Pajūrio naujienos
Help
2023 Gruodis
Pi 4111825
An 5121926
Tr 6132027
Ke 7142128
Pe18152229
Še29162330
Se310172431
Apklausa

Ar atvykstantieji dirbti iš Baltarusijos kelia pavojų Lietuvos saugumui?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Apklausa

„Pajūrio naujienų“ skaitytojai kviečiami išrinkti 2023-ųjų Metų žmogų!

Saulius Paulius BYTAUTAS
Auksė ANTULIENĖ
Romaldas SAKALAUSKAS
Lukas KUBILIUS
Simona MONTVYDAITĖ-KAYA
Virginijus BRAZAUSKAS
Dovydas BAJORAS
Tadas ROMEIKA
Janė LEŠČIAUSKIENĖ
Daiva DUDĖNIENĖ
Gražina KATKUVIENĖ
Gintaras ŽIOBAKAS
Komentarų topas
Pranciškonų gimnazijos mokinys Linas Daugėla (penktas iš kairės) kartu su konkurso-šventės "Moksleivių poezijos ruduo Palangoje" dalyviais, laureatais ir komisijos nariais.

Spalio pabaigoje Palangos senojoje gimnazijoje įvyko XIX tradicinis jaunųjų Žemaitijos poetų konkursas-šventė „Moksleivių poezijos ruduo Palangoje“. Į jį susirinko mokiniai iš Gargždų, Kretingos, Skuodo, Palangos progimnazijų ir gimnazijų. Šiemet renginys skirtas semiotiko eseisto mitologo Algirdo Juliaus Greimo 100-osioms gimimo metinėms paminėti.

Mokinių eilėraščiai buvo vertinami dviejose kategorijose: susirungė poetai, konkursui pristatę apie 10 eilėraščių, ir vieno eilėraščio autoriai. Mokiniai turėjo ne tik pateikti savo poeziją, bet ir ją įtaigiai perskaityti susirinkusiai auditorijai.

Po kūrybos skaitymų jaunieji poetai atliko kūrybines užduotis: iš pavienių žodžių surinko ir dėliojo tikslias Algirdo Juliaus Greimo citatas ir jas komentavo. Šventės dalyviai išgirdo ir Palangos senosios gimnazijos mokinių atliekamą dainuojamąją poeziją, pamatė jų sukurtas rūbų kolekcijas.

Konkurso dalyvius vertino kultūros ir meno žurnalo „Durys“ redaktorė žurnalistė Rita Bočiulytė ir poetė Lietuvos rašytojų sąjungos narė Elena Karnauskaitė. Šventės metu ji skaitė ir savo eiles, kvietė jaunuosius poetus būti drąsius ir kūrybingus.

Pranciškonų gimnazijai atstovavo antrokė gimnazistė Melė Valkiūnaitė (mokytoja Irma Šedienė) ir pirmokai gimnazistai Linas Daugėla ir Erika Tolpeginaitė (mokytoja Daiva Ataitė). Kretingiškius lydėjo sėkmė – Linas Daugėla tapo konkurso laureatu, jam skirta II vieta. „Šiais metais konkurse dalyvavo itin įdomūs ir brandūs jaunieji poetai. Jie stebino originalia eilėraščio forma, meninės išraiškos priemonėmis, savo kūryba aprėpė daug šiuolaikinio gyvenimo temų,“ – dalijosi įspūdžiais Linas. ,,Patiko jauki konkurso atmosfera, nors įtampos ir buvo“, – teigė kita konkurso dalyvė Melė Valkiūnaitė.

„Šis renginys – tarsi grąžinta skola A. J. Greimui, jaunųjų poetų kūryba atvėrė naujų, originalių prasmių“, – taip konkursą apibendrino jo organizatoriai ir dalyviai iš įvairių Žemaitijos mokyklų.

Pranciškonų gimnazijos kūrybinio rašymo būrelio informacija


    Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas