Pajūrio naujienos
Help
2022 Gruodis
Pi 5121926
An 6132027
Tr 7142128
Ke18152229
Pe29162330
Še310172431
Se4111825
Apklausa

Ar prieš senajam Kretingos parkui siūlant suteikti B. Burneikio vardą reikėjo viešos diskusijos?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Vietoj lysvės – šieno rulonai

  • Edita KALNIENĖ
  • Gamta
  • 2022-09-23
Ant šieno rulonų moliūgus užauginę draugai: Dainius Šiaulys (iš kairės), Vladislavas Kanareikin, Inga Kanareikina, Danguolė Šiaulienė, ant šieno rulonų stovi Dainiaus ir Danguolės sūnus Tadas.

Organizacija „Basos kojos“ Dauginčių kaime moliūgų sodinukus padiegė į šieno rulonus. „Reikėjo kažkaip panaudoti juos, todėl rulonus sustatėme palei miškelį, o po to sugalvojome juos papuošti moliūgais“, – kaip kilo mintis į šieno rulonus pasodinti moliūgus, įvardijo vienas organizacijos įkūrėjų Dainius Šiaulys.

Kviečia būti savimi

Šią vietą įkūrė dvi draugų šeimos: Danguolė ir Dainius Šiauliai bei Inga ir Vladislavas Kanareikinai. „Mintis kilo per karantiną. Norėjosi veikti kažką prasmingo, tad iš šiaudų rulonų surentėme tokį, kaip mažą amfiteatrą, ratą“, – sakė Vladislavas.

Organizacija „Basos kojos“ veikia antrus metus. „Sukūrėme erdvę, kurioje visi gali jaustis savimi, būti tokiais, kokie yra. Taip pat atvykusieji čia gali pabėgti nuo gyvenimo rutinos“, – kalbėjo I. Kanareikina.

Šioje erdvėje bendraminčiai organizuoja renginius, šokius. Taip pat „Basos kojos“ rengia žygius. „Čia susirenka įvairaus amžiaus žmonės: mūsų pačių vaikai, atvyksta jaunimas, bendraamžiai ir panašiai“, – kas lankosi jų sukurtoje erdvėje, įvardijo Danguolė.

Naudos Helovyno šventei

Auginti moliūgus draugai sugalvojo, kai praėjusiais metais, jų prireikus, negavo.

„Praėjusiais metais Helovyno šventei ieškojome moliūgo, radome tik vieną, kitus teko pirkti. Tai šiemet sugalvojome patys užsiauginti“, – kodėl sumąstė sodinti moliūgus, atskleidė V. Kanareikin.

Moliūgus draugai augino pirmą kartą, tačiau tai ketina daryti ir kitais metais. „Juos laistėme, prižiūrėjome, tačiau netręšėme. Kiekvienas netgi buvome išsirinkę savo moliūgą“, – tikino Danguolė.

Bendraminčiai į rulonus pasodino apie 40 daigų. „Iš pradžių šieno rulonuose pasidarėme duobutes, į jas įbėrėme žemių, tuomet pasodinome daigus“, – kaip augino moliūgus pasakojo D. Šiaulys, įvardinęs, kad šią daržovę sodino kartu su savo bendraminčiais ir vaikais.

Pirmiausia draugai susidaigino sėklas, tačiau iš pirmo karto to padaryti jiems nepavyko. „Pirmieji daigai neišdygo, teko sėti antrą kartą“, – atskleidė Dainius.

Bendraminčiai iš viso pasodino 5 veislių moliūgus ir džiaugiasi pakankamai gausiu moliūgų derliumi. „Išaugo įvairiausių spalvų: žali, oranžiniai, margi. Taip pat visokių formų ir dydžio“, – vardino Inga.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas