Pajūrio naujienos
Help
2024 Vasaris
Pi 5121926
An 6132027
Tr 7142128
Ke18152229
Pe291623
Še3101724
Se4111825
Apklausa

Ar pasigendate naujų rajono Savivaldybės projektų?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas
Šauniausi atstovai ir jų mokytojos

Kartenos mokyklos-daugiafunkcio centro V-X klasių mokiniai šventė Europos dieną. Anglų kalbos mokytojos Rūta Valaitytė ir Jolanta Putriuvienė pakvietė mokinius į viktoriną „English speaking countries“ („Angliškai kalbančios šalys“). Viktorinos tikslas buvo skatinti mokinius domėtis ir gilinti žinias apie angliškai kalbančias šalis, paminėti Lietuvos įstojimo į Europos Sąjungos sukaktį ir Europos dieną, lavinti anglų kalbos mokinių kalbėjimo, suvokimo, klausymo gebėjimus, gilinti geografines žinias. Viktorinos pradžioje aštuntokas Edgaras Rojus skaitė pranešimą apie anglų kalbos svarbą pasaulyje, kartu su anglų kalbos mokytoja Rūta Valaityte Edgaras akcentavo, kad anglų kalba yra labai svarbi karjeros siekimui ne tik Lietuvoje, bet ir Europoje.

Viktorinos metu netrūko teigiamų emocijų, klausimai buvo įdomūs ir įvairiausi. Mokiniai burtų keliu buvo suskirstyti į 5 šalių komandas: Australijos, Naujosios Zelandijos, Anglijos, Kanados ir JAV.

Viktorinos temos buvo apie Anglijos, Kanados, Naujosios Zelandijos, Australijos sostines, kultūrinius ypatumus, geografinę padėtį, miestus, regionus, politinę santvarką. Viktorinos komanda turėjo atsakyti į 50 pateiktų klausimų. Klausimai buvo įvairaus sudėtingumo, pavyzdžiui, kokia valiuta dominuoja Anglijoje, kaip vadinasi JAV parlamento taryba ar kas yra pirmieji Naujosios Zelandijos gyventojai?

Trys komandos buvo apdovanotos I, II, ir III vietos diplomais. Nugalėtoja tapo „Naujosios Zelandijos“ komanda, teisingai atsakiusi į 32 klausimus. Labai mažai, tik vienu balu atsiliko komanda „Jungtinės Amerikos Valstijos“, pelniusi antrąją vietą (31 balas). Trečiąją vietą laimėjo „Kanada“, surinkusi 28 balus.

Viktorinos metu buvo demonstruojami trumpi filmukai „What‘s the most common language in the world“, („Kokia yra pati populiariausia kalba pasaulyje“), „What do we know about New Zealand“ („Ką mes žinome apie Naująją Zelandiją“). Mokiniai džiaugėsi, galėdami sužinoti įvairiausių dalykų, praturtinti geografines, istorines žinias.

Rūta VALAITYTĖ

Humanitarinės grupės pirmininkė


    Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas