Pajūrio naujienos
Help
2022 Gruodis
Pi 5121926
An 6132027
Tr 7142128
Ke18152229
Pe29162330
Še310172431
Se4111825
Apklausa

Ar prieš senajam Kretingos parkui siūlant suteikti B. Burneikio vardą reikėjo viešos diskusijos?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Žlugo jau įsibėgėjęs projektas atidaryti vaikų dienos centrą Kretingoje, renovavus J. K. Chodkevičiaus gatvėje esantį apdegusį namą šalia rajono Motiejaus Valančiaus viešosios bibliotekos.

Iš projekto netikėtai pasitraukė Kretingos evangelikų liuteronų draugija „Sandora“, kuriai priklauso šis namas. Kretingos rajono savivaldybė 2020 m. rugpjūtį su „Sandora“ pasirašė jungtinės veiklos sutartį dėl vaikų dienos centro steigimo, centrui pritaikant šį „Sandoros“ turimą apleistą namą. Pagal sutartį, kuriai pritarė Kretingos rajono savivaldybės taryba, projekto vykdytojas – draugija „Sandora“ – buvo įsipareigojusi namą renovuoti ir jame centrą įsteigti iki 2023 m. rugsėjo už šiam projektui skirtą 108 tūkst. Eur Europos Sąjungos paramą ir savas lėšas, užtikrinti centro veiklą ne trumpiau kaip 5 metus. Jau parengtas namo pritaikymo vaikų dienos centrui techninis projektas, atlikta jo ekspertizė, beliko gauti leidimą statybos darbams vykdyti.

Kretingos rajono savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojos Violetos Turauskaitės teigimu, „Sandoros“ pirmininkas Arūnas Šulskis pranešimą, kad draugija atsisako vaikų dienos centro steigimo projekto, Savivaldybės administracijai įteikė prieš pat socialinės apsaugos ir darbo ministrės Monikos Navickienės vizitą Kretingoje ir rajone – per jį buvo numatyta apžiūrėti ir būsimo vaikų dienos centro vietą, aptarti jo perspektyvas. Ministrė, lydima Seimo nario Antano Vinkaus, Kretingoje lankėsi rugpjūčio 24 d. „Retas atvejis, kad bendrą Savivaldybės su visuomenine organizacija projektą tektų stabdyti jo statybos darbų leidimo išdavimo stadijoje“, – apgailestavo V. Turauskaitė, akcentavusi, kad Savivaldybės jungtinės veiklos sutartį su draugija „Sandora“ panaikinti turės Kretingos rajono savivaldybės taryba.

„Sandoros“ pirmininkas A. Šulskis „Pajūrio naujienoms“ paaiškino, kad draugija dienos centro steigimo projekto atsisakė dėl išaugusios projekto įgyvendinimo kainos, kuri draugijai yra nebepakeliama našta. Pastato renovacijai ir pritaikymui vaikų poreikiams draugija buvo suplanavusi per 200 tūkst. Eur kartu su ES paramos pinigais. „Statybų kainos išaugo dvigubai, nežinia, ar 0,5 mln. eurų šiandieną pastatui sutvarkyti beužtektų“, – kalbėjo A. Šulskis.

Jei „Sandorai“ būtų pavykę centrą įsteigti, lėšas jo veiklai draugija būtų gavusi iš valstybės biudžeto, kitų šaltinių. Kretingos rajono savivaldybėje dabar veikia 3 vaikų dienos centrai: Šv. Antano vaikų dienos centras prie Kretingos katalikų bažnyčios, kitas – Kretingos socialinių paslaugų centre ir maltiečių – Kartenoje. Centrai skirti vaikams, ypač – socialiai pažeidžiamų šeimų, užimti po pamokų.

„Tarėmės su Centrine projektų valdymo agentūra, kuri administruoja Europos Sąjungos paramą, kaip Savivaldybei neprarasti tų 108 tūkst. eurų paramos, kuri yra tikslinė. Yra galimybė 108 tūkst. eurų panaudoti vaikų dienos veiklos centrui išplėsti mūsų Socialinių paslaugų centre“, – teigė V. Turauskaitė.

Socialinių paslaugų centrą šiandieną lanko 25 vaikai, išplėtus paslaugas jis galėtų priimti daugiau – poreikis yra. Tačiau visam tam turi pritarti Savivaldybės tarybos politikai.

„Jungtinės veiklos su „Sandora“ sutartimi tikėjomės nušauti su zuikius – įsteigti dar vieną vaikams reikalingą įstaigą ir sutvarkyti apleistą, valkatų pamėgtą pastatą vaiduoklį Kretingos centre“, – sakė V. Turauskaitė, tarstelėjusi, kad, nutrūkus projektiniam bendradarbiavimui, Savivaldybės administracija reikalaus „Sandoros“ sutvarkyti bent pastato išorę, aplinką, kad pastatas nekeltų pavojaus aplinkiniams, nebebūtų asocialių asmenų, čia sukėlusių ne vieną gaisrą, prieglobsčiu. V. Turauskaitės pastebėjimu, draugija turės atlyginti už parengtą namo renovacijos techninį darbų projektą.

„Pastatą tvarkysime, pakeisime jo perdangą, stogą, gal ir tvora pavyks jį aptverti“, – žadėjo A. Šulskis.

„Sandoros“ draugijai priklauso ir šalia esantis jau sutvarkytas namas.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas