Pajūrio naujienos
Help
2022 Gruodis
Pi 5121926
An 6132027
Tr 7142128
Ke18152229
Pe29162330
Še310172431
Se4111825
Apklausa

Ar prieš senajam Kretingos parkui siūlant suteikti B. Burneikio vardą reikėjo viešos diskusijos?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Iki lapkričio 1 d. galima balsuoti už projekto „Lietuvos galia“ iniciatyvas, tarp kurių – ir dviejų mūsų rajono bendruomenių – Kūlupėnų bei Vydmantų – iniciatyvos, tiesiogiai susijusios su vietos žmonių gerove ir noru gyventi gražiau, prasmingiau.

Kūlupėnų bendruomenė kategorijai „Teisinga Lietuva“ yra pateikusi vertinti savo projektą „Nasrėnų bendruomeniniai senjorų namai“. Šis projektas jau yra įgavęs galią: bendruomenės iniciatyva Nasrėnų kaime įkurti bendruomeniniai senjorų namai, juose jau apsigyveno pirmieji globotiniai, kuriems teikiamos kokybiškos paslaugos, o bendruomenės nariams sudarytos sąlygos dirbti. Čia gali būti globojama iki 17-os paslaugo sgavėjų, sukurtos 8 darbo vietos.

„Visų pirma, siekiame teigiamo socialinio poveikio senyvo amžiaus asmenims“, – teigė Kūlupėnų bendruomenės pirmininkė, projekto autorė ir senjorų namų direktorė Jūratė Mačernienė, kurios pastebėjimu, nevyriausybinės organizacijos kuriamo socialinio verslo prasmė ir yra bendruomenės tvirtybė, bendruomeniškumas, kai tiesiama pagalbos ranka vienas kitam, kartu sprendžiamos iškilusios problemos, kaime kuriant ne tik poilsio erdves, bet ir darbo vietas. J. Mačernienė akcentavo, kad jos vadovaujama bendruomenė yra vienintelė Kūlupėnų seniūnijoje ir vienija 14 kaimų su 1 tūkst. 532 žmonėmis, ir vienas bendruomenės tikslų – padėti pasijusti visaverčiais visuomenės nariais pagyvenusiems, senyvo amžiaus, turintiems negalią, socialiai atskirtiems bendruomenės nariams.

Vydmantų bendruomenės iniciatyva „Elektronikos atliekų rinkimas“ yra pateikta kategorijoje „Žalia Lietuva“.

Vydmantų kaimo bendruomenės centras „Vydmantai“ jau 6 metus dalyvauja projekte „Mes rūšiuojam vasarą“ ir trejus metus iš eilės laimi I vietą tarp kitų šia veikla užsiimančių bendruomenių – vien pernai vydmantiškiai surinko 16 t elektronikos atliekų, kurios ne tik kad neišmestos bet kur, o atiduotos perdirbti. Ši iniciatyva bendruomenei už surinktus taškus suteikia galimybę įsigyti inventoriaus vietos ugdymo įstaigoms, kurias lanko bendruomenės narių vaikai.

Rugsėjo viduryje startavęs viešas balsavimas tęsis iki lapkričio 1 d. Konkurso nugalėtojai bus renkami dviem etapais – viešu balsavimu ir komisijos vertinimu. Piliečiai už labiausiai patikusias iniciatyvas gali balsuoti www.lietuvosgalia.lt .

Penkiolika daugiausiai balsų surinkusių iniciatyvų iš kiekvienos kategorijos bus pateiktos svarstyti komisijai: įvairių sričių ekspertai išrinks 20 šių metų konkurso laureatų, kurie bus apdovanoti iškilmingos ceremonijos metu gruodžio 3 dieną.

Projektą „Lietuvos galia“ globoja Lietuvos Prezidentas Gitanas Nausėda. Jo pastebėjimu, savanorystę ir bendruomenių sutelktumą skatinantis projektas „Lietuvos galia“ padėjo atrasti tikrus šalies šviesulius – susitelkusias bendruomenes ir šaunius žmones, kurie savo pastangomis kuria ir augina Lietuvą.

Per metus „Lietuvos galios“ platformoje buvo užregistruota daugiau negu 200 iniciatyvų iš visos Lietuvos ir lietuvių bendruomenių užsienyje.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas