Pajūrio naujienos
Help
2022 Gruodis
Pi 5121926
An 6132027
Tr 7142128
Ke18152229
Pe29162330
Še310172431
Se4111825
Apklausa

Ar prieš senajam Kretingos parkui siūlant suteikti B. Burneikio vardą reikėjo viešos diskusijos?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Krepšinio ir motobolo klubai sulaukė Savivaldybės paramos

  • Vitalija VITKAUSKIENĖ
  • Savivaldybėje
  • 2022-09-30

Ketvirtadienį posėdžiavusi Kretingos rajono savivaldybės taryba protokoliniais sprendimais skyrė papildomą 30 tūkst. eurų paramą „Kretingos“ vyrų krepšinio klubui ir įpareigojo Savivaldybės administraciją skelbti apie 70 tūkst. eurų vertės rangos darbų pirkimo konkursą Kretingos motobolo klubo aikštyno žiūrovų tribūnoms atnaujinti.

Grėsė išmetimas iš Nacionalinės krepšinio lygos

„Kretingos“ vyrų krepšinio komanda, treniruojama Arimanto Mikaločiaus, 2020 m. tapusi Regionų krepšinio lygos čempione ir patekusi į aukštesnę „7bet-NKL“ krepšinio lygą, joje išsilaikiusi praėjusį sezoną, buvo beprarandanti galimybę žaisti naujajame sezone vien dėl to, kad varžyboms namuose neturi salės. Šių metų birželio 29 d. Kretingos rajono savivaldybės administracijos direktorius Egidijus Viskontas pasirašė NKL skirtą garantiją, kad „Kretingos“ krepšinio komandos vyrai naująjį sezoną galės rungtyniauti namuose – naujai statomo Kretingos sporto ir sveikatingumo komplekso salėje. A. Mikaločius tarybai patvirtino, kad, prieš pasirašant garantinį raštą, į Kretingą buvo atvykę ir komplekso salę apžiūrėjo, jos užbaigtumą vertino NKL atstovai, dalyvaujant Savivaldybės administracijos, kompleksą statančios bendrovės „HSC Baltic“ atsakingiems asmenims. „Buvo nutarta su specialiu draudimu leisti žaisti statyti nebaigto komplekso arenoje“, – aiškino A. Mikaločius, akcentavęs, kad situacija pasikeitė iš esmės, kai rugsėjo 16 d. Savivaldybės taryba pareiškė nepasitikėjimą E. Viskontu ir atleido jį iš administracijos direktoriaus pareigų. Buvo padaryta išvada, kad žaisti statyti nebaigto komplekso salėje negalima. Tą taryboje vakar patvirtino ir meras Antanas Kalnius, teigęs, kad, pasirašant garantinį raštą, „HSC Baltic“ žadėjo, jog iki šių metų rugsėjo mėnesio pabaigos salė bus paruošta naudoti. „Nėra durų, krepšinio rungtynėms reikiamos įrangos, dušų“, – sakė meras apie šiandieninę salės būklę. Be to, leidusi krepšininkams rungtyniauti nebaigtame komplekse, Savivaldybė būtų prisiėmusi visą riziką dėl su nebaigta statyba susijusių galimų nelaimių.

A. Mikaločius turėjo viltį, kad sezono namų rungtynes kretingiškiai žaisti galės išsinuomotoje salėje Rietave, tačiau 13-a šiame sezone dalyvaujančių klubų ir Nacionalinės lygos vadovai tam nepritarė ir žaisti naujo sezono rungtynes „Kretingos“ vyrų komandai leido susimokėjus lygai 40 tūkst. eurų mokestį ir vėl, kaip praėjusį sezoną, vien išvykose. Arba sudaryti sąlygas namų rungtynes žaisti Kretingos arenoje, tokiu atveju nebūtų reikėję ir to 40 tūkst. eurų mokesčio. Atsakyti NKL A. Mikaločius turėjo vėliausiai ateinantį pirmadienį, kadangi ketvirtadienį prasideda sezono rungtynės. NKL, nesulaukusi atsakymo, „Kretingos“ komandą iš lygos būtų pašalinusi. Savivaldybė iš savo biudžeto „Kretingos“ vyrų krepšinio klubui šiemet jau skyrė 60 tūkst. eurų paramą. Klubo biudžetas, A. Mikaločiaus teigimu, siekia 120 tūkst. eurų, dar 60 tūkst. eurų klubas susirinko iš rėmėjų, kurių dauguma paaukojo nedideles pinigų sumas, tik du rėmėjai didesnes – po 5 tūkst. eurų. „Dvidešimt dvejus metus kretingiškiai siekė patekti į šią lygą, nenoriu, kad iš jos iškristų, kad būtų nukirsta Kretingos krepšinio piramidės viršūnė“, – taryboje viltingai kalbėjo treneris. Jis perspėjo politikus, kad keblią klubui situaciją apsunkina šių metų balandį su žaidėjais žaisti naujame NKL sezone pasirašytos sutartys – iškritus iš lygos klubas turėtų atsakyti dėl žaidėjams nevykdomų sutartinių įsipareigojimų. „Savivaldybės valdininkai suvedžiojo trenerį, komandą. Savivaldybė dėl šios situacijos kalta, bent 30 tūkst. eurų klubui turime skirti“, – kolegas tarybos narius ragino Vytautas Ročys, jam pritarė Marius Meškauskas. Dovydas Bajoras svarstė, kad „Kretingos“ vyrų krepšinio klubui tuos 40 tūkst. eurų atseikėti galėtų Sporto ir sveikatingumo kompleksą statantį „HSC Baltic“, žadėjusi šių metų rugsėjį įrengti salę, kai pagal sutartį su Savivaldybe komplekso statybą užbaigti turi 2023-ųjų birželį. „Eilinį kartą apgavo rangovas, tegul prisideda 50 tūkst. eurų, dar 10 tūkst. eurų Savivaldybė“, – D. Bajoro mintį plėtojo A. Kalnius.

„Paprašyti rangovo galime, bet ar gausime. Nė karto tarybos nariai, Savivaldybės administracija, meras, mes (klubo atstovai, – aut. past.) ir rangovas nebuvome susėdę“, – A. Mikaločius apgailestavo, kad nėra institucijų bendradarbiavimo salės problemai spręsti. „Buvo laikmetis, kai nežinojai, su kuriuo – meru ar direktoriumi – diskutuoti“, – problemą aštrinusias politikų ambicijas priminė Jolita Vaickienė, akcentavusi, kad verslo parama sportui ar kultūrai yra geranoriška.

K. Skierus ragino sutelkti visų pastangas, kad bent kitą sezoną klubas galėtų žaisti ir namuose. „Gal, gerbiamas mere, pradėkime dirbti“, – tarė jisai. „Dabar, mere, viskas jūsų rankose, E. Viskontas nebetrukdys“, – atitarė M. Meškauskas.

Juozas Mažeika pasigedo „Kretingos“ vyrų krepšinio klubui skiriamų Savivaldybės biudžeto pinigų naudojimo didesnės kontrolės, kurią Savivaldybė sustiprintų dalyvaudama klubo valdyme. „Klubas teikia išleidžiamų pinigų ataskaitas, nuo pat pradžių prašome, kad Savivaldybė taptų klubo dalininke“, – atsakė A. Mikaločius.

Protokoliniam sprendimui skirti papildomus 30 tūkst. eurų „Kretingos“ vyrų krepšinio klubui pritarė visi 20 posėdyje dalyvavę tarybos nariai. Tad Savivaldybės parama klubui šiemet išauga iki 90 tūkst. eurų.

Savivaldybės biudžeto lėšų ketvirtadienį tarybos posėdyje paprašė ir Kretingos motobolo klubo vadovas Edmundas Steckis, pareiškęs apie klubo iniciatyvą 2023-ųjų rugpjūtį Kretingoje surengti užsimotą Europos motobolo čempionatą.

E. Steckis prašė tarybos narių skirti 70 tūkst. eurų žiūrovų tribūnoms, kurios yra pačios Savivaldybės turtas, suremontuoti. Klubui skirti pinigų švieslentei pirkti, kurią jau yra suradę. Dar 60 tūkst. eurų reikia surengti čempionatui, į kurį atvykti žada komandos iš Vokietijos, Olandijos, Prancūzijos. Europos motobolo čempionatas Kretingoje vyko 2018-aisiais. „Mūsų vis klausia, kada mes pas save čempionatą organizuosime“, – sakė E. Steckis apie varžovų iš kitų šalių norą rungtyniauti Kretingoje.

K. Skierus pasiūlė Europos motobolo čempionatą Kretingoje organizuoti, kai bus baigtas Tiekėjų gatvės, kurioje yra motobolo bazė, remontas, gal 2024-aisiais. Tiek jis, tiek kiti tarybos politikai buvo įsitikinę, kad lėšų tokiam techninio sporto renginiui skirti turėtų ir Vyriausybė, prisidėti jį organizuojant galėtų ir Lietuvos motociklų sporto federacija, į kuriuos pagalbos kreiptis turėtų tiek Kretingos motobolo klubas, tiek Savivaldybė. „Esama motobolo Kretingoje infrastruktūra neatitinka Europos čempionato lygio. Rengdami čempionatą turėtume iš esmės ją pagerinti, kad neatrodytume kaip tie asmenys be nuolatinės gyvenamosios vietos“, – kalbėjo Juozas Mažeika, akcentavęs, kad nei Švietimo, mokslo ir sporto ministerija, nei kitos šalies institucijos nėra suinteresuotos motobolo bazės išvystymu, tarptautinių varžybų organizavimu Kretingoje, tą jis patyrė būdamas Kretingos rajono savivaldybės meras. J. Vaickienė klausė, kur yra žadėtoji motobolo bazės Kretingoje vizija, jai buvo atsakyta, kad studija yra parengta ir pagal ankstesnes kainas jos įgyvendinimas būtų kainavęs mažiausiai per 3 mln. eurų.

D. Bajoras pasigedo kompleksiškumo ruošiantis tvarkyti motobolo bazę. „Neužteks sutvarkyti tribūnas, reikės dušų ir t. t.“, – teigė jis. Tarybos Finansų ir inovacijų komitetui priklausantys J. Vaickienė, D. Bajoras patarė pirmiausia komitete apsvarstyti prašymą skirti Savivaldybės biudžeto pinigus motobolo žiūrovų tribūnoms remontuoti, kai bus nagrinėjami lėšų poreikiai formuojamam Savivaldybės 2023-ųjų biudžetui.

2023-ųjų Savivaldybės biudžetą galima vadinti rinkiminiu dėl kitų metų kovo 5-ąją vyksiančių Savivaldybės tarybos ir mero rinkimų, jau prasidėjusios rinkiminės agitacijos. Biudžeto išlaidos sporto klubams auga: 2021 m. biudžete tam buvo skirti 125 tūkst. eurų, 2022-ųjų – 250 tūkst. eurų, pridėjus ketvirtadienį krepšinio klubui papildomai atseikėtus 30 tūkst. eurų, šiųmetinė suma šoktelėjo iki 280 tūkst. eurų. Kai kurie tarybos nariai pasidalijo abejonėmis, ar verta tiek išleisti pinigų sporto klubams remti. Štai „Kretingos“ vyrų krepšinio komandoje dauguma žaidėjų yra ne vietiniai, nors, kaip teigiama, NKL žaidžianti komanda reprezentuoja Kretingą. Motobolo klubas, komanda vienija kretingiškius.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas