Pajūrio naujienos
Help
2024 Vasaris
Pi 5121926
An 6132027
Tr 7142128
Ke18152229
Pe291623
Še3101724
Se4111825
Apklausa

Ar pasigendate naujų rajono Savivaldybės projektų?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas
Salantų gimnazijos delegacija Gdovo vidurinės mokyklos scenoje

Gegužės 12-14 dienomis 28 mokinių ir 5 mokytojų iš Salantų gimnazijos delegacija dalyvavo kasmetiniame tarptautiniame draugystės festivalyje ,,Jaunystės spalvos“, kuris šiemet vyko Rusijoje, Gdovo vidurinėje mokykloje.

Šiemet delegacijos iš Salantų gimnazijos (Lietuva), Tirvos gimnazijos (Estija), Priekulės (Latvija) bei Gdovo vidurinių mokyklų (Rusija) susitiko jau 51 kartą. Nepabūgę ilgesnės negu 10 valandų kelionės, penktadienį lietuviai atvyko į Pskovą, kur susitikę su kitomis delegacijomis vyko į ekskursiją po Švč. Trejybės soborą prie Velikajos upės. Ekskursijos metu kartu su gide iš Latvijos delegacija žaidė orientacinį-pažintinį žaidimą: susipažino su visa soboro teritorija, objektais, miestelio istorija, išmoko keletą senovės rusų kalbos žodžių. Po ekskursijos ir rusiškų pietų mokiniai lankėsi Pskovo muzikos mokyklos koncerte. Toliau laukė kelionė į Gdovo vidurinę mokyklą, kur delegacijas su vaišėmis sutiko mokyklos mokytojai ir mokiniai. Tradiciškai sugiedoję savo šalių himnus, iškėlę vėliavas, mokiniai buvo pakviesti į susitikimą su šefuojančiomis klasėmis, į kurias kilus neaiškumams delegacijos galėjo kreiptis pagalbos. Po susitikimo visos delegacijos įsikūrė klasėse. Visus tris vakarus vyko diskotekos, kuriose įvairių šalių atstovai galėjo susipažinti artimiau, pažinti vieni kitų pomėgius, gyvenimo būdą, prisiliesti prie kultūros ypatumų.

Visos dienos buvo labai užimtos, kruopščiai suplanuotos: rytai prasidėjo mankšta, skaniais tradiciniais pusryčiais. Kad geriau pažintų vieni kitų kultūrų ypatumus, mokiniai dalyvavo ne tik šventiniame liaudies koncerte, bet ir rodė vieni kitiems savo šalies tradicinius liaudies šokius, žaidimus. Nepamiršti buvo ir šiuolaikiški POP šokiai bei dainos, kurių taip pat kiekvienos šalies delegacija parodė gausybę.

Paskutinę festivalio dieną vyko konferencija, skirta susipažinimui su renginyje dalyvaujančiomis mokyklomis. Delegacijos žiūrėjo mokyklų prisistatymo filmukus, nuotraukas. Po konferencijos visus dalyvius linksmino muzikos mokyklos auklėtiniai. Mokinius labiausiai sužavėjo pramoginius šokius šokanti vaikų porelė iš Sankt Peterburgo. Neapsieita ir be praktinių užsiėmimų: mokiniai turėjo galimybę velti iš vilnos ant medžiagos, šokti, pinti ant ramunės, daryti žaisliukus iš balionų, lėlytes iš spalvotų medžiagų, atlikti darbelį dekupažo technika. Savo jėgas mokiniai išbandė ir sportinėse varžybose – linksmosiose estafetėse bei tinklinio varžybose, kuriose lietuvių delegacija pelnė garbingą II vietą (pirmąją vietą užėmė rusų delegacijos tinklininkai).

Pavargę, tačiau kupini įspūdžių, gražiausių prisiminimų, pasisėmę naujų žinių, grįžome į Lietuvą su gausybe suvenyrų bei vaišių. Festivalio vėliavą perėmė latvių delegacija, tad kitais metais susitiksime Latvijoje. Už suteiktą finansinę paramą esame dėkingi Kretingos rajono savivaldybei.

Ema JACKEVIČIŪTĖ

Salantų gimn. delegacijos narė, jaunoji žurnalistė


    Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas