Pajūrio naujienos
Help
2024 Balandis
Pi18152229
An29162330
Tr3101724
Ke4111825
Pe5121926
Še6132027
Se7142128
Komentarų topas
Renginio viešnia – Mažeikių r. Tirkšlių liaudiška kapela „Subatvakaris“ (vadovas Antanas Erlickas) su šventės organizatoriais Kretingos r. kultūros centro Rūdaičių skyriaus vedėju Stasiu Lukausku (trečias priekyje iš kairės) ir meno vadove Sigita Šimkute (antra iš kairės).

Rūdaičiai kartu su visu Kretingos rajonu ir Lietuva šventė vieną pagrindinių vasaros švenčių – Jonines. Šventinį savaitgalį, nepaisant niūrių debesų ir prapliupti grasinančio lietaus, rūdaitiškiai rinkosi draugėn. Šildė ne tik liepsnojantis Joninių laužas, bet ir bendrystė, daina bei šokiai.

Kretingos rajono kultūros centro Rūdaičių skyrius Joninių šventę dedikavo ne tik Janinoms bei Jonams. Nuotaikingą šventę kultūros darbuotojai paskyrė visiems, mylintiems Rūdaičius, kuriantiems čia gyvenimą bei besidžiaugiantiems bendryste. Todėl nebe reikalo renginio tema pasirinkta emigracija ir patriotizmas.

„Ne paslaptis, kad lietuviai emigruoja. Taip pat ne paslaptis, kad vyrauja mitas, jog kaime gyvenimas ne pats geriausias, nuobodus ar nykus. Sukvietę žmones kartu švęsti Joninių, žaidybine forma norėjome atkreipti dėmesį į emigracijos tendenciją ir kartu įrodyti, jog kaime, šiuo atveju Rūdaičiuose, gyventi yra gera. Juk čia turime saugią aplinką, vienas kitą pažįstančius žmones, galimybes darbuotis bendram labui, kurti bei gražiai gyventi“ – kalbėjo Kretingos rajono kultūros centro Rūdaičių skyriaus meno vadovė renginio vedėja Sigita Šimkutė.

Jai antrino ir Rūdaičių skyriaus vedėjas Stasys Lukauskas.

„Džiaugiuosi, kad nepaisant nekokio oro, kartu pabūti susirinko tikrai nemažas būrys rūdaitiškių bei svečių. Vadinasi, žmonėms reikia pabūti kartu, pasilinksminti, kartu pritarti dainai, įsisukti į šokio ratą. Bendrystė yra, esame kartu ir kartu galime ne tik švęsti, bet ir nuveikti svarbių dalykų“, – sakė S. Lukauskas.

Skyriaus vadovą darbuotojai ir jo vadovaujamos kapelos „Šonke tronke“ nariai pasveikino su ką tik prabėgusiu jubiliejumi. Jubiliatas kartu su puikiai nusiteikusiais kapelos vyrais ir atidarė smagią Joninių šventę. Vos kelių dainų užteko, kad rūdaitiškiai susikibę rankomis įsisuktų šokyje, o vaikai įsijaustų tikrose vaikiškose linksmybėse ant batuto.

Nuotaikingai Jonines nusiteikusius rūdaitiškius toliau linksmino svečiai iš Mažeikių rajono Tirkšlių kaimo. Kapela „Subatvakaris“ (vadovas Antanas Erlickas) užkūrė tikrą smagių dainų laužą. Juos scenoje pakeitė duetas „Sonremo“ – tėvas ir dukra ir Mažeikių.

Šventę vainikavo kaitriai suliepsnojęs Joninių laužas, į dangų paleisti balionai su svajonėmis ir visiems šventės dalyviams nuskriejęs linkėjimas: „Mylėti gimtąjį kraštą, džiaugtis gyvenimu jame bei papildyti savo kasdienybę maloniomis akimirkomis, kad čia būtų gyventi gera“.

Tą vakarą Rūdaičiuose, kaip ir dera, moterys į tvenkinį paleido vainikus, o nusiteikusių šokti laukė atlikėjo Svajoklio koncertas bei gegužinė.

Sigita ŠIMKUTĖ


    Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas