Pajūrio naujienos
Help
2023 Gruodis
Pi 4111825
An 5121926
Tr 6132027
Ke 7142128
Pe18152229
Še29162330
Se310172431
Apklausa

Ar atvykstantieji dirbti iš Baltarusijos kelia pavojų Lietuvos saugumui?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Juodupėniškiai piešė meilę Lietuvai

  • Audronė GRIEŽIENĖ
  • Šventės
  • 2015-07-10

Kretingos kultūros centro Juodupėnų skyriaus vedėja Danguolė Vaičekauskienė teigė, jog į praėjusį savaitgalį nušurmuliavusią šio kaimo šventę ne viskas, kas sumanyta geriausio, sudėta.

„Nenorėjome išsibarstyti – idėjų pasitaupėme ir kitiems metams, kai rengsime jubiliejinę, 20-ąją, savo šventę“, – atviravo ji.

Valstybės dienos išvakarėse vykusio piešinių konkurso nugalėtojai buvo apdovanoti simboline dovana – Lietuvos valstybės vėliava.

Viliojo į gimtinę

Tačiau, anot vedėjos, ir šiemet gerų emocijų žmonėms netrūko: smagiai koncertavo vietos saviveiklininkai, vyko vaikų piešinių konkursas, iš juodupėniškio Aurimo Staniaus valdomo parasparnio ant žemės tradiciškai krito šventės rėmėjų saldainiai, o vakare, koncertuojant televizijos projekto „Kelias į žvaigždes“ dalyviams Skaistei ir Valdui Maksvyčiui, iki išnaktų ūžė diskoteka.

Vienas gražiausių šios šventės akcentų buvo piešinių konkursas „Aš myliu Lietuvą“. Jį organizavusios kaimo bendruomenės pirmininkės Linos Stanienės žodžiais, tai – Kretingos rajono savivaldybės finansuojamo jaunų šeimų aktyvinimo projekto „Lenk medelį, kol jaunas“ dalis.

„Kaimai, sodybos tuštėja, jaunimas išvažiuoja, kuriasi svetur. O mes norime, kad grįžtų į gimtinę, kad, kur bebūtų, nepamirštų jos“, – sakė pirmininkė.

Anot L. Stanienės, piešiniuose ne atsitiktinai vyravo trys gražiausios spalvos – geltona, žalia ir raudona – Gedimino pilis, juk renginys vyko Valstybės dienos išvakarėse, o pagrindinis prizas buvo Lietuvos vėliava.

„Iš pradžių manėme, kad gražiausią piešinį išrinks komisija, tačiau visi 16 darbų buvo tokie įspūdingi, jog spręsti palikome patiems žiūrovams. Daugelis jų balsavo už tą, kurį nupiešė anksčiau Juodupėnuose, o dabar Leliūnuose gyvenančios Kristinos ir Alfonso Kuprių daugiavaikės šeimos 5 vaikai: Dovydas, Kristupas, Rusnė, Skirmantė ir Kamilė“, – džiaugėsi pirmininkė.

Rajono Savivaldybė juodupėniškių projektui „Lenk medelį, kol jaunas“ skyrė 280 Eur. Anot jos, simboliška, kad iš tų pinigų pagal užsakymą meistras juodupėniškiams dar sukalė ir suolą, kad būtų kur aplink savo svajonių medį susėsti ir pasvajoti.

Įsuko sporto varžybos

Pasak D. Vaičekauskienės, juodupėniškiai vieni pirmųjų rajone į savo kaimo šventės scenarijų įrašė ir sporto žaidynes. „Šią tradiciją tęsiame lig šiol, be to, džiaugiamės, kad mūsų pavyzdžiu pasekė ir daugelis kitų seniūnijų“, – sakė kaimo kultūros skyriaus vedėja.

Imbarės seniūnijos sporto organizatorė Dovilė Vičiūtė papasakojo, jog šįkart buvo varžomasi 8-iose rungtyse. Tarp 4 futbolo 6x6 komandų I v. užėmė Juodupėnų „Fanatikai“ – Paulius Stanius, Linas Stanius, Kostas Narkus, Eligijus Narkus, Arvydas Narkus ir Martynas Beniušis. II v. pelnė Salantų „Salantai“, o III v. – mišri Juodupėnų, Leliūnų bei Grūšlaukės komanda „Spyris“.

Krepšinį 3x3 žaidė 8 komandos. Laimėjo Salantų „Vartos“ komanda – Ernestas Bružas, Jonas Galdikas, Julius Paulauskas. II v. užėmė mišri Juodupėnų, Dvaralio ir Gargždelės k. komanda „Tele bim bam“, o III v. – Mosėdžio „Kaimynai“.

Iš 6 tinklinio 5x5 komandų geriausiai pasisekė Juodupėnų „Alui ir Lašiniams“ – Audriui Vaseriui, Dariui Kupriui, Evaldui Malūkui, Egidijui Razmui ir Pauliui Milinskui. II v. užėmė Grūšlaukės „Grūšlaukė“, o III v. – Juodupėnų „Ausų purslai“.

Kaip kasmet, vaikai žaidė kvadratą 5x5. Nugalėtojais tapo Juodupėnų „Teletabiai“ – Žygintas Narkus, Aurimas Stonkus, Laurynas Stonkus, Rimvydas Nomgaudis ir Rokas Drąsutis. II v. užėmė „Partizanų“ komanda.

„Smiginio“ varžybose nugalėjo „Mušeikos“ – Gabrielė Griciutė, Tadas Varnas ir Marius Šilenskis. II v. užėmė „Kaimiečiai“, o III v. – „Kaitra“.

Vyrų virvės traukimo rungtyje tarp 4 komandų stipriausi pasirodė „Alus ir lašiniai“, II v. užėmė Juodupėnų „Vabalai“, o III v. – „Leliūnai“.

Virvės traukimo rungtyje dalyvavo ir 2 moterų komandos 3x3. Stipriausios buvo „Merginos“, o II v. atiteko „Malūkams“.

Svarsčio (24 kg) kėlimo viena ranka varžybose, iškėlęs 34 k., I v. laimėjo Adomas Samoška iš Leliūnų, II v. atiteko salantiškiui Martynui Paulauskui (24 k.), o III v. –juodupėniškiui Laimonui Petruliui (20 k.).

Šeimų estafetės nugalėtojais tapo Renata, Gabija ir Vaidas Bučinskai, II v. užėmė Janina, Taurydas ir Laurynas Eversonai. Juodupėniškiai originalūs dar ir tuo, kad šventės dalyvius moka įsukti ir į pramoginių rungčių sūkurį. Guminį batą toliausiai – 15 m – nusviedė Edita Šilenskienė, nedaug atsiliko ir II v. laimėjo Gabrielė Griciutė, III v. užėmė Giedrė Domarkaitė.

Ši pramoga paviliojo ir jauniausius šventės dalyvius. Tarp berniukų geriausiai sekėsi Žygintui Narkui (nusviedė 13 m), tarp mergaičių – Deimantei Šopagaitei.

Pagalvės metimo į tolį rungtyje nugalėjo G. Griciutė (10,50 m), II v. atiteko Sandrai Malūkaitei, o III v. – E. Šilenskienei. Juodupėniškio ūkininko dovanotą 50 kg sveriantį grūdų maišą 72 kartus iškėlęs Martynas Paulauskas gavo teisę jį neštis ir namo.

Komandos nugalėtojos apdovanotos taurėmis ir medaliais, II –III v. laimėtojos – medaliais, diplomais, individualių rungčių nugalėtojai – Imbarės seniūnijos įsteigtais prizais.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas