Pajūrio naujienos
Help
2024 Birželis
Pi 3101724
An 4111825
Tr 5121926
Ke 6132027
Pe 7142128
Še18152229
Se29162330
Apklausa

Ar išvardintumėte Lietuvos partijas, ar pasakytumėte jų skaičių?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Sveikata

Per atostogas nemažai žmonių išsiruošia kelionei į užsienio šalis. Tačiau reikia atminti, kad ledo gabaliukas gėrime, pliuškenimasis baseine arba vabzdžio įkandimas gali kainuoti sveikatą.


Kraupi avarija, kurios pasekmė – visiškas kraujo išsiliejimas į smegenis, tris savaites trukusi koma ir jau šeštus metus besitęsianti reabilitacija, kai iš naujo mokomasi pajausti savo kūną, kalbėti, vaikščioti, kretingiškei Renatai Petrauskaitei tapo iššūkiu kovoti už gyvenimą ir perkainoti jo vertybes.


Vasaros sezonas atveria kelius ŽIV

 • Diana JOMANTAITĖ
 • Sveikata
 • 2007-06-01

Vasarą pajūrio kurortai vilioja atrakcijomis, malonumais bei nuotykiais, kurie kai kada gali liūdnai baigtis. Pasak Lietuvos AIDS centro viešųjų ryšių specialisto Zigmo Nagio, po vasaros visada padaugėja žmonių, užsikrėtusių ŽIV. Tai - žmogaus imunodeficito virusas, dažniausiai plintantis lytiniu būdu arba per kraują.


Gydytojai kitų akys – ne tik sielos veidrodis

 • Aldona KAREČKAITĖ
 • Sveikata
 • 2007-06-01

Gydytoja Jovita Stankaitienė Kretingoje okuliste dirba jau keturiasdešimt metų. Niekas nebesuskaičiuos, kiek pacientų per tą laiką pravėrė jos kabineto duris.


Kretingos ligoninėje dirbanti vidaus ligų gydytoja Dalia Mockienė, sąžiningai atlikusi savo pareigą, sulaukė nemalonumų – keleto teismų.


Šešiasdešimt šešerių kretingiškė Janina Zacharkienė 37-erius savo gyvenimo metus atidavė darbui Kretingos ligoninėje ir jos ligoniams. Pusę to laiko - dvidešimt metų – ligi pat pensijos J.Zacharkienė dirbo operacinės vyriausiąja seserimi. Kretingos ligoninė jai buvo vienintelė - pirmoji ir paskutinioji - darbovietė.


Medikai pagerbti už ilgametį ir pasiaukojamą darbą

 • Irena ŠEŠKEVIČIENĖ
 • Sveikata
 • 2007-05-04

Medikų dienos proga Kretingos muziejaus Žiemos sode rajono Savivaldybės administracija surengė padėkos šventę rajono medikams.


Balandžio 27-ąją, minint Medicinos darbuotojų dieną, LR sveikatos ministras Rimvydas Turčinskas į Vilnių pakviestai kretingiškei gydytojai terapeutei Vilhelminai Daugėlienei suteikė nusipelniusio Lietuvos gydytojo vardą. Jai buvo įteiktas diplomas ir Lietuvos monetų kalykloje nukaldintas sidabro ženklas.

Mažakalbė ir taktiška garbaus amžiaus gydytoja nebuvo linkusi pabrėžti savo nuopelnų. Ji tik pasidžiaugė, kad Kretingos medikų bendruomenė pristatė ją šiam garbingam apdovanojimui.

„Diplomą laikysiu kabinete poliklinikoje, o ženklą, kaip šeimos relikviją, saugosiu namie“, - džiaugdamasi apdovanojimu kalbėjo ilgametė Kretingos PSPC gydytoja V.Daugėlienė, šioje gydymo įstaigoje išdirbusi 38-erius metus.

Redakcijos žiniomis, nusipelniusio Lietuvos gydytojo vardas Nepriklausomybės laikotarpiu yra suteiktas ir Salantų PSPC bendrosios praktikos gydytojui Jonui Šilinskui.


Kurmaitiškiai serga visomis ligomis

 • Irena ŠEŠKEVIČIENĖ
 • Sveikata
 • 2007-05-04

„Visomis ligomis, kuriomis yra sergama, serga ir Kurmaičių žmonės. Vyresnieji dažniausiai skundžiasi širdies ir kraujagyslių ligomis, o jaunesni, jų įsitikinimu, išvis neserga. Jie tvirtina neturintys laiko sirgti, ir į gydytoją dažniausiai kreipiasi tik tada, kai jau užpuola liga“, - juokaudama kalbėjo Kurmaičių bendruomenės slaugytoja Vida Tiškuvienė.


Farmacininkas žmogui gelbėjo ne tik patarimais

 • Audronė PUIŠIENĖ
 • Sveikata
 • 2007-04-06

Kretingiškė 76-erių Magdalena Stoškienė Kretingos vaistinėje farmacininke dirbo beveik keturis dešimtmečius. Jai teko patirti ir senosios vaistinės sandėlio gaisrą, ir įkurtuves naujose patalpose, ir vaistų gamybos technologijos pažangą, ir deficito laikus. Daugelis reiškinių jaunosioms vaistininkų kartoms yra ne tik nežinomi, bet ir nesuvokiami, nes šiandien vaistininkas dirba visai kitokiomis sąlygomis.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas