pievas. Bet ko norėti, jeigu ir senojo miesto parko takai – visiškai nebarstyti. Parke ne tik kad treniruotis, bet ir žmonėms eiti yra pavojinga”.

Kretingos sporto mokyklos lengvaatlečių laukia intensyvus žiemos varžybų sezonas: šį bei kitą mėnesį varžybos bėgikų laukia kiekvieną savaitgalį.