Pajūrio naujienos
Help
2023 Gruodis
Pi 4111825
An 5121926
Tr 6132027
Ke 7142128
Pe18152229
Še29162330
Se310172431
Apklausa

Ar atvykstantieji dirbti iš Baltarusijos kelia pavojų Lietuvos saugumui?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Apklausa

„Pajūrio naujienų“ skaitytojai kviečiami išrinkti 2023-ųjų Metų žmogų!

Saulius Paulius BYTAUTAS
Auksė ANTULIENĖ
Romaldas SAKALAUSKAS
Lukas KUBILIUS
Simona MONTVYDAITĖ-KAYA
Virginijus BRAZAUSKAS
Dovydas BAJORAS
Tadas ROMEIKA
Janė LEŠČIAUSKIENĖ
Daiva DUDĖNIENĖ
Gražina KATKUVIENĖ
Gintaras ŽIOBAKAS
Komentarų topas

Skatino atsisakyti automobilio

  • Edita KALNIENĖ
  • Aktualijos
  • 2022-09-23
Kretingos rajono savivaldybės Visuomenės sveikatos biuro darbuotojai dalindami atšvaitus skatino žmones daugiau judėti.

Vakar buvo minima Tarptautinė diena be automobilio. Ta proga rajono Visuomenės sveikatos biuro darbuotojai kartu su bendruomenės pareigūnais Rotušės aikštėje vykdė atšvaitų dalijimo akciją.

Judėti ir tausoti aplinką

Šią dieną siekiama atkreipti visuomenės dėmesį į neigiamą transporto įtaką aplinkai, žmonių sveikatai ir taip patiems prisidėti prie švarios aplinkos išsaugojimo.

„Pirmiausia skatiname žmones bent truputį stengtis pajudėti, pavyzdžiui, kad ir per pietų pertrauką pasivaikščioti, nevažiuoti automobiliu. Taip akcentuojame ir automobilių keliamą taršą“, – kalbėjo rajono Visuomenės sveikatos biuro direktorė Viktorija Arlauskienė.

Šią akciją Visuomenės sveikatos biuras organizuoja nuo 2016 metų. Pirmą kartą akcija „Mieste – be savo automobilio“ buvo surengta 1998 m. Prancūzijoje. Praėjus dvejiems metams ši akcija jau surengta 760 Europos miestų.

„Vieni žmonės tikino, kad vaikšto daug, kiti – nieko nesako“, – situaciją apibūdino V. Arlauskienė.

Klaipėdos Ernesto Galvanausko profesinio mokymo centro Kretingos filialo auklėtiniai Jogaila (kairėje) ir Ričardas tikino, kad dažnai nuvykti iki tam tikros vietos renkasi paspirtuką arba eina pėsčiomis.

Visa ši savaitė taip pat paskelbta „Judumo savaite“, kuri minima visame pasaulyje. Akcija norima skatinti gyventojus pasiekti tikslą aplinkai draugiškais judėjimo būdais. „Savo socialinio tinklo paskyroje paskelbėme konkursą, per kurį kviečiame žmones suskaičiuoti per šią savaitę nueitus žingsnius ir atsiųsti mums“, – kaip visuomenė kviečiama atsisakyti taršių transporto priemonių, įvardijo Viktorija.

Akcijos metu sutikti Klaipėdos Ernesto Galvanausko profesinio mokymo centro Kretingos filialo auklėtiniai Ričardas ir Jogaila tikino, kad dažnai nuvykti iki tam tikros vietos renkasi paspirtuką arba eina pėsčiomis. „Būna, kad važiuoju automobiliu, tačiau dažnai pasirenku ir viešąjį transportą“, – pridūrė Ričardas.

Jaunuoliai tvirtino, kad tamsiu paros metu taip pat segi atšvaitus. „Paspirtukas yra techniškai tvarkingas, turi veikiančius žibintus“, – įvardijo Jogaila.

Saugumas – svarbiausia

Nemaža problema – ir eismo dalyvių saugumas. Todėl akcijoje dalyvavę Kretingos rajono policijos komisariato bendruomenės pareigūnai pėstiesiems dalijo informaciją, kaip reikia saugiai elgtis kelyje.

„Nemažai žmonių turi atšvaitus, juos dėvi ir nesigėdija“, – situaciją apibūdino bendruomenės pareigūnė Gitana Macienė. Bendruomenės pareigūnė priminė, kad tamsiuoju paros metu reikia naudoti visas saugumo priemones: „Pėstieji turi dėvėti atšvaitus, kuriuos reikia prisisegti dešinėje pusėje, eiti prieš automobilių važiavimo kryptį. Dviratininkai ir paspirtukininkai, jeigu nedega priekiniai ir galiniai žibintai, turi dėvėti liemenę.“

Situacija, pasak G. Macienės, yra pagerėjusi. „Mieste žmonės yra linkę laikytis Kelių eismo taisyklių, mažiau atšvaitus nešioja ir liemenes dėvi kaimo teritorijoje“, – teigė ji.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas