Pajūrio naujienos
Help
2023 Rugsėjis
Pi 4111825
An 5121926
Tr 6132027
Ke 7142128
Pe18152229
Še29162330
Se3101724
Apklausa

Ar iš streiko politikai turi daugiau naudos negu mokytojai?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas
Pranciškonų gimnazijos dvyliktokas Jokūbas Baltūsis geomokslų olimpiadoje iškovojo 2 bronzos medalius.

Pranciškonų gimnazijos dvyliktokas Jokūbas Baltūsis Italijoje per nuotolį įvykusioje 15-ojoje tarptautinėje geomokslų olimpiadoje „IESO2022“ iškovojo 2 bronzos medalius: individualų ir komandinį.

Olimpiadoje dalyvavo mokiniai iš 38 pasaulio valstybių. Iš pradžių Jokūbas dalyvavo Lietuvoje surengtose atrankose, kuriose galėjo dalyvauti visi norintieji. Iš jų buvo išrinkti 25 stipriausieji. „Tada gimnazistas dalyvavo antrame etape, kuriame buvo atrinkti 6 stipriausi Lietuvos moksleiviai, kurie ir dalyvavo šioje olimpiadoje“, – paaiškino Pranciškonų gimnazijos geografijos mokytojas Vilius Adomaitis.

Olimpiada įvyko vasaros pabaigoje. „Geomokslai reiškia, kad mokiniai tyrinėja žemės gelmes, paviršių, vandenį ir orą. Toje olimpiadoje jiems buvo pateikiamos užduotys, žinoma, labai gaila, kad praktinės užduotys buvo pateikiamos nuotoliniu būdu. Todėl jas atlikti buvo gerokai sudėtingiau. Mokiniai užduotis turėjo atlikti remdamiesi duomenų bazėmis“, – apibūdino V. Adomaitis.

J. Baltūsis šioje olimpiadoje pelnė du bronzos medalius. Vieną iškovojo atlikdamas individualias užduotis. „Olimpiadoje buvo atliekamos ir komandinės užduotys, per kurias mokiniai buvo suskirstyti į komandas. Čia Jokūbas su komanda taip pat pelnė bronzą“, – pasidžiaugė geografijos mokytojas.

Šiai olimpiadai dvyliktokas rengėsi visą vasarą. „Jau mokslo metų pabaigoje žinojau, kad dalyvausiu olimpiadoje, tad visa vasarą jai rengiausi. Mus taip pat mokė ir Vilniaus universiteto dėstytojai. Rengėme tiek individualius, tiek grupinius darbus“, – įvardijo J. Baltūsis.

Šiuo laimėjimu labai džiaugėsi tiek Jokūbas, tiek jo mokytojas. „Esu laimingas, kad laimėjau tarptautinio lygio olimpiadoje. Labai smagu, kad kiti irgi džiaugiasi šiuo laimėjimu. Išbandžiau save pasauliniu lygiu, galėjau įsivertinti. Nors neketinu sieti savo ateities su geomokslais, tačiau įgytos žinios, manau, pravers ir ateityje“, – tikino jaunuolis.

Geografijos mokytojo Viliaus Adomaičio teigimu, tokie laimėjimai įkvepia ir kitus mokinius įdėti daugiau pastangų: „Jie pamato, kad galima atstovauti mokyklai, rajonui tiek visoje Lietuvoje ir net, kaip šiuo atveju, pasaulyje.“

„P. n.“ informacija


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas