Pajūrio naujienos
Help
2024 Balandis
Pi18152229
An29162330
Tr3101724
Ke4111825
Pe5121926
Še6132027
Se7142128
Komentarų topas

Muzikavimą kartu įprasmino kompaktine plokštele

  • Danutė DUNAUSKAITĖ
  • Smiltys
  • 2006-03-10

Prieš aštuonerius metus susibūręs kamerinis ansamblis “Lyra” savo muzikavimą kartu įprasmino išleisdamas kompaktinę plokštelę.

“Prasminga, kad nuėję tokią kelio atkarpą stabtelim ir pasidžiaugiam tuo, kas padaryta,- sakė ansambliečiai.- Šis laikotarpis, kad neišnyktų kasdienybėje, apvainikuotas kompaktinės plokštelės pasirodymu, kurią ir pavadinome simboliškai - “Kartu”. Norime nusišypsoti likimui, kuris suvedė būrin: kartu scenoje, kartu darbe, kartu su klausytojais, žiūrovais. Kartais nuo rūpesčių ir buvimo kartu - net burnoje kartu, bet... labai smagu”.

Rita Pukelytė-Retkienė ne veltui kolektyvo narių vadinama ansamblio širdimi. Ji neleidžia sustoti ilgiems apmąstymams, kupina įvairių planų ir sumanymų.

Paklausta, kaip gimė idėja išleisti šį kompaktą, Rita Pukelytė-Retkienė sakė, jog visada pavydėjusi rašytojams ir dailininkams, kurių kūryba lieka po knygos pristatymo ar parodos atidarymo. O muzika? Sugrojai, atidavei visą save ir kitą dieną jos jau nebepačiupsi. Gal todėl ir kilo egoistiškas noras ją paversti materija.

Pirmojoje kamerinio ansamblio kompaktinėje plokštelėje - trylika kūrinių, kuriuos atlieka Alina Rimaitė-Dubinskienė (smuikas), Dainora Lizdenytė-Pazdrazdienė (fleita), Milda Trušauskaitė (violončelė), Rita Pukelytė-Retkienė (fortepijonas), Silva Laurinaitytė-Garbaliauskienė (akordeonas), Mindaugas Rojus (vokalas).

Dažnai koncertuojančiam kolektyvui atrasti kontaktų su žiūrovu padeda koncertų vedančiosios Raimondos Marcinkevičiūtės-Kučiauskienės žodis. Anot moters, keistas reiškinys yra muzika. Ji nesukurs darbo vietų, nesukraus kapitalo, jos negali paliesti, tik pajausti širdimi. Ji padeda pasiklydusiam gyvenimo labirintuose, joje poilsį randa pavargęs, nuskriaustas likimo negandų.

Į kompaktinės plokštelės pristatymą atėjo ir kai kurių ansamblio narių antrosios pusės.

Ansambliečiai teigė, kad yra dėkingi žmonėms, kurie tapo jų kolektyvo mecenatais. Vieni svarbiausių - Jolanda ir Algimantas Šoblinskai. Ne vienerių metų draugystė sieja “Lyrą” su “Vienkiemio” šeimininkais. Ponia Jolanda, keletą metų atidžiai stebėjusi ansamblio pasirodymus, pakvietė jį į naujos karčemos atidarymo koncertinę programą. Muzikantai ir jų atliekamos muzikos stilius nenuvylė susirinkusių svečių. Kaip žinia, šventė svečiams - dar džiugesnė šventė šeimininkams.

Užsimezgusi draugystė tęsiasi: kai ponia Jolanda, žinodama savo svečių skonį, jaučia, kad reikėtų vakarą nuspalvinti kamerinės muzikos skambesiu, kviečia ansamblį “Lyra”. Kai ansamblio atlikėjai jaučia, kad galėtų padėti poniai Jolandai - kreipiasi į ją. Tad nieko nuostabaus, kad kompaktinės plokštelės pristatymas įvyko jaukioje “Vienkiemio” karčemos menėje. Kaip sakė ansambliečiai, tokios dėkingos patalpos kamerinės muzikos skambėjimui galėtų pavydėti bet kuri kultūrinė įstaiga. Šalia šios erdvės išskirtinumo reiktų pridėti Jolandos ir Algimanto Šoblinskų svetingumą ir globą, puoselėjant meną.

Kamerinio ansamblio “Lyra” muzikantai mintyse jau mato kitą kompaktinę plokštelę. Pirmoji plokštelė, anot jų, tai tarsi repeticija, savotiškas išbandymas. Būdami kartu sakėsi supratę, kad tai sunkus, ilgas ir nepigus malonumas, kurį vėl norisi pakartoti.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas