Pajūrio naujienos
Help
2024 Vasaris
Pi 5121926
An 6132027
Tr 7142128
Ke18152229
Pe291623
Še3101724
Se4111825
Apklausa

Ar pasigendate naujų rajono Savivaldybės projektų?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Kretingos rajono savivaldybės Motiejaus Valančiaus viešoji biblioteka, vykdydama projektą „Pažinimo kelias“, 2016-2017 mokslo metais bendradarbiavo su dviem pradinio ugdymo klasėmis. Siekiant nuoseklaus asmenybės ugdymo, vaikų estetinio suvokimo formavimo, buvo parengta edukacijos veiklų programa, kuri kvietė vaikus kartą per mėnesį į užsiėmimus bibliotekoje. Projekto „Pažinimo kelias“ programa buvo sudaryta remiantis veiklų metu minimų lietuviškų švenčių, tarptautinių dienų, sezoniškumo pagrindu.

Kretingos mokyklos-darželio „Žibutė“ (mokytoja Alma Valantinienė) ir Kretingos Marijono Daujoto pagrindinės mokyklos (mokytoja Rasa Zulumskytė-Trumpenskienė) antrokai projekto pradžioje išbandė saldumynų gamybą, ant stiklinių stiklo dažais kūrė savo paveikslėlius, mokėsi adresų rašymo ant vokų taisyklių, rašė tikrus laiškus, kurie buvo išsiųsti pasinaudojant Lietuvos pašto paslaugomis, susipažino su krašto apsaugos atstovu, savanorių pajėgų grandiniu S. Beniku, kuris vaikams pasakojo apie galimas karų priežastis, kokie karai vyksta, paaiškino, kokios būna karų pasekmės. Turiningą bendradarbiavimą nutarta tęsti ir likusiais mokslo metų mėnesiais.

2017 m. antrokams pasiūlytos naujos veiklos. Pirmiausia vaikai susipažino su pirmąja išspausdinta lietuviška knyga, kuri išleista prieš 470 metų. Ta proga, vaikams pasiūlyta išbandyti kaligrafijos meną. Svarbiausias kaligrafijos elementas – ranka rašytas arba pieštas šriftas, tad antrokai išbandė pamirštą rašymo techniką plunksna ir tušu.

Rengiantis Šv. Velykų šventei vaikai burbuliniu modelinu dekoravo kiaušinio formos paviršių. Jie pagamino išradingus, žaismingus papuošimus, kuriuos galėjo parsinešti namo kaip dovanas savo šeimoms.

Mokslo metai buvo pabaigti kartu su profesionaliomis Klaipėdos lėlių teatro aktorėmis Gintare Damanskyte ir Rūta Jankevičiūte. Aktorės vedė vaikams trumpą apšilimo prieš pasirodymą mankštelę, aptarė su vaikais , kas tai yra spektaklis, režisūra, aktoriai, vaidinimo pirštininėmis lėlėmis subtilybės. Vaikai žiūrėjo aktorių parengtą lėlių spektaklį, o vėliau ir patys įsijautė į aktorių ir režisierių vaidmenis: užsiėmimų metu buvo suvaidintos net šešios pasakos.

Kuriant edukacinių užsiėmimų programą buvo stengtasi derinti vaikams įdomias ir patrauklias temas su motyvacijos skaityti skatinimu. Vaikai susipažino su biblioteka kaip su vieta, ne tik skaitymui, bet ir erdve vaizduotei aktyvinti, naujai patirčiai, įgūdžiams įgyti ir tiesiog smagiai leisti laiką.

Birutė NAUJOKAITIENĖ

Motiejaus Valančiaus viešosios bibliotekos Skaitytojų aptarnavimo skyriaus vedėja


    Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas