Pajūrio naujienos
Help
2024 Birželis
Pi 3101724
An 4111825
Tr 5121926
Ke 6132027
Pe 7142128
Še18152229
Se29162330
Apklausa

Ar išvardintumėte Lietuvos partijas, ar pasakytumėte jų skaičių?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Sveikata

Naujuoju rentgenu pacientas švitinamas mažiau

 • Genė DRUNGILIENĖ
 • Sveikata
 • 2006-10-06

Kretingos ligoninėje sumontuotas 2005 m. laidos stacionarinis rentgeno diagnostinis aparatas – sistema „Siemens AXIOM Multix MP“. Tai yra naujos kartos aparatūra, tiksliau nustatanti apšvitinimo zoną, taigi spindulių kiekį sumažinanti iki minimumo.


Visi gimėm po ta pačia saule, ir visi turim teisę būti laimingi. Manau, kad tėvai turi daryti viską, kad jų vaikas, toks, koks yra, jaustųsi laimingas“, - įsitikinusi kretingiškė Zonė Baranauskienė. Vienas iš dviejų vaikų jos šeimoje - 29-erių dukra Asta - serga Dauno liga.


Gydytojai Ilonai Volskienei šiuo metu atitekęs rimtas išbandymas: ji nuo rugpjūčio vidurio paskirta laikinai eiti Kretingos ligoninės vyriausiojo gydytojo pareigas. “Šis darbas man nėra labai didelė naujiena – vyriausiąjį gydytoją pavaduodavau per jo atostogas ar susirgus. Šiuo atveju reikėtų labiau kalbėti apie tai, jog iš esmės administracinis darbas yra pakankamai sunkus”, - kalbėjo I. Volskienė, nuo 1999 metų dirbanti Kretingos ligoninės vyriausiojo gydytojo pavaduotoja.


Respublikos sveikatos centrai nemokamai pradėjo tikrinti asmenų, priskirtinų širdies ir kraujagyslių ligų didelės rizikos grupei, sveikatą. Apie naująją, Vyriausybės ir Ligonių kasų trejus metus finansuojamą profilaktikos programą, kalbėjomės su Kretingos šeimos medicinos centro bendrosios praktikos gydytoja Silvija Zamulskiene.


Salantų ambulatorijoje atšvęstos įkurtuvės

 • Vitalija VITKAUSKIENĖ
 • Sveikata
 • 2006-09-22

Vakar buvo iškilmingai atvertos atnaujinto Salantų ambulatorijos pastato durys.

Bendrovė “Klaipėdos apdaila” per vienerius metus (darbai buvo pradėti pernai spalio mėnesį) pastatui sudėjo naujus langus, atnaujino vidaus patalpas.


Pilnametystės sulaukę vidurinių mokyklų moksleiviai ir valstybinių aukštųjų, profesinių mokyklų dieninių skyrių studentai bei magistrantai turi kreiptis į teritorines ligonių kasas dėl privalomojo sveikatos draudimo. Be jo kiekvienąkart apsilankius pas gydytoją jiems teks patiems susimokėti už paslaugas, nebus išrašomi kompensuojamieji vaistai.

Klaipėdos teritorinės ligonių kasos specialistė Kretingoje Danutė Jautakienė informavo, kad, norint apsidrausti, reikia atsinešti mokymąsi patvirtinantį dokumentą – galiojantį moksleivio ar studento pažymėjimą arba išrašą iš dekanato bei pasą arba asmens tapatybės kortelę.

Nuo liepos 1 dienos nebeišduodamas privalomojo sveikatos draudimo pažymėjimas teritorinėse ligonių kasose. Atžyma apie asmens draustumą įvedama į bendrą duomenų bazę visoje Lietuvoje. Moksleiviai yra apdraudžiami vieneriems mokslo metams ir vasaros atostogoms, o studentai – iki kitų mokslo metų rugsėjo 30 d.

Sveikatos draudimo procedūra trunka labai trumpai ir yra nemokama.

Moksleivis ar studentas gali apsidrausti ir kitų miestų, pavyzdžiui, tame, kuriame studijuoja, teritorinėse ligonių kasose.

D.Jautakienė pabrėžė, kad turėti “Sodros” knygelę dar nereiškia būti apdraustam. Kiti studentai mano, kad, jei jie yra įtraukti į studentų sąrašus, automatiškai yra ir apdrausti. Iš tiesų privalomuoju sveikatos draudimu jie turi pasirūpinti patys.

Klaipėdos teritorinės kasos specialistė Kretingoje dirba Kretingos ligoninės administracijos patalpose.

Moksleiviai ir studentai gali ateiti darbo dienomis nuo 8.30 iki 15.00 val., o antradienį -nuo 12.30 iki 15.00 val. Pietų pertrauka – 12.00 – 12.30 val. Telefonas pasiteirauti (8-445) 76660.

Dovilė SIMAITYTĖ


Baigiantis vasarai moksleiviai apgulė gydytojus

 • Genė DRUNGILIENĖ
 • Sveikata
 • 2006-09-01

Paskutinėmis rugpjūčio dienomis rajono sveikatos priežiūros įstaigos buvo gulte apgultos moksleivių ir jų tėvų. Prieš prasidedant mokslo metams jie skubėjo pasitikrinti profilaktiškai ir gauti Vaiko sveikatos pažymėjimą. Šis dokumentas iki rugsėjo 15 d. turi būti pateiktas mokyklos administracijai.


Pranciškonų gimnazijos kūno kultūros mokytoja, Kretingos sportinės aerobikos klubo vadovė Virginija Valiūnienė prisipažino: šiuo metu judėjimui, sportui laiko skirianti mažiau – visą dėmesį iš jos atima aštuonių mėnesių sūnus Tomas.

- Nors, tiesą pasakius, ir gimus vaikui sportavau: vedžiau aerobikos treniruotes, mokiau vaikus plaukti. Tačiau įprastą rytinę mankštą, bėgiojimą iškeičiau į miegą – pajutau, kad jo labiau trūksta negu judėjimo. Manau, kad netrukus sugrįšiu į įprastas vėžes, - sakė V.Valiūnienė.


Vietoj invalidumo nustatomas neįgalumo ir darbingumo lygis

 • Irena ŠEŠKEVIČIENĖ
 • Sveikata
 • 2006-08-04

Jau metai, kaip, įsigaliojus naujam LR neįgaliųjų socialinės integracijos įstatymui, invalidumo pensijų sistema yra pertvarkyta į valstybinio socialinio draudimo pensijų, netekus darbingumo, sistemą. Naujajame įstatyme nebevartojama sąvoka „invalidumas“. Ją pakeitė dvi naujos – „neįgalumo lygis“ ir „darbingumo lygis“.


Dramų neišgyvena, nes kitokio gyvenimo nepažįsta

 • Genė DRUNGILIENĖ
 • Sveikata
 • 2006-08-04

Kretingiškė Daiva Stakanskytė neišgyvena tragedijos dėl to, kad serga cerebriniu paralyžiumi. Nors sako žinanti, kad nepasveiks. Ji labiau užjaučia tuos, kurie iki negalės buvo sveiki. Nes jie žino, ką prarado. O Daiva su savo negale gyvena nuo pat kūdikystės – jau 38-erius metus. Jauna moteris juokauja, kad gyvena su šarvais – jai, vaikštančiai su ramentais, nebaugu svetimos nedraugiškos akies, įžeidžiančio žodžio.

„Nors tokių ir nepatyriau. O gal dėl to, kad gyvenu su šarvu, to nei mačiau, nei girdėjau“, - pasakojo nuoširdžiai šypsodamasi Daiva.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas