Pajūrio naujienos
Help
2022 Gruodis
Pi 5121926
An 6132027
Tr 7142128
Ke18152229
Pe29162330
Še310172431
Se4111825
Apklausa

Ar prieš senajam Kretingos parkui siūlant suteikti B. Burneikio vardą reikėjo viešos diskusijos?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

(1685) 2022-09-06

Rytinis chaosas – ir sankryžoje prie „Liepos“ parduotuvės.

Likus pusvalandžiui iki 8 valandos ryto Vilniaus gatvė Kretingoje sausakimša automobilių, o praėjus penkioms minutėms po 8-os – tuščia, tarsi nušluota. Tokį vaizdą miesto centre buvo galima matyti ne tik vakar.

Įspėjo ir kretingiškį, ir skuodiškį

Pasak rajono policijos komisariato Veiklos skyriaus viršininko Tomo Mikelkevičiaus, rugsėjo 2-ąją pačių vairuotojų akys buvo didelės: kas Kretingoje pasikeitė, kas atsitiko? Ogi, anot pareigūno, ir šiemet atsitiko... ruduo. Vienintelis „vaistas“ nuo spūsčių – iš namų išsiruošti anksčiau ir paisyti kelio ženklų.

Anot pareigūno, iš vairuotojų pusės norisi ir daugiau pakantumo, pagarbos. „Mato, kad sankryža automobiliais užkimšta, vietos nėra, bet vis tiek lenda, užblokuoja išvažiavima iš šalutinio kelio. Kamščiai darosi dar baisesni, nepakantūs eismo dalyviai nervinasi, vieni kitiems grūmoja kumščiais“, – pastebėjo viršininkas.

Anot jo, daug automobilių susitvenkia ir Marijono Daujoto progimnazijos prieigose, prie pagrindinio įėjimo į mokyklą, nors, atvažiavus iš Žemaitės alėjos pusės, specialiai įrengta aikštelė, kurioje tėvai atvežę saugiai gali išleisti vaikus ir keliauti savo keliais.

Važiuojant nuo sankryžos miesto centro link, ties lurdu, pastatytas ženklas, draudžiantis sukti į kairę. „Bet, spėkit, ar šio draudimo visi paiso? Tuoj įsitikinsim“, – pažadėjo pareigūnas.

Ir iš tikrųjų – laukti ilgai nereikėjo. Pirmasis, kurį T. Mikelkevičius sustabdė, pakliuvo juodas „Mersedesas“. Kad nepriverstų iš priekio parvažiuojančių mašinų stovėti eilėje, pagal taisykles Vilniaus gatve jis privalėjo pavažiuoti tiesiai, apsukti žiedą, grįžti ir tik tada pasukti į dešinę Pranciškonų gimnazijos link, kur ir norėjo patekti.


Jau 23-čius metus iš eilės visą rugsėjo mėnesį Lietuvoje vyks vaikų saugumo keliuose iniciatyva „Apsaugok mane“, kurią inicijuoja didžiausia šalies draudimo bendrovė „Lietuvos draudimas“. Tai reiškia, kad visi Lietuvos bendrojo ugdymo mokyklų moksleiviai visą rugsėjį nemokamai yra apdrausti nuo nelaimingų nutikimų kelyje. Drauge su iniciatoriais, Kretingos rajono savivaldybė kviečia kiekvieną gyventoją atkreipti dėmesį į vaikų saugumą ir juo pasirūpinti.


Nacionalinis visuomenės sveikatos centras pasidalijo vaikų skiepijimo pagal profilaktinių skiepų kalendorių statistika – ji rodo per pastarąjį dešimtmetį vis mažėjančias vakcinavimo apimtis. Tai įvertinę medikai įspėja visuomenę – atsisakymas ar atidėjimas profilaktiškai skiepyti vaikus gali grąžinti sunkius užkrečiamųjų ligų atvejus, lemti sudėtingas komplikacijas ir pačius skaudžiausius padarinius. Vilniaus universiteto (VU) Gyvybės mokslų centro profesorė Aurelija Žvirblienė sako, kad dabar daugelis negeba įvertinti realios užkrečiamųjų ligų grėsmės, nes aplink nebemato sunkių atvejų ir mano, kad rizikos nebėra. Tačiau svarbu suprasti, kad, mažėjant skiepijimosi rodikliams, pavojingų ligų grėsmė ir tikimybė joms vėl išplisti tik didėja.


Kretingos rajono Kultūros ir sporto skyriaus paminklotvarkininkė Meda Skersienė informavo, kad rugsėjo 9–18 dienomis Lietuvoje vyks Europos Tarybos programos „Europos paveldo dienos“ renginiai, kurie neaplenks ir Kretingos rajono. Šiemet Europos paveldo dienoms parinkta aktuali tema „Tvarus paveldas“.


„Metų jaunimo enciklopedijos“ nominaciją Kretingos rajono savivaldybės direktoriaus pavaduotoja Violeta Turauskaitė įteikė 6 šimtukus egzaminuose gavusiam ir medicinos studijas pasirinkusiam Edgarui Zaborui.

Nuaidėjus renginiui „Jaunimo apdovanojimai 2022“, paaiškėjo, kad Kretingoje yra daug aktyvaus jaunimo. Šiais metais iš viso buvo įsteigtos 9 nominacijos, į kurias pretendavo po kelis nominantus. „Turime aktyvaus jaunimo, bet norėtųsi, kad jo būtų dar daugiau“, – situaciją apibendrino Kretingos rajono savivaldybės jaunimo reikalų koordinatorė Inga Biliūnaitė-Rušinskė.

Prisidėjo organizuojant

Organizuojant renginį „Jaunimo apdovanojimai 2022“ kiekvienais metais galima pastebėti vis naujų aktyvių jaunuolių. Šiais metais jų ypač daug. „Jaunimas aktyviai dalyvauja įvairiuose mokymuose, renginiuose, padeda juos organizuoti, teikia iniciatyvas. Pavyzdžiui, Jaunimo dienai jie pasiūlė veiklų, patys vedė diskusiją su valdžios atstovais, kitaip prisidėjo prie šio renginio. Jaunimas pasiūlė koreguoti nominacijas – iš senųjų liko tik organizacijos, lyderio, savanorio nominacijos“, – tikino I. Biliūnaitė-Rušinskė.


  • Iš policijos suvestinių

Aptalžė apsaugininką

Akivaizdžiai girtas, bet blaivumą pasitikrinti atsisakęs vyras, gimęs 1985 m., šeštadienį vakare prie baro Vytauto g. Kretingoje viešoje vietoje kelis kartus trenkė apsaugos darbuotojui. Mušeika sulaikytas ir uždarytas į areštinę. Pradėtas tyrimas dėl viešosios tvarkos pažeidimo.


Turnyrinė lentelė

Radviliškyje įvyko trečiasis Lietuvos motobolo jaunimo mišraus čempionato etapas, kuriame toliau grūmėsi Kretingos motobolo klubo (MK) U-18, Skuodo „Bartuvos“ U-18 ir Radviliškio „Žėručio“ komandos.

Pirmosiose etapo rungtynėse šeimininkų komanda Radviliškio „Žėrutis“ susitiko su Skuodo „Bartuvos“ jaunuoliais. Solidų komandinį žaidimą demonstravę skuodiškiai įrodė savo pranašumą rezultatu 4:0. Po įvartį nugalėtojams pelnė Paulius Galdikas, Elidijus Narkus, Mantvydas Šeputas ir Kipras Medvid.

Pirmas pralaimėjimas

Antrosiose rungtynėse susigrūmė turnyro lyderiai – Kretingos MK jaunuoliai ir Skuodo „Bartuva“. Gerokai apšilę skuodiškiai po atkaklios kovos rezultatu 3:2 nuskynė savo pirmą pergalę prieš kretingiškius šiame čempionate. Laimėtojų gretose 2 įvarčius pelnė Kipras Medvid, vieną pridėjo Paulius Galdikas. Kretingiškiams po 1 įvartį pelnė Andrius Lukauskas ir Žydrūnas Gricius.

Kretingos MK direktorius Eduardas Steckis savo auklėtinių žaidimu buvo patenkintas, tačiau pripažino, kad savo progas geriau išnaudojo skuodiškiai.

„Kamuolys apvalus, laimėti gali bet kas. Šį kartą mums nepasisekė. Visi trys priešininkų įvarčiai krito iš standartinių situacijų. Akivaizdu, kad jie buvo puikiai pasirengę, atidirbę smūgius iš 16 metrų žymos. Mes nebuvome taip gerai pasiruošę, ir tai matyti pagal rezultatą“, – kalbėjo E. Steckis.


Savaitgalį, stebint 300 žiūrovų, Lietuvos futbolo federacijos I lygoje žaidžianti Dariaus Žindulio treniruojama Kretingos „Minija“ namų aikštėje 0:1 pralaimėjo Kauno rajono „Garliavos“ komandai. Tai buvo ketvirtasis „Minijos“ pralaimėjimas iš eilės.

Kretingos „Minija“: vartininkas Amir’as Ahalarov’as, Mamadou Traore, Henri Gouhan, Valdas Jašmontas, Deividas Pipiras, Vilius Kazlauskas, Germanas Vaniuchinas, Manuchim Ogundu, Deividas Šiuša, Rokas Rusys, Gabriel’ius Brilhante. Po keitimo: Aidas Pipiras, Kornelijus Šalnis, Dominykas Jakočiūnas, Mantas Gedutis.

Po 21-erių rungtynių Kretingos „Minija“ tarp 16-os komandų užima XV v. ir yra iškovojusi 4 pergales, tiek pat rungtynių sužaidusi lygiosiomis, patyrusi 13 pralaimėjimų, įmušusi 13 įvarčių ir 30 praleidusi į savo vartus. Turėdama 16 taškų „Minija“ vienu tašku lenkia paskutinėje vietoje esančią Gargždų „Bangą B“.

„P. n.“ informacija


Odesos „Agentas 007“ Romanas Topilovas kartu su žmona

„Viena pagrindinių priežasčių, kodėl aktyviai dalyvauju paramos Ukrainos kariuomenei ir pabėgėliams veikloje yra tai, kad mane visą gyvenimą persekioja prisiminimai apie 1968 metų antisovietinę Čekijos revoliuciją, kurios nuslopinime teko dalyvauti“, – pasakė odesietis Romanas Topilovas.

Šio 73 metų verslininko gyvenime nutiko daug įdomių dalykų – Odesoje jis yra legendinė asmenybė. Labiausiai R. Topilovą išgarsino pagalba atgaunant pavogtą italų dailininko Mikelandželo Merizio, labiau žinomo pravarde Karavadžas, paveikslą „Judo pabučiavimas“.

Paveikslas buvo pavogtas iš Vakarų ir Rytų meno muziejaus Odesoje, o Ukrainos kriminalistai paprašė, kad R. Topilovas apsimestų JAV piliečiu ir Italijoje užmegztų kontaktus su pagrobėjais. Ši gudrybė pavyko, ir, Italijos bei Vokietijos policijai padedant, Gruzijos piliečių pavogtas paveikslas buvo rastas Berlyno priemiesčio garaže ir grąžintas Ukrainai.

Vienas Kijevo žurnalas R. Topilovą tada pavadino Odesos „Agentu 007“, po to bičiuliai jį ir toliau taip vadina.

Buvęs kariškis išgarsėjo ir tuo, kad įkūrė vieną pirmųjų diskotekų SSSR, išleido patį pirmą CD muzikinį albumą Ukrainoje, o tentus koncertams ir proginiams renginiams statanti jo firma „Ambience“ tapo didžiausia gimtinėje. Šios įmonės sumontuotose gigantiškose palapinėse prieš karą vyko visi didžiausi renginiai Ukrainoje, Gruzijoje, Moldovoje.

Maskoliams įsiveržus į Ukrainą R. Topilovo įmonė įkūrė nemokamą valgyklą pabėgėliams, išskyrė tentą pabėgėlių centrui, nemokamai stato palapines per humanitarinės organizacijos „Gerasis samarietis“ renginius vaikams.

JAV gyvenantis vienas iš dviejų R. Topilovo sūnų baiminasi dėl tėvų gyvybės ir kasdien ragina juos atskristi. Graužatį dėl to, kad 1968 metais dalyvavo slopinant Čekijos revoliuciją jaučiantis tėvas vis dėlto visų pirma nusprendė teikti paramą kariuomenei.


Paskutinę vasaros dieną buvo atlikti Kretingos rajono savivaldybės maudyklų ir maudymosi vietų vandens kokybės mikrobiologiniai tyrimai ir smėlio parazitologiniai tyrimai. Jie atlikti gyventojų pamėgtose maudyklose: Kretingos Dvaro parko I tvenkinio, Juodupėnų tvenkinio, Kašučių ežero, Padvarių tvenkinio ties Kurmaičiais, Darbėnų, Klibių ir Vydmantų tvenkiniuose.

Buvo tiriami šie mikrobiologiniai parametrai: žarniniai enterokokai, žarninės lazdelės, taip pat – kirminų kiaušinėlių bei lervų kiekis smėlyje. Nustatyta, kad tirtų parametrų vertės atitinka Lietuvos higienos normas. Maudytis galima.

Nuolaužų, plūduriuojančių medžiagų, dervų likučių, stiklo, plastiko, gumos ir kitų atliekų nebuvo rasta.

Tyrimus atliko Nacionalinės visuomenės sveikatos priežiūros laboratorijos Klaipėdos skyrius.

„P. n.“ informacija


Lazdininkuose (Kretingos r.) įvykusios avarijos, kai įsirėžusi į tuščią kuro cisterną vilkusį krovininį automobilį užsidegė priešpriešiais važiavusi „Mazda“, ir liepsnose žuvo ją vairavęs 22-jų vyras, abejingų nepaliko. Ši vietinius gyventojus sukrėtusi svetimų žmonių nelaimė iš naujo privertė imtis žygių ir dėl savo pačių saugumo.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas