Pajūrio naujienos
Help
2024 Vasaris
Pi 5121926
An 6132027
Tr 7142128
Ke18152229
Pe291623
Še3101724
Se4111825
Apklausa

Ar pasigendate naujų rajono Savivaldybės projektų?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Kelionė per Europą

  • Mums rašo
  • 2017-05-26

Gegužės 9-oji – Europos diena. Tai kasmetinė tarptautinė šventė, kuri pamini 1950 m. gegužės 9 d. Šią dieną Prancūzijos užsienio reikalų ministras Roberas Šumanas (Robert Schuman) iškėlė suvienytos Europos idėją. Paryžiuje pasakytoje kalboje jis pasiūlė naujos formos politinį Europos bendradarbiavimą, kuris užtikrintų taiką tarp Europos tautų. Šis Šumano deklaracijos pavadinimu žinomas pasiūlymas laikomas Europos Sąjungos pradžia. 1985 m. Milane vykusiame ES aukščiausiojo lygio susitikime buvo nuspręsta gegužės 9-ąją švęsti Europos dieną. Lietuvai įsijungus į Europos Sąjungos šalių gretas, Europa tapo neatsiejama mūsų kasdienio gyvenimo dalimi.

Europos dieną Kretingos Jurgio Pabrėžos universitetinėje gimnazijoje nuo ankstaus ryto vyko įvairūs užsiėmimai, skirti Europos gimtadieniui: šventiškas pasveikinimas, Europos egzaminas, kurį laikė 421 mokyklos gimnazistas. Geriausius rezultatus egzamine parodė 4-tokai Lukas Gelumbickas (IV e kl.), Rokas Idzelis (IV c kl.), Simas Liaučys (IV c kl.). Istorijos ir pilietiškumo mokytojos vedė pamokas, skirtas Europos istorijai, geografijai, asmenybėms. Į įvairias veiklas, skirtas Europos dienai, buvo įtraukti visi gimnazijos mokiniai.

Šią dieną įdomiai ir prasmingai paminėjo keturios Kretingos miesto mokyklos: Marijono Daujoto pagrindinė mokykla, Simono Daukanto progimnazija, Pranciškonų gimnazija ir Jurgio Pabrėžos universitetinė gimnazija. Šių mokyklų mokinių komandos susirinko į jau tradicija tapusį projektą „Kelionė per Europą“ bei dalyvavo respublikinio projekto “Mokyklos – Europos Parlamento ambasadorės“ veiklose.

Jos parengė pristatymus draugystės ir kalbų įvairovės tema, dalyvavo proto mūšyje, kur turėjo prisiminti Europos simboliką, sudėtį ir kalbas. Komandos taip pat turėjo prisiminti geografijos žinias sudedant dėlionę „Europa“. Nepamirštos ir kalbos. Dalyviams reikėjo ne tik atpažinti, kuria kalba dainuojama, bet ir parašyti atpasakojimą įvairiomis kalbomis apie besisvečiuojantį renginyje persų veislės katiną Gučį.

Kol komisija skaičiavo surinktus taškus, visi dalyviai kartu mokinosi šokti linksmą lietuvių tautinį šokį polką, išlankstyti iš popieriaus taikos balandžius.Visos Kretingos mokyklos šauniai pasirodė, pademonstravo turimas žinias apie Europą ir kalbas. Tai taikos ir draugystės diena, padedanti pajusti ir suprasti bendrystės, kūrybiškumo ir žinių svarbą.

Vaida BERTAŠIENĖ

Anglų k. mokytoja


    Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas