Pajūrio naujienos
Help
2024 Balandis
Pi18152229
An29162330
Tr3101724
Ke4111825
Pe5121926
Še6132027
Se7142128
Komentarų topas

Smiltys

„Aistra bibliotekai – didžiausia mano gyvenimo aistra, laimėjusi prieš kitas – rašymo, akmens tašymo, medžio drožimo - aistras“, - sako Klaipėdos Ievos Simonaitytės viešosios bibliotekos direktoriaus pavaduotojas, rašytojas ir skulptorius Juozas Šikšnelis.


Pasaka – pabėgimas iš kasdienybės

 • Diana JOMANTAITĖ
 • Smiltys
 • 2007-05-11

Jurgio Pabrėžos gimnazijos jaunųjų kūrėjų klubas „Strėlė“, kuriam vadovauja mokytoja Daina Balčienė, Kretingos rajono savivaldybės Motiejaus Valančiaus viešojoje bibliotekoje pristatė knygą „Gyvenu su pasaka“. Į naują klubo kūrinį sugulė moksleivių sukurtos pasakos ir jų pačių piešiniai.


Lietuva praranda skaitančios šalies vardą

 • Diana JOMANTAITĖ
 • Smiltys
 • 2007-05-11

Per Lietuvos bibliotekų savaitę, kuri vadinosi „Biblioteka - nauja aistra Tavo gyvenime“, Kretingos rajono savivaldybės viešojoje Motiejaus Valančiaus bibliotekoje vyko visuomenės diskusija. Jos tikslas buvo atkreipti gyventojų dėmesį į skaitymą ir knygos reikšmę žmonių gyvenime.


Iš Kretingos kilusi 33-jų Sandra Janušaitė – Iljoitienė muzikos pasaulio žinovų yra laikoma šiandien sparčiai kylančia operos žvaigžde. Dainininkės kelią pradėjusi Kretingos muzikos mokykloje, S.Janušaitė jau šešerius metus dainuoja Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro scenoje, yra sukūrusi per 20 ryškių solinių vaidmenų. 2004 m. S.Janušaitė buvo išrinkta nominacijos „Metų operos viltis“ laureate.


Salantuose gyvenantys Dapšauskai – tėvas Leonas, motina Genovaitė, sūnūs Jonas ir Juozas, dukterys Danutė ir Regina – yra garsūs ne vien mūsų rajone, bet ir Respublikoje: jau keletą dešimtmečių šeima pučiamaisiais instrumentais groja liaudies pamėgtą muziką, kuri šiandien vertinama kaip tautos kultūros paveldas. Praėjusią savaitę Dapšauskai įrašė 28 kūrinius, kuriuos ketina išleisti atskira kompaktine plokštele.


Kultūros darbuotojams trūksta ne tik šilumos

 • Aldona KAREČKAITĖ
 • Smiltys
 • 2007-04-13

Pabendravus su Kretingos kultūros centro filialų darbuotojais, išgirsti dvi priešingas nuomones: vieni džiaugiasi suremontuotais pastatais ir šiluma, kiti - laukia nesulaukia, kada bus suremontuotas ir jų filialas. O kasdienybė su visom smulkmenom - visų panaši.


Poezija – kaip vidinis impulsas

 • Diana JOMANTAITĖ
 • Smiltys
 • 2007-04-13

Rosanai Lukauskaitei įkvėpimas – tik žodis, galbūt kartais per dažnai naudojamas. Jos kūrybą lemia vidiniai impulsai, vidinės būsenos, pomėgiai. Seniau laukdavusi įkvėpimo, dabar poetė pajaučia eilėraštį iš savęs. „Kartais net naktį išgirstu savyje žodžius. Tačiau kurti galiu ir minioje, o kartais reikia vienumos ir ramybės. Juk jos reikia visiems“, - mano kūrėja.


Be skaros – nė žingsnio

 • Aldona KAREČKAITĖ
 • Smiltys
 • 2007-04-13

Kažkada skara buvo neatsiejama moterų aprangos dalis. XVIII – XIX a. žemaitės ryšėjo net po kelias skareles. Jos buvo šventadieninės ir skirtos kasdienai.


Palangos kultūros centre „Ramybė“ prodiuseris ir režisierius Arūnas Matelis pristatė pasaulyje jį ir Lietuvą išgarsinusią dokumentinę kino juostą „Prieš parskrendant į žemę“.

Šis filmas gavo gausybę – net trylika - apdovanojimų tarptautiniuose festivaliuose, kol buvo įvertintas vienu garbingiausių pasaulyje Amerikos režisierių gildijos (DGA) apdovanojimu.

Šis apdovanojimas tapo beprecendenčiu tuo, kad pirmą kartą per 59-erius metus, kai DGA skelbia apdovanojimus, būtent A.Matelio filmas išrinktas geriausiu iš Rytų Europos.

O tai reiškia, kad per visą kino istoriją A.Matelis pirmasis gavo apdovanojimą – sidabro medalį, vaizduojantį sakalą iškeltais sparnais, - kuris yra vienas aukščiausių įvertinimų kino pasaulyje ir režisierių bei kritikų vertinamas solidžiau už išgarsintuosius „Oskarus“.


Į tarptautines evangelizacijos misijas įsijungę broliai pranciškonai Paulius Vaineikis ir Karlas (itališkai – Carlo) Bertagnin, kuriam laikui išvykdami iš Lietuvos, paliko gilų pėdsaką mūsų bažnyčiose. Į jas broliai sugrąžino sakralinį ikonografijos meną. Dešimt metų jiedu ne vien tapė ikonas ir jomis puošė bažnyčias, bet ir kūrė pirmąją Lietuvoje ikonografijos mokyklą, palikdami būrį savo mokinių.

Susipažinę Italijoje prieš dešimtmetį, broliai Paulius ir Karlas pastaruosius trejus metus tarnystę atliko Pakutuvėnų parapijoje.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas