Pajūrio naujienos
Help
2023 Gruodis
Pi 4111825
An 5121926
Tr 6132027
Ke 7142128
Pe18152229
Še29162330
Se310172431
Apklausa

Ar atvykstantieji dirbti iš Baltarusijos kelia pavojų Lietuvos saugumui?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Apklausa

„Pajūrio naujienų“ skaitytojai kviečiami išrinkti 2023-ųjų Metų žmogų!

Saulius Paulius BYTAUTAS
Auksė ANTULIENĖ
Romaldas SAKALAUSKAS
Lukas KUBILIUS
Simona MONTVYDAITĖ-KAYA
Virginijus BRAZAUSKAS
Dovydas BAJORAS
Tadas ROMEIKA
Janė LEŠČIAUSKIENĖ
Daiva DUDĖNIENĖ
Gražina KATKUVIENĖ
Gintaras ŽIOBAKAS
Komentarų topas

Simono Daukanto progimnazija paminėjo istoriko, Tėvynės mylėtojo, dorybės ir išminties mokytojo, gimtosios kalbos išaukštintojo Simono Daukanto 224-ąsias gimimo metines.

Pirmieji gimtadienį šventė patys mažiausi mokyklos mokiniai. Jiems smagias krikštynas į daukantiečius surengė progimnazijos vaikų folkloro kolektyvas.

Progimnazijoje vyko ir integruotos pamokos. Jose ir rimtai, ir žaismingai, ir sportiškai gilintasi į Simono Daukanto gyvenimą, asmenybę bei veiklą. Pradinio ugdymo mokiniai skaitė, iliustravo ir inscenizavo Daukanto tautosaką, matavo atstumą, kiek kilometrų nukeliavo būsimasis istorikas iš gimtųjų Kalvių į Vilnių mokytis, naudodami žingsniamačio programą nuėjo 327 žingsnius ir šoko per šokdynę 327 kartus (tiek kilometrų Daukantas nužingsniavo pėsčiomis į Vilnių), surengė sveikatingumo iškylą ,,Pėsčiomis kaip Daukantas“. Mokiniai piešė švietėjo portretą, kūrė dėlionę iš kamštelių. Visi pradinukai dalyvavo dailiojo rašto konkurse ,,Ką parašysi, to neišdildysi“. Išrinkti gražiausiai ir tvarkingiausiai rašantys mokiniai: Ic kl. mok. Guoda B., IIa kl. mok. Greta M., IIb. kl. mok. Edvinas A., IIIa kl. mok. Viltė S. ir Domantas V., IIIb kl. mok. Deimantė Z., IVa kl. mok. Deimantė L., IVb kl. mok. Guoda A.

Penktų–aštuntų klasių mokiniams progimnazijos Daukanto edukacinėje erdvėje vyko edukaciniai užsiėmimai, mokiniai skaitė ir vertė į anglų kalbą Daukanto biografiją ir pasakėčias, atliko matematines užduotis, mokėsi Daukanto ir jo pagalbininkų surinktų dainų, o VIII kl. mokiniai Kajus ir Domantas vedė netradicinę pamoką septintokams.

Progimnazijos tikslas – ne tik patiems pažinti, suprasti ir įvertinti šios iškilios asmenybės svarbą, bet ir skatinti domėtis Daukanto veikla kitus. Todėl direktorės Sigitos Jonaitienės iniciatyva įvyko rajono mokinių integruotas istorijos ir lietuvių kalbos konkursas ,,Daukantas ir mes“. Konkurse varžėsi komandos iš Vydmantų gimnazijos (mokytojai D. Petreikis ir D. Dunauskaitė), Marijono Daujoto pagrindinės mokyklos (mokytoja A. Bruzdeilinienė), Kartenos mokyklos-daugiafunkcio centro (mokytoja V. Brunalienė ir A. Prižginaitė) ir S. Daukanto progimnazijos (mokytoja R. Norvaišienė). Geriausiais istorijos ir etninės kultūros žinovais šįkart tapo Marijono Daujoto ir Kartenos mokyklos-daugiafunkcio centro komandos.

Daukanto dienos, kupinos įvairių veiklų, prabėgo linksmai ir išradingai, nes bendruomenė dalinosi idėjomis, žiniomis bei paruošta medžiaga.

Regina KATKUVIENĖ

Lietuvių kalbos mokytoja


    Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas