Pajūrio naujienos
Help
2022 Gruodis
Pi 5121926
An 6132027
Tr 7142128
Ke18152229
Pe29162330
Še310172431
Se4111825
Apklausa

Ar prieš senajam Kretingos parkui siūlant suteikti B. Burneikio vardą reikėjo viešos diskusijos?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Ilgametė kaimynų nesantaika – šįkart dėl lietvamzdžių

  • Irena ŠEŠKEVIČIENĖ
  • Skundo pėdsakais
  • 2022-09-27

Ilgametė Laukų gatvės kaimynų Aidono Budreckio ir A. G. nesantaika, persikėlusi į valdiškas instancijas ir trunkanti jau daugel metų, tęsiasi toliau – šįkart kaimynus supykdė lietvamzdžiai ir halogeninės lempos, spiginančios tiesiai į viens kito langus.

A. Budreckis redakcijai, rodydamas šūsnis dokumentų ir jam neprielankų atsakymą, gautą iš Statybų inspekcijos, pasakojo, kad konfliktas su gretimai gyvenančiu A. G. dabar kilęs dėl to, kad kaimynas neva nupjaustęs lietvamzdžius nuo savo namo. Todėl lietaus vanduo teka į jo sklypą, susitvenkia, ir jo sklype telkšo didelės balos, – jis rodė šių nuotraukas.

„Pradėjau tvarkytis savo sklype žemę, bet negaliu užbaigti, nes sklype – vanduo ir purvas. Kaimynas prie namo neturi lietvamzdžių, vanduo po lietaus bėga ir tvenkiasi po mano langais. Kreipiausi į Savivaldybę, į Statybos skyrių, ir į Valstybinę statybų inspekciją, bet atėjo atsakymas nei šioks, nei toks, o problema lieka neišspręsta. Tai ką man daryti: vadinasi, kaimynas gali elgtis, kaip nori, ir niekas negali jo paveikti“, – redakcijai guodėsi Laukų g. sklypą paveldėjęs A. Budreckis.

Vyras taip pat piktinosi, kad neva kaimynas yra įsirengęs halogeno lempą, kuri nusukta į jo langus. Lempa pasikrauna nuo saulės baterijos ir šviečia be judesio daviklio, todėl spigina visą naktį ir neleidžia išsiilsėti.

„Pajūrio naujienų“ pakalbintas A. G. pernelyg dėl to nenustebo, nes sakė jau pavargęs nuo A. Budreckio skundų, vaikščiojimo po įvairias institucijas, o iškviesti policijos pareigūnai pas juodu jau nė nebevažiuoja.

„Buvo atvykę darbuotojai iš Statybų inspekcijos, ir, nieko neradę, išvyko. Aidonas atsimatavo žemę prie mano namo – 35 cm, ir aš nebeprieinu, ar malūnsparniu turėčiau atskristi? Atvarė su bobkatu, išvertė tvorą, sustūmė žemę – iškėlė apie 1 m palei mano namo sieną, dabar kaip tik po mano grindimis subėga vanduo. Aš nesiskundžiu niekam, bet gal reikės ir man pradėti rašyti raštus?“ – svarstė vyras, patikinęs, kad jo kaimynas pykstasi ir su kita kaimyne – tai tvora į jo pusę krypstanti, tai medžiai pasvirę.

A. G. neslėpė, kad įrengęs halogeno lempą ir nusukęs į kaimyno langus, nes ir šis spiginąs taip pat halogenine lempa į jo langus. Tačiau redakcijai pažadėjo pirmasis imtis taikaus žygio ir nuimti kaimynui trukdančią lempą.

Kretingos rajono savivaldybės Statybos skyriaus vedėjo pavaduotojas Andrius Kasputis sakė gerai žinąs abiejų Laukų gatvės gyventojų tarpusavio nesutarimus, matęs A. Budreckio surašytus raštus. „Mūsų skyrius tokių skundų nenagrinėja, nukreipėme į Statybų inspekciją Klaipėdoje. Kadangi A. Budreckis kėlė problemą dėl to, kad prie A. G. namo nėra lietvamzdžių, jie tai atvykę patvirtino. Ko klausė rašte, taip ir atsakė. Jeigu būtų kėlę problemą dėl paviršinio vandens tvenkimosi, skundą inspekcija, manau, būtų nagrinėjusi kitaip“, – pakomentavo A. Kasputis.

Jo žodžiais, asmeninius kaimynų ginčus, tokius, kaip šie, sprendžia teismai, o jų praktika rodo, kad panašiais atvejais procesai tęsiasi metų metus.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas