Pajūrio naujienos
Help
2022 Gruodis
Pi 5121926
An 6132027
Tr 7142128
Ke18152229
Pe29162330
Še310172431
Se4111825
Apklausa

Ar prieš senajam Kretingos parkui siūlant suteikti B. Burneikio vardą reikėjo viešos diskusijos?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

(1684) 2022-09-02

Rūdaičių kelias – verslininkų šauksmas tyruose

  • Irena ŠEŠKEVIČIENĖ
  • Pirmas puslapis
Dabar vykdomi kelio iš Kretingos į Rūdaičius asfalto dangos atnaujinimo darbai, į ateitį nukeliant gerokai pavojingesnę antrąją dalį – iš Rūdaičių į Žibininkus.

Lietuvos automobilių kelių direkcija (LAKD) šios vasaros pabaigoje ėmėsi tvarkyti dalį jiems priklausančio kelio Nr. 2308 Kretinga–Rūdaičiai–Žibininkai nuo Kretingos iki Rūdaičių, kitą jo dalį – nuo Rūdaičių iki Žibininkų – paliekant ateičiai. Tai sukėlė didžiulį verslininkų, ties Žibininkais jau įkūrusių populiarų turizmo klasterį, nusivylimą, nes pastarasis kelias yra gerokai siauresnis ir pavojingesnis tiek važiuojant dviračiais, tiek prasilenkiant automobiliais.

Kretingos rajono tarybos nario Stepono Baltuonio žodžiais, kelio dalis nuo Rūdaičių iki Žibininkų yra siauresnė kone 2 m, negu dabar tvarkomas ruožas, kelkraščiai – žvyruoti. „Prasilenkiant tenka išvažiuoti į šalikelę, dėl to yra labai nesaugu, ypač – posūkiuose. Po lietaus kelkraščiuose susidaro žvyro duobės, ant asfalto iš po ratų išmesta pilna akmenų. Todėl važiuoti būna labai pavojinga, ypač – dviratininkams“, – kalbėjo dviratininkas mėgėjas S. Baltuonis.

Surinko 400 parašų

Tarp Žibininkų ir Užpelkių vos per kelis kilometrus vienas nuo kito nutolę keli stambūs turizmo, poilsio ir sveikatinimo objektai, išgarsėję jau ne tik Lietuvoje, bet ir už jos ribų: HBH pramogų kompleksas, sveikatingumo kompleksas „Atostogų parkas“, pramogų parkas „Boom“ ir, kaip teigiama, didžiausias vandens slidžių parkas pasaulyje „313 Cable park“, kuriame šiemet įvyko pasaulio čempionatas – buvo suvažiavę 150 šalių atstovai.


Rima KRIPIENĖ:

– Negalvoju apie nostalgiją – senokai baigiau mokyklą, net nepasakyčiau, kokie konkrečiai mokytojai labiausiai atminty įstrigo. Kita vertus, gal moksleivio gyvenimas – lengvesnis, mažiau rūpesčių? Mano klasė nebuvo bloga, nors ir patyčių pasitaikydavo. Aš pati jų nepatyriau, bet iš šono mačiau. Svarbu, kad dabar mūsų vaikai mokykloje jaustųsi saugūs ir norėtų mokytis.

Inga KONTRIMIENĖ:

– Oi ne, nenorėčiau grįžti į mokyklą. Nepatikdavo tos uniformos, kurias turėdavome vilkėti visus mokslo metus – nuolat turėdavom „kalnieriukus“ skalbti ir siūti. Man gaila tų vaikų, kuriems vėl prasideda vargai – vakarais reikės namuose ilgiausiai sėdėti prie pamokų. Kokios rugsėjo pirmosios mano atmintyje? Kad sugebėdavau susiruošti paskutinę vasaros atostogų dieną.

Olesia VODČIC:

– Mokyklą pradėjau lankyti Latvijoje, po to persikėlėm į Baltarusiją, tai esu mokiusis ir ten. Geriausi prisiminimai iš Latvijos, nors maži pirmokiukai patys turėdavom 20 minučių važiuoti autobusais, po to dar 10 minučių iki mokyklos eiti – ir nieko. Dabar vaikus tėvai kone iki durų atveža. Su vyru lietuviu gyvename Jokūbave, antrokas sūnus mokyklą lankys tame kaime. Linkim sėkmės jam.

Tomas ZAPALIS:

– Iš pradžių mokiausi Marijono Daujoto mokykloje, paskui perėjau į Jurgio Pabrėžos universitetinę gimnaziją. Nelaukdavau rugsėjo pirmųjų – nei dėl pamokų, nei per daug dėl klasės draugų, o ir kas tokio amžiaus būdamas laukia? Geriau jau vasara, atostogos, laisvė! Kad būtų kažkokio jaudulio, nerimo ar didesnio pasiruošimo prieš pat mokslo metų pradžią, nepamenu.

Kalbino Audronė GRIEŽIENĖ, Darius ŠYPALIS


Pirmadienį įdienojus gaisras kilo Kretingos bažnyčioje. Atvykus ugniagesiams-gelbėtojams, šventovės stogas pleškėjo atvira liepsna.


Per 100 puikiai besimokančių, gabių, aktyvių ir laimėjimų įvairiuose konkursuose, olimpiadose, varžybose pasiekusių Lietuvos moksleivių nuo rugsėjo gaus metines „Lietuvos Maximalistų“ stipendijas. Tarp jų – ir dvi kretingiškės. Lietuviškas prekybos tinklas „Maxima“ tokiu būdu jau 20-ąjį kartą skatina talentingus jaunuolius būti ambicingais ir siekti savo tikslų.


Kretingos miesto mokyklų mokiniai Rugsėjo 1-osios iškilmes pradėjo šv. Mišiomis Kretingos katalikų bažnyčioje.

Vakar, Rugsėjo 1-ąją, arba Mokslo ir žinių dieną, rajono mokyklose pasitiko gerokai per 6 tūkst. vaikų – nuo ikimokyklinukų iki abiturientų.

Rugsėjo 1-osios iškilmės, prasidėjusios šv. Mišiomis Kretingos, Darbėnų, Salantų, Kūlupėnų bažnyčiose, persikėlė į mokyklų kiemus ir kiemelius, kitas ugdymo įstaigų erdves.

Mokinių daugėja

Daugiausiai – 1 tūkst. 33 – mokinių naujuosius mokslo metus pradėjo Pranciškonų gimnazijoje: iš jų 110 – pradinėse klasėse, 503 – 5–8 klasėse ir 420 gimnazistų. Kretingos Jurgio Pabrėžos universitetinėje gimnazijoje mokysis 494 gimnazistai. Salantų gimnazijoje pasirengę mokytis 116 pradinukų, penktose–dešimtose klasėse 120 mokinių, gimnazinėse klasėse – 102 gimnazistai, ikimokyklinio ugdymo skyriuje „Rasa“ – 121 vaikas. Darbėnų gimnazijos pradinėse klasėse mokysis 112 vaikų, penktose–aštuntose – 144, I–IV gimnazijos klasėse –108 mokiniai, ikimokyklinio ugdymo skyrių lankys 76, Grūšlaukės skyrių – 30 vaikų. Vydmantų gimnazijos pradines klases užpildė 88 pradinukai, 5–8 klases – 101 mokinys, gimnazijos klases – 87 gimnazistai, ikimokyklinio ugdymo skyrių „Pasagėlė“ lanko 78 vaikai. Iš viso gimnazijose naujuosius mokslo metus pradėjo 2 tūkst. 830 mokinių: 1 tūkst. 986 – miesto vietovėse ir 844 – kaimo vietovėse.


Kretingos rajono švietimo centro Pedagoginės psichologinės pagalbos skyriaus psichologės Vikos Gridiajevos pastebėjimu, Rugsėjo 1-ąją mokslus pradeda krimsti ne tik mokiniai ir studentai: rudenį kur kas aktyviau ir tėvai pradeda mokytis kantrybės, supratimo, atjautos savo atžaloms – lopšelių ir darželių naujokams.


Persirgusieji koronavirusine infekcija dažnai apsidžiaugia, manydami, kad blogiausia – jau praeityje. Tačiau ne veltui šis virusas laikomas tokiu klastingu – liekamieji reiškiniai neretai pasirodo net ir tiems, kuriems pavyko išvengti ligoninės ar persirgti lengvesne COVID-19 infekcijos forma.

Kauno klinikų Reabilitacijos klinikos vadovas gydytojas kardiologas prof. Raimondas Kubilius atkreipia dėmesį į pokovidinio sindromo rimtumą, pasakodamas apie jam būdingų simptomų grėsmę bei dėl šios problemos teikiamą pagalbą, jos naudą.

Pasak jo, nuo koronaviruso visiškai pasveikusio asmens savijauta turi būti gera, jis neturėtų jausti jokių pokyčių. Jei manoma, kad vis tik jėgų trūksta, sveikata iki galo neatsistatė, vertėtų kreiptis į specialistus.


Prasidėjus mokslo metams, pats metas išsirinkti tinkamą kuprinę. Tam, kad kuprinė nežalotų vaikų stuburo ir laikysenos, siūlome kelis patarimus:

*Tuščia kuprinė turi sverti: pradinių klasių mokiniams – ne daugiau kaip 700 g, vyresnių klasių mokiniams – ne daugiau kaip 1000 g.

*Mokyklinė kuprinė  turėtų būti su dviem reguliuojamo ilgio plačiais paminkštintais diržais. Patogiausi yra 3,5–4 cm pločio kuprinės diržai, paminkštinti pečių zonoje. Platūs diržai tolygiau paskirsto svorį pečiams, todėl nespaudžiamas trapecinis raumuo ir rečiau vargina pečių juostos skausmai.

*Kuprinės dydis turi būti pritaikytas vaiko  ūgiui.

*Rinkitės mažesnę kuprinę, kurioje tilps tik būtiniausi daiktai.

*Rinktės kuprinę, kurios viduje yra keli skyriai – tai padės geriau paskirstyti kuprinės turinį, užtikrinti tvarką ir stabilumą. Didžiausios, sunkiausios knygos ir pratybos dedamos prie kuprinės nugarėlės – arčiausiai nugaros.

*Nešamos kuprinės apatinė dalis neturi būti žemiau vaiko juosmens.

*Išmokykite vaiką teisingai susikrauti kuprinę – į mokyklą neštis tik tai dienai skirtas priemones, neprisikrauti į kuprinę nereikalingų daiktų, pvz., žaislų.

*Optimalus pilnos kuprinės svoris turėtų sudaryti ne daugiau kaip 10 proc. mokinio kūno svorio.

*Nepamirškite kuprinės išorėje, geriausiai matomoje vietoje, pakabinti atšvaitą.


„Labai bijojau vizito, bet apsilankius pas ją jaučiausi lyg bendraučiau su artimu žmogumi. Tokio rūpestingumo, draugiškumo nebuvau sulaukusi iš jokio kito gydytojo“, – tai ištrauka iš viešo komentaro apie Kretingos pirminės sveikatos priežiūros centre (PSPC) dirbančią akušerę-ginekologę Juliją Švėgždienę. Kuriam gi medikui nepaglostytų širdies tokie žodžiai? O Julija šypsosi, sako su pacientėmis įpratusi elgtis taip, kaip norėtų, kad elgtųsi su ja.


Auksinis ruduo žavus jaukumu. O taip pat tai ir puikus metas sustiprinti imunitetą prieš prasidedant darganų sezonui. Pateikiame jums malonių imunitetą stiprinančių priemonių TOP 5.


Puolė ne tik karščiai, bet ir blusos

  • Irena ŠEŠKEVIČIENĖ
  • Sveikata

Atlėgus karščiams, kai kurie skaitytojai išdrįso prisipažinti, kad pagaliau atsikvėps ir nuo juos puolusių parazitų – blusų, kurių iš lauko parneša naminiai gyvūnai arba patys, ir jais dar užkrečia į lauką neišleidžiamus savo gyvūnus. Skaitytojai pageidautų žinoti, ar blusos, be sukeliamo diskomforto, yra pavojingos jų ir jų augintinių sveikatai.


Kretingos rajono savivaldybės administracijos direktorius Egidijus Viskontas pasirašė darbų sutartį su uždarąja akcine bendrove „Auksitas“ iš Palangos – ši bendrovė laimėjo Savivaldybės paskelbtą konkursą įrengti „vieno langelio“ patalpas, kaip to reikalauja šalies įstatymai. „Bus pagerintos sąlygos ir darbuotojams, ir gyventojams – Savivaldybės interesantams“, – neabejojo E. Viskontas, priminęs, kad Savivaldybė buvo priversta skelbti tirs konkursus šiems darbams atlikti – pabrangus statybinėms medžiagoms, konkurso dalyviai užsiprašydavo Savivaldybei per didelių sumų.

Būsimų darbų vertė – 130 tūkst. Eur, iš kurių 80 tūkst. Eur – europinių fondų pinigai. Darbų trukmė – 5 mėnesiai.

„P. n.“ informacija


Kretingoje neoficialiai lankėsi Lietuvos Respublikos Seimo pirmininko pirmasis pavaduotojas Jurgis Razma, ilsėjęsis Palangoje. Parlamentaras susitiko su Kretingos rajono mero pavaduotoju Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų Kretingos skyriaus pirmininku Dangiru Samaliumi ir aptarė svarbiausius su Kretingos rajonu susijusius klausimus.


Aplinkos apsaugos departamento pareigūnai visą rugpjūtį tikrino, ar lengvieji plastikiniai maišeliai prekių ir produktų pardavimo vietose nedalijami nemokamai. Tokia akcija buvo surengta ir Kretingos rajone.


Prasidedant naujiems mokslo metams, kaip ir kasmet, vaikų saugumui ypatingą dėmesį skirs policijos pareigūnai.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas