Pajūrio naujienos
Help
2022 Gruodis
Pi 5121926
An 6132027
Tr 7142128
Ke18152229
Pe29162330
Še310172431
Se4111825
Apklausa

Ar prieš senajam Kretingos parkui siūlant suteikti B. Burneikio vardą reikėjo viešos diskusijos?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Neva renka aukas neįgaliems vaikams

  • Edita KALNIENĖ
  • Teisėtvarka
  • 2022-09-13
Išgirdusi klausimų apie renkamas aukas, moteris kuo greičiau spruko iš įvykio vietos.

Kretingoje, prie prekybos centro „Iki“, pastaruoju metu nežinoma moteris iš praeivių rinko pinigus neva neįgaliems vaikams. „Ji yra atsispausdinusi lapą su užrašu, kad renka pinigus neįgaliems vaikams. Ar tokiu būdu renkamos aukos“, – pasvarstė šią moterį pastebėjusi kretingiškė Aldona Būtienė.

Moteris nekalba

Kretingiškė įtarė, kad gyventojai yra apgaudinėjami, ir tokiu būdu moteris tiesiog išvilioja pinigus. „Ta moteris lietuviškai nekalba. Kai paklausiau jos, kodėl gatvėje renka pinigus, ji man nieko neatsakė. Kai pasakiau, kad pranešiu policijai, pabėgo“, – pasakojo Aldona.

Ne lietuve apsimetanti moteris turi ir savo apgaulės schemą. „Ji paduoda lapą, kuriame reikia parašyti vardą, pavardę, tada tušinuku parodo į kitų žmonių nurodytas paaukotas sumas ir tokiu būdų prašo duoti pinigų“, – esmę apibūdino A. Būtienė.

Anot jos, moteris gali būti maždaug 25–27 metų: „Jos plaukai tamsūs. Neturi jokios organizacijos atributų, paprastai apsirengusi.“

Miesto centre aukas „pinigautoja“ galimai renka nuo praėjusios savaitės pirmadienio. „Mačiau, kad žmonės jai davė ir 10, ir 100 eurų“, – įvardijo Aldona.

Pranešė policijai

Kretingiškė apie galimą sukčiautoją informavo ir policiją. „Kai pasakiau, kad kviesiu policiją, ji pasislėpė automobilių stovėjimo aikštelėje už automobilio ir stebėjo, ką darysiu. Nutariau pareiti namo ir tik tuomet apie ją informuoti policiją“, – įvykį apibūdino A. Būtienė.

Pranešimą apie įtartiną asmenį, kuris renka aukas, Kretingos rajono policijos pareigūnai gavo rugsėjo 8 d. 10.48 val. Tačiau atvykus policijos pareigūnams, moters nebebuvo.

„Jeigu žmonės pastebėjo įtartiną asmenį, reikia įsidėmėti jo požymius ir pranešti skubios pagalbos telefonu 112. Nieko tokio, jeigu pranešimas nepasitvirtins. Svarbiausia, informuoti kaip įmanoma greičiau, nes nusikalstamą veiką vykdantys asmenys, pajutę, kad kažkas pranešė policijai, pabėga“, – kaip reikėtų elgtis tokiose situacijose, nurodė Kretingos rajono policijos komisariato Veiklos skyriaus viršininkas Tomas Mikelkevičius.

Šis atvejis nėra vienintelis, kuomet iš žmonių Kretingos mieste yra bandoma išvilioti pinigus. „Atsiranda gerumu norinčių pasinaudoti asmenų. Rimtos organizacijos tokiais būdais pinigų nerenka. Daug tokių atvejų – neva renkamos aukos – atsirado prasidėjus karui Ukrainoje. Reikėtų atsargiai vertinti tokius asmenis, – atkreipė dėmesį T. Mikelkevičius, pridūręs, kad veikia oficialios aukas renkančios organizacijos. – Nereikėtų savo sunkiai uždirbtų pinigų lengva ranka atiduoti neaiškiems asmenims.“


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas