Pajūrio naujienos
Help
2024 Vasaris
Pi 5121926
An 6132027
Tr 7142128
Ke18152229
Pe291623
Še3101724
Se4111825
Apklausa

Ar pasigendate naujų rajono Savivaldybės projektų?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Sveikata

Pilnametystės sulaukę vidurinių mokyklų moksleiviai ir valstybinių aukštųjų, profesinių mokyklų dieninių skyrių studentai bei magistrantai turi kreiptis į teritorines ligonių kasas dėl privalomojo sveikatos draudimo. Be jo kiekvienąkart apsilankius pas gydytoją jiems teks patiems susimokėti už paslaugas, nebus išrašomi kompensuojamieji vaistai.

Klaipėdos teritorinės ligonių kasos specialistė Kretingoje Danutė Jautakienė informavo, kad, norint apsidrausti, reikia atsinešti mokymąsi patvirtinantį dokumentą – galiojantį moksleivio ar studento pažymėjimą arba išrašą iš dekanato bei pasą arba asmens tapatybės kortelę.

Nuo liepos 1 dienos nebeišduodamas privalomojo sveikatos draudimo pažymėjimas teritorinėse ligonių kasose. Atžyma apie asmens draustumą įvedama į bendrą duomenų bazę visoje Lietuvoje. Moksleiviai yra apdraudžiami vieneriems mokslo metams ir vasaros atostogoms, o studentai – iki kitų mokslo metų rugsėjo 30 d.

Sveikatos draudimo procedūra trunka labai trumpai ir yra nemokama.

Moksleivis ar studentas gali apsidrausti ir kitų miestų, pavyzdžiui, tame, kuriame studijuoja, teritorinėse ligonių kasose.

D.Jautakienė pabrėžė, kad turėti “Sodros” knygelę dar nereiškia būti apdraustam. Kiti studentai mano, kad, jei jie yra įtraukti į studentų sąrašus, automatiškai yra ir apdrausti. Iš tiesų privalomuoju sveikatos draudimu jie turi pasirūpinti patys.

Klaipėdos teritorinės kasos specialistė Kretingoje dirba Kretingos ligoninės administracijos patalpose.

Moksleiviai ir studentai gali ateiti darbo dienomis nuo 8.30 iki 15.00 val., o antradienį -nuo 12.30 iki 15.00 val. Pietų pertrauka – 12.00 – 12.30 val. Telefonas pasiteirauti (8-445) 76660.

Dovilė SIMAITYTĖ


Baigiantis vasarai moksleiviai apgulė gydytojus

 • Genė DRUNGILIENĖ
 • Sveikata
 • 2006-09-01

Paskutinėmis rugpjūčio dienomis rajono sveikatos priežiūros įstaigos buvo gulte apgultos moksleivių ir jų tėvų. Prieš prasidedant mokslo metams jie skubėjo pasitikrinti profilaktiškai ir gauti Vaiko sveikatos pažymėjimą. Šis dokumentas iki rugsėjo 15 d. turi būti pateiktas mokyklos administracijai.


Pranciškonų gimnazijos kūno kultūros mokytoja, Kretingos sportinės aerobikos klubo vadovė Virginija Valiūnienė prisipažino: šiuo metu judėjimui, sportui laiko skirianti mažiau – visą dėmesį iš jos atima aštuonių mėnesių sūnus Tomas.

- Nors, tiesą pasakius, ir gimus vaikui sportavau: vedžiau aerobikos treniruotes, mokiau vaikus plaukti. Tačiau įprastą rytinę mankštą, bėgiojimą iškeičiau į miegą – pajutau, kad jo labiau trūksta negu judėjimo. Manau, kad netrukus sugrįšiu į įprastas vėžes, - sakė V.Valiūnienė.


Vietoj invalidumo nustatomas neįgalumo ir darbingumo lygis

 • Irena ŠEŠKEVIČIENĖ
 • Sveikata
 • 2006-08-04

Jau metai, kaip, įsigaliojus naujam LR neįgaliųjų socialinės integracijos įstatymui, invalidumo pensijų sistema yra pertvarkyta į valstybinio socialinio draudimo pensijų, netekus darbingumo, sistemą. Naujajame įstatyme nebevartojama sąvoka „invalidumas“. Ją pakeitė dvi naujos – „neįgalumo lygis“ ir „darbingumo lygis“.


Dramų neišgyvena, nes kitokio gyvenimo nepažįsta

 • Genė DRUNGILIENĖ
 • Sveikata
 • 2006-08-04

Kretingiškė Daiva Stakanskytė neišgyvena tragedijos dėl to, kad serga cerebriniu paralyžiumi. Nors sako žinanti, kad nepasveiks. Ji labiau užjaučia tuos, kurie iki negalės buvo sveiki. Nes jie žino, ką prarado. O Daiva su savo negale gyvena nuo pat kūdikystės – jau 38-erius metus. Jauna moteris juokauja, kad gyvena su šarvais – jai, vaikštančiai su ramentais, nebaugu svetimos nedraugiškos akies, įžeidžiančio žodžio.

„Nors tokių ir nepatyriau. O gal dėl to, kad gyvenu su šarvu, to nei mačiau, nei girdėjau“, - pasakojo nuoširdžiai šypsodamasi Daiva.


Svarbu įdiegti, kad vaikas gali keistis pats

 • Genė DRUNGILIENĖ
 • Sveikata
 • 2006-07-04

Kai vaikas turi problemų – psichologinių ar kitokių, - dažniausiai problemų turi visa šeima“, - sakė Psichikos sveikatos centro medicinos psichologė Ingrida Karmazaitė, primindama, kad pas specialistą kartu su vaiku turi ateiti ir tėvai. Tačiau tėvai, ypač paauglių, nelabai nori dalyvauti susitikimuose su psichologais. I.Karmazaitė spėja, jog tai gali būti baiminantis, kad aikštėn neiškiltų šeimos problemos.


Karšti orai kelia pavojų

 • Irena ŠEŠKEVIČIENĖ
 • Sveikata
 • 2006-07-04

Smarkiai atšilus orams, atsiranda pavojų, apie kuriuos kitu metų laiku net nepagalvojame. Vienas iš dažniausių rūpesčių – tai perkaitimas saulėje. Be to, būnant gamtoje, atsiranda alerginių susirgimų pavojus, erkių bei gyvačių įkandimo atvejai. Apie tai, kaip elgtis ištikus nelaimei – pokalbis su Kretingos „Šeimos medicinos centro“ bendrosios praktikos gydytoja Silvija Zamulskiene.


Tik medikas žino, ko reikia medikui

 • Genė DRUNGILIENĖ
 • Sveikata
 • 2006-07-04

Rudenį bus penkeri metai, kai gydytoja Irena Narmontaitė vadovauja Kretingos pirminiam sveikatos priežiūros centrui (PSPC).Rudenį baigiasi jos, kaip centro vadovės, kadencija. Nors iki kadencijos pabaigos liko labai nedaug, I.Narmontaitė dar negali tvirtai pasakyti – nori likti tik gydytoja ar gydytoja ir vadove.

Prieš tapdama centro vadove, I.Narmontaitė jau buvo žinoma ir pripažinta gydytoja. Todėl ne vienas stebėjosi, kad gydytoja imasi administracinio darbo. Pati I.Narmontaitė savo apsisprendimą aiškina noru padaryti geriau.


Didžiausia bausmė būtų likti našta artimiesiems

 • Vitalija VITKAUSKIENĖ
 • Sveikata
 • 2006-07-04

Henriką Druskinį rajone pažįsta daugelis. Užtenka paminėti buvusį Kretingos sodininkystės ūkį ir Dupulčiuose šiandieną dar išlikusius, nors jau baigiamus naikinti sodus, vaismedžių medelynus. Po praktikos 1964 metais jis čia grįžo dirbti 1966 metais. Tuomet sodų buvo vos 24 hektarai, o atgavus Nepriklausomybę sodai plytėjo apie 400 hektarų plote.


Chirurgo skalpelis išvadavo nuo grėsusių kompleksų

 • Genė DRUNGILIENĖ
 • Sveikata
 • 2006-06-27

Šešiametis Vytukas iš Gargždų šiemet į paruošiamąją klasę ateis nebijodamas, kad jį kas nors pavadins atlėpausiu. Prieš porą savaičių Kretingoje, „Northway medicinos centre“ plastinės ir rekonstrukcinės chirurgijos gydytojas medicinos mokslų daktaras Vytautas Jankūnas jam atliko ausų koregavimo operaciją.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas