Pajūrio naujienos
Help
2024 Birželis
Pi 3101724
An 4111825
Tr 5121926
Ke 6132027
Pe 7142128
Še18152229
Se29162330
Apklausa

Ar išvardintumėte Lietuvos partijas, ar pasakytumėte jų skaičių?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Smiltys

“Gintaro dainelės” - taip vadinasi pirmasis kretingiškio mokytojo, kompozitoriaus ir atlikėjo Gintaro Puco dainų rinkinys vaikams. Jame - ne tik 16 dainelių natos, iliustruotos žaismingais dailininkės Violetos Stumbrienės piešiniais, bet ir kompaktinis diskas.


Profesionalios dailininkės, Lietuvos dailininkų sąjungos narės, kretingiškės Lidijos Kuklienės tapybos ir kaligrafijos darbų paroda “Žolės šneka”, balandžio 4 d. atidaryta Lietuvos Respublikos Seimo Parlamento galerijoje - įvykis ne tik pačios menininkės kūrybinėje biografijoje. Tai akivaizdus įrodymas, kokių meno aukštumų gali pasiekti žmogus, gyvenantis ir kuriantis periferijoje.


Kokia šiandien rajone vykdoma kultūros politika, koks yra kultūros vartotojas, kaip jį ugdyti bei kodėl geri renginiai nesulaukia žiūrovų - tai ne vieninteliai klausimai, iškylantys kultūros darbuotojams.


Algimantas Verbutas.

Vilniuje įvykusiame Pasaulinės lėlių teatrų asociacijos UNIMA Lietuvos skyriaus suvažiavime Kretingos vaikų teatro – studijos „Atžalynas” režisieriui Algimantui Verbutui buvo įteiktas padėkos raštas už lėlininkystės tradicijų puoselėjimą Kretingos rajone bei šalyje. Apdovanojimą režisieriui įteikė UNIMA – Lietuva prezidentas A.Žiurauskas.

Režisierius A.Verbutas - garsus rajone ir Respublikoje rengiamais kasmetiniais tradiciniais festivaliais „Kaukutis“, „Atžalyno scena“. Šį rugsėjį Kretingoje ketinama surengti UNIMA - Lietuvos lėlių teatrų – festivalį „Kaukutis“.

A.Verbuto parengta kojūkininkų grupė atstovauja Kretingai įvairiuose prestižiniuose šalies renginiuose. Po Velykų kojūkininkai ir „Atžalyno“ aktoriai išvyksta į tarptautinį jaunimo festivalį Rygoje. Kojūkininkai vaikščios Rygos senamiesčio grindiniu.

„Numatome parengti kaukių personažų ant kojūkų pasirodymą per Kretingos miesto šventę. Jau esame pakviesti į Klaipėdos Jūros šventę, Sostinės dienas Vilniuje, Oskaro Koršunovo organizuojamą teatro festivalį Druskininkuose“, - teigė A.Verbutas.

Tradiciniu tampa A.Verbuto organizuojamas renginys „Lėlininko sekmadienis“, - šiemet jis pervadintas į „Lėlininko pirmadienį“. Į šį renginį yra kviečiami profesionalūs aktoriai, režisieriai, rengiamos kūrybinės dirbtuvės, skaitomos paskaitos apie lėlių kūrimo tradicijas.

Gegužės 15 dieną bus surengtas išvažiuojamasis „Lėlininko pirmadienis“. Vilniaus „Lėlės“ teatro aktoriai atvyks į rajoną ir kaimo vietovių vaikams parodys spektaklį „Stebuklingi bateliai“. Taip pat vaikams suprantamai bus papasakota, kuo žymus Kretingos rajonas Lietuvos ir pasaulio lėlininkystės istorijoje.

A.Verbutas parengė leidinį „Liaudiškasis lėlių teatras Kretingos rajone“, kuriame nušvietė lėlių teatro ir senųjų lėlių – „žalnierių“ – ištakas. Leidinyje surinkta medžiaga apie senojo Žemaitijos lėlininko Stepono Gedrimo kūrybą, apie „medinukų“ autorių Bronių Žymantą bei Kretingos muziejuje saugomą vieną seniausių iki šių dienų išlikusią teatrinę lėlę „Velniukas Jonis“.


“Suskaičiavau, kad vien Mikalojaus Konstantino Čiurlionio kūrinius pernai scenoje grojau 55 kartus. Teko koncertuoti Norvegijoje, Rusijoje, Argentinoje, Urugvajuje”, - plačią koncertų geografiją vardijo M.K.Čiurlionio proanūkis, 40-metis pianistas Rokas Zubovas.

Pranciškonų gimnazijos kvietimu R.Zubovas jau antrąkart lankėsi Kretingoje. Šįkart maestro pravedė moksleiviams integruotą dailės – muzikos – anglų kalbos pamoką, kurioje nagrinėjo M.K.Čiurlionio kūrybą, ir koncertavo miesto visuomenei.


Kultūros paveldas įamžintas fotoalbume

  • Aldona KAREČKAITĖ
  • Smiltys
  • 2006-04-14

Kretingos kultūros skyrių jau pasiekė fotoalbumo “Kretingos rajono kultūros paveldas” pirmieji egzemplioriai.

Fotoalbumą išleido “Libra Memelensis” leidykla, tiražas – tūkstantis egzempliorių. Fotoalbumas išleistas Kretingos rajono savivaldybės lėšomis. Projekto kuratorė - Kultūros skyriaus vedėja Reimunda Ruškuvienė. Leidinyje - žymiausi Kretingos rajono kultūros paveldo objektai, išlikę iki šių dienų.

Kretingos muziejaus Istorijos skyriaus vedėjas Julius Kanarskas knygoje apžvelgia Kretingos krašto kultūros paveldo objektų gausą ir įvairovę. Rajone žinomi 745 kultūrinę vertę turintys objektai. Iš jų 549 įrašyti Lietuvos Respublikos kultūros vertybių sąrašuose. Šiame leidinyje kultūros paveldo objektus A.Kanarskas suskirstė į archeologinį, mitologinį, istorinį, architektūrinį ir dailės paveldą.

Fotoalbume - Kęstučio Demerecko, Algirdo Mulvinsko, Jolantos Peleckienės, Jono Šimkaus, Pauliaus Gvildžio, Haroldo Pocevičiaus, Egidijaus Mačernio, Evaldo Darulio, Rimvydo Šulinsko, Ritos Nagienės, Audreolės Pažereckaitės nuotraukos. Spalvingą ir gražų fotoalbumą ateityje bus galima įsigyti knygyne.


Muzikavimą kartu įprasmino kompaktine plokštele

  • Danutė DUNAUSKAITĖ
  • Smiltys
  • 2006-03-10

Prieš aštuonerius metus susibūręs kamerinis ansamblis “Lyra” savo muzikavimą kartu įprasmino išleisdamas kompaktinę plokštelę.

“Prasminga, kad nuėję tokią kelio atkarpą stabtelim ir pasidžiaugiam tuo, kas padaryta,- sakė ansambliečiai.- Šis laikotarpis, kad neišnyktų kasdienybėje, apvainikuotas kompaktinės plokštelės pasirodymu, kurią ir pavadinome simboliškai - “Kartu”. Norime nusišypsoti likimui, kuris suvedė būrin: kartu scenoje, kartu darbe, kartu su klausytojais, žiūrovais. Kartais nuo rūpesčių ir buvimo kartu - net burnoje kartu, bet... labai smagu”.


Mokytojos džiaugiasi savo mokinių kūryba

  • Aldona KAREČKAITĖ
  • Smiltys
  • 2006-03-10

Pasak Kartenos vidurinės mokyklos dailės mokytojų Kristinos Pocevičienės ir Liusios Plonienės, mokykloje sudarytos geriausios sąlygos meninei kūrybinei veiklai.

Mokytojos įsitikinusios, jog vaikus mokinti meno paslapčių reikia nuo mažens. Žinias jie įgyja ne tik per meno pamokas, bet ir papildomo ugdymo užsiėmimuose, kur moksleiviai tapo bei daro iš molio.

- Džiaugiamės turėdami meniškos sielos mokyklos direktorę Jūratę Račkauskaitę. Jos rūpesčiu turime ir krosnį moliui degti, - sakė dailės mokytojos.


Rajono literatė, Pranciškonų gimnazijos mokytoja Ilona Venclovienė, kurios kūrybos vakaras “Kai kvepia nupjauta žolė” įvyko Motiejaus Valančiaus bibliotekoje, sakėsi kurianti nuo aštuonerių metų ir šio savo pomėgio niekada neslėpusi. Moteris įsitikinusi, jog kuriantis žmogus negali rašyti vien tik sau. Eilėmis liūdėti ir džiaugtis reikia kartu su visais.


Pusiau vilniete, pusiau palangiške save vadinančią Jurgą Šeduikytę pirmiausiai išvydome televizijos ekranuose. Žurnalistiką baigusi dvidešimt šešerių mergina jau trečią sezoną veda populiarią TV laidą „Lietuvos dainų dešimtukas“ bei Eurovizijos atrankos konkursą. Praėjusį rudenį įrašius pirmąją autorinių dainų kompaktinę plokštelę „Aukso pieva“, J.Šeduikytė vis dažniau išvystame ir išgirstame kaip sparčiai kylančią jaunąją muzikos žvaigždę.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas