Pajūrio naujienos
Help
2022 Gruodis
Pi 5121926
An 6132027
Tr 7142128
Ke18152229
Pe29162330
Še310172431
Se4111825
Apklausa

Ar prieš senajam Kretingos parkui siūlant suteikti B. Burneikio vardą reikėjo viešos diskusijos?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Rūmai padėkojo ir dviem kretingiškiams

  • Audronė PUIŠIENĖ
  • Aktualijos
  • 2022-10-04
Po apdovanojimų: (iš dešinės) Klaipėdos prekybos, pramonės ir amatų rūmų generalinis direktorius Viktoras Krolis, Rūmų ambasadorė dr. Dalia Martišauskienė ir Klaipėdos prekybos, pramonės ir amatų rūmų prezidentas Vladas Pleskovas.

Praėjusią savaitę Klaipėdos prekybos, pramonės ir amatų rūmai (KPPAR) paminėjo 103-iąsias savo veiklos metines. Po dvejų metų pertraukos dėl pasaulį užklupusios koronaviruso pandemijos surengtoje šventėje šios organizacijos apdovanojimai buvo įteikti ir dviem kretingiškiams – verslininkui UAB „ProDj“ direktoriui Dovydui Bajorui ir Klaipėdos Ernesto Galvanausko profesinio mokymo centro, prie kurio prijungta ir buvusi Kretingos technologijos ir verslo mokykla, direktorei dr. Daliai Martišauskienei.

D. Bajorą papuošė bronzinė „Darbo žvaigždė“ – šiuos apdovanojimus Rūmai teikia nuo 1939-ųjų metų, o D. Martišauskienei įteiktas naujas – Rūmų ambasadoriaus – apdovanojimas, kurį simbolizuoja autorinis meninio stiklo studijos „Glasremis“ įkūrėjo menininko Remigijaus Kriuko darbas. Ilgą istorinį kelią nuėję ir įvairių permainų išgyvenę KPPAR šiuo metu yra nevyriausybinė, nepolitinė, nešakinė, ne pelno siekianti didžiausia Vakarų Lietuvoje verslo savivaldos organizacija, veikianti pagal atskirą 1995 m. priimtą Lietuvos prekybos, pramonės ir amatų rūmų įstatymą. KPPAT šiuo metu vienija daugiau kaip 250 narių, tarp kurių – didžiausios regiono įmonės bei vidutinio ir smulkaus verslo atstovai. Rūmų tikslas – atstovauti Vakarų Lietuvos regiono verslo interesams, siekti verslo plėtros juose.

Pramogų, renginių organizavimo verslui atstovaujantis D. Bajoras sakė, kad KPPAR veikloje nuo 2015 m. dalyvauja kaip verslininkas, o šie metai yra pirmieji, kai jis tapo Rūmų tarybos nariu. „Mano suvokimu, Klaipėdos prekybos, pramonės ir amatų rūmai yra stipriausia verslą vienijanti organizacija, savanoriškais pagrindais veikianti tarsi tarpininkas tarp verslo ir valstybės, jos institucijų. Tarkim, Rūmai daug dirba eksporto srityje, ir, verslininkui panorus atsidaryti filialą užsienyje, jis Rūmuose sulauks ne tik paaiškinimo, kaip tai padaryti, bet ir gaus praktinės naudos, pagalbos“, – kad KPPAR turi ir daugiau pranašumų, kalbėjo D. Bajoras.

Dovydui Bajorui (viduryje) buvo įteikta bronzos „Darbo žvaigždė“ – apdovanojimas, kurį Rūmai skiria nuo 1939-ųjų metų ir kuris yra aukščiausias apdovanojimas, turėjęs valstybės ordino statusą. Apdovanojimas suteikiamas verslo lyderių nuopelnams pažymėti.

Dr. D. Martišauskienė Rūmų veikloje taip pat dalyvauja nuo 2015 m., nuo 2016-ųjų yra renkama į Rūmų tarybą, kuri, anot nominantės, yra pagrindinis Rūmų valdymo organas ir turi sprendimų galią. „Išgirdę įvairias verslininkų problemas, pasiūlymus, juos analizuojame, vertiname, tada kolegialiai siekiame sprendimo“, – paaiškino ji ir akcentavo, kad jai, kaip švietimo srities atstovei, dalyvauti Rūmų veikloje ir taryboje – vadinasi, turėti tiesioginį kontaktą su verslu – išgirsti, žinoti jo poreikius, į kuriuos orientuojama ir profesinio mokymo centro veikla, mokymo programos. „Mes nuolat keičiamės informacija, be to, Rūmai rengia nepaprastai daug naudingų seminarų, mokymų, padeda surasti bendradarbiavimo partnerius, kas mūsų mokymo įstaigai yra labai svarbu“, – neslėpė D. Martišauskienė. Apdovanojimų organizatoriai ją įvardino kaip neformalią Rūmų Švietimo komiteto lyderę, kuri tarpininkauja Rūmams veikloje su kitomis uostamiesčio ir regiono mokymo įstaigomis: universitetais, kolegijomis, profesinėmis mokyklomis.

Ir D. Bajoras, ir dr. D. Martišauskienė taip pat aktyviai dalyvauja rajono politiniame gyvenime: D. Bajoras yra Kretingos rajono savivaldybės tarybos narys, atstovauja konservatoriams-krikščionims demokratams, dr. D. Martišauskienė vadovauja Lietuvos žaliųjų ir valstiečių sąjungos Kretingos skyriui, iki rugsėjo 1 d. buvo ir rajono Savivaldybės tarybos narė.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas