Pajūrio naujienos
Help
2024 Balandis
Pi18152229
An29162330
Tr3101724
Ke4111825
Pe5121926
Še6132027
Se7142128
Komentarų topas

Šiais mokslo metais Simono Daukanto progimnazijos priešmokyklinio ugdymo grupės ,,Drugeliai“ vaikai aktyviai dalyvavo Kretingos muziejaus edukacinėje programoje ,,Tavo gimtasis kraštas“. Rinkomės temas, kurios artimos mūsų mažiesiems: ,,Dvaro parko medžiai keičia rūbą“, ,,Pažink ir pamaitink Dvaro parko paukštelius“, ,,Kalėdinių žaislų fabrikėlis“, ,,Budinam žemelę“, ,,Laiko mašina šimtmečiu atgal“. Pastarojo užsiėmimo metu edukatorė laiko mašina nukeldama šimtmečiu atgal kvietė pajusti senolių išmonę. Iš pintos skrynios vaikai traukė rakandus, kurių paskirtis atskleidžiama menant mįsles, sprendžiant užduotis, sekant pasakas. Vaikai kočiojo lininius rankšluosčius, vaikščiojo medinėmis klumpėmis, pašė vilnas, plėšė plunksnas, rašė su žąsies plunksna, linksminosi, žaisdami senovinius žaidimus.

,,Žiemos sodo domino“ – žaidybinio pobūdžio užsiėmimas – vyko Žiemos sode. Vaikams buvo pristatyti konkretūs augalai, išdalintos kortelės su jų pavadinimais ir kiekvienas dalyvis tapo ,,domino“. Žaisdami vaikai susipažino su augalų ypatingomis savybėmis, ieškojo žiemos sode konkrečių augalų.

Vaikams labai patinka užsiėmimai prie terminalo. Vaikai ,,maitina“ paukštelius, sužino, kokiu maistu galima lesinti. Susipažįsta su Lietuvoje žiemojančiais paukščiais, atlieka užduotis. Šalia Amatų centro įrengtose lesyklėlėse stebi atskrendančius paukščius. Vaikščiodami po Dvaro parką, vaikai iš lapų atpažino čia augančius medžius, nustatė jų amžių, sužinojo, kokie medžiai ir kodėl keičia spalvą. Iš prisirinktų klevo lapų suko ,,rožytes“.

Esame dėkingi muziejaus darbuotojams- kultūrinės veiklos vadybininkei Romai Luotienei, etnografijos skyriaus vedėjai Nijolei Vasiliauskienei, gamtos skyriaus vedėjai Jurgitai Tertelienei, dailininkei Ingai Idaitei už suteiktas žinias, praktines užduotis, už puikius ir turiningus užsiėmimus.

Mūsų ,,Drugeliai“ neapsiribojo veikla progimnazijoje, muziejuje. Buvome parengę spektaklį ,,Tai nutiko vieną dieną“. Su dideliu džiaugsmu lankėmės pas savo draugus Vydmantų lopšelyje-darželyje ,,Pasagėlė“, Jokūbavo Aleksandro Stulginskio mokykloje-daugiafunkciame centre, Kurmaičių pradinėje mokykloje. Su šia mokykla yra pasirašyta bendradarbiavimo sutartis. Kelionių turnė baigėme Padvarių senelių namuose. Visą savaitę vaikai susikaupę darė dovanėles seneliams, kad pradžiugintų jų dieneles. Ne vienas ašarą nubraukė, pamatę mūsų mažuosius, kurie su didele meile dovanojo savo spektakliuką. Vaikai drąsiai dovanojo savo dovanėles, sveikino senelius, žmones su negalia. Jų širdelėse tikrai pasėjome dar vieną gerumo grūdą atjausti negaluojančius.

Paskutinis mūsų pasirodymas buvo progimnazijoje tėvams, seneliams, būsimiems priešmokyklinukams ir jų tėvams. Linkiu, kad šis drąsus ėjimas į sceną nebūtų paskutinis, kad kiekvienas vieną kartą pabandęs tęstų norą būti su žmonėmis, tarp žmonių. Direktorė Sigita Jonaitienė palinkėjo, kad vaikai sėkmingai mokytųsi ir garsintų Simono Daukanto progimnaziją.

Laimutė NARVILIENĖ

Priešmokyklinio ugdymo pedagogė


    Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas