Pajūrio naujienos
Help
2024 Birželis
Pi 3101724
An 4111825
Tr 5121926
Ke 6132027
Pe 7142128
Še18152229
Se29162330
Apklausa

Ar išvardintumėte Lietuvos partijas, ar pasakytumėte jų skaičių?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Pasak sveikuolių, žmogui turi būti gėda sirgti

  • Genė DRUNGILIENĖ
  • Sveikata
  • 2007-03-02

Išsimaudyti žiemos jūroje, pasak Lietuvos sveikuolių sąjungos prezidento Dainiaus Kepenio, yra tas pats, kaip įkopti į kalną.

“Žiemos maudynės jūroje, - sakė D.Kepenis, – yra bendraminčių šventė.”

Šiemet per tradicinę grūdinimosi ir sveikatos šventę ledinėje jūroje maudėsi apie šimtas „ruonių“.
Maudėsi tik keturi kretingiškiai

Tradicinėje grūdinimosi ir sveikatos šventėje “Palangos ruoniai” šiemet dalyvavo ir jūroje maudėsi tik keturi kretingiškiai: Alfonsas Grikšas su sūnumi Tomu, Petras Rudys ir Juozas Pelionis.

Jie nesijungė į sveikuolį ratelį, neskandavo neva pasirengti žiemos maudynėms padedančių šūkių.

Penkiasdešimt devynerių metų A.Grikšas žiemą maudosi jau bene 17 metų, 50 metų P.Rudys – apie 16 metų, todėl dalyvavimas „ruonių“ šventėje jiems yra tik simbolinis. Dvidešimt septynerių metų T.Grikšas seka tėvo pėdomis ir lediniame vandenyje maudosi jau antrus metus. Ant 50 metų jubiliejaus slenksčio stovintis J.Pelionis žiemos maudynėse - taip pat nebe naujokas. Nors sakė retą žiemą nesimaudąs atvirame vandens telkinyje, bet „Palangos ruonių“ šventėje kaip dalyvis šiemet buvo pirmąjį kartą.

Paklausti, kodėl jie maudosi žiemą, vyrai sakė tai esant iššūkį.

„Po maudynių užlieja energijos pliūpsnis, norisi gyventi“, - tvirtino vyrai ir juokdamiesi pridūrė taip ilginantys seksualinį gyvenimą.

Prizas – šokių organizatoriams

Kitados kvietęs siekti masiškumo rekordų, šiemet Lietuvos sveikuolių sąjungos prezidentas Dainius Kepenis buvo atviras – kuo mažiau dalyvių, tuo geriau, nes mažiau problemų.

Alfonsas Grikšas (viduryje) žiemos maudynėmis užkrėtė ir savo sūnų Tomą (kairėje). Dešinėje – Petras Rudys.

Tradicinėje grūdinimosi ir sveikatos šventėje “Palangos ruoniai” šiemet buvo pareiškę norą maudytis jūroje, rengėjų tvirtinimu, per du šimtus žmonių. Termometro stulpeliui nukritus iki dvylikos laipsnių žemiau nulio, vandens temperatūrai jūroje esant vos dviem laipsniams šilumos, maudytis ryžosi apie šimtas „ruonių“.

Vyriausia šiemet į jūrą panirusi dalyvė buvo 77 metų panevėžietė Sofija Ruzienė, o vaikų, kaip tai būdavo kitais metais, šiemet į jūrą tėvai nesivedė.

Penkiolikos metrų ilgio eketėje šiemet plaukdami varžėsi 27 dalyviai. Greičiausias tarp vyrų buvo kaunietis Vytautas Plečkaitis, 15 m įveikęs per 7,35 sek. Nors Laimutė Žurauskaitė iš Birštono tą patį atstumą įveikė per beveik dvigubai ilgesnį laiką, ji buvo greičiausia tarp moterų.

Lietuvos sveikuolių sąjunga, asociacija „Sportas visiems“ bei Tautinis olimpinis komitetas kasmet apdovanoja žmones, labiausiai tais metais propagavusius sveiką gyvenseną. Šiemet apdovanojimas buvo skirtas laidos „Lietuvos šokių dešimtukas“ kūrėjams, nes šokiai, pasak D.Kepenio, yra efektyvi sveikos gyvensenos propagavimo priemonė.

Šių metų grūdinimosi ir sveikatos šventėje “Palangos ruoniai” dalyvavo sveikuoliai iš 25 Lietuvos vietovių.

Kada nevalia lįsti į jūrą

Kretingiškiai žiemos maudynių mėgėjai sakė esantys sveiki žmonės. Bet pripažino, kad juos taip pat užpuola virusinės ligos, paskauda gerklę. Vyriškiai netvirtino, kad yra sveiki dėl to, kad maudosi lediniame vandenyje. Bet sakė besimaudantys todėl, kad yra sveiki.

“Aš netikiu tokiais gydytojais, kokie yra dabar, - sakė A.Grikšas, neslėpdamas tokios nemeilės priežasčių. – Jie tik rašo vaistus. Reikia sveikos gyvensenos gydytojų.”

Žmogui, anot A.Grikšo, turėtų būti gėda sirgti. Jis pats pas gydytojus lankosi tik pasitikrinti profilaktiškai.

Gydytojai ir sveikuoliai iki šiol tebediskutuoja, ar sveika maudytis lediniame vandenyje. Nė vienas sveikuolis, D.Kepenio tvirtinimu, nesiskundžia peršalęs besimaudydamas žiemą. Pasak Sveikuolių sąjungos prezidento, tai rodo sveikuolių klubų apklausos.

Keturiasdešimt aštuonerių metų Sveikuolių sąjungos generalinis sekretorius Eligijus Valskis sakė turįs tuščią ligonio kortelę, pas gydytojus eina tik kraujo tyrimų atlikti ir kartais apsilanko pas odontologą. Sintetinių vitaminų vyriškis atsisakė prieš 22 metus.

Lietuvos sveikuolių vadas D.Kepenis sakė netikįs pasakomis, kad vyrai, besimaudantys lediniame vandenyje, turi kokių nors specifinių vyriškų problemų. “Jei lindai pas svetimą moterį, į jūrą nebelįsk, - juokiasi D.Kepenis, - nes atsiras prostatos problemų.”


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas