Pajūrio naujienos
Help
2023 Gruodis
Pi 4111825
An 5121926
Tr 6132027
Ke 7142128
Pe18152229
Še29162330
Se310172431
Apklausa

Ar atvykstantieji dirbti iš Baltarusijos kelia pavojų Lietuvos saugumui?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Apklausa

„Pajūrio naujienų“ skaitytojai kviečiami išrinkti 2023-ųjų Metų žmogų!

Saulius Paulius BYTAUTAS
Auksė ANTULIENĖ
Romaldas SAKALAUSKAS
Lukas KUBILIUS
Simona MONTVYDAITĖ-KAYA
Virginijus BRAZAUSKAS
Dovydas BAJORAS
Tadas ROMEIKA
Janė LEŠČIAUSKIENĖ
Daiva DUDĖNIENĖ
Gražina KATKUVIENĖ
Gintaras ŽIOBAKAS
Komentarų topas

Į Kretingos Jurgio Pabrėžos universitetinėje gimnazijoje įvykusį renginį „Karjera‘17“ suvažiavo ne tik mūsų rajono, bet ir atokiausių Klaipėdos apskrities vietovių vyresniųjų klasių moksleiviai.

Tradicinis renginys-mokslo paroda „KARJERA‘ 17“ (vadovė – Edita Stalmokienė) sulaukė per 900 dalyvių, kurie buvo supažindinti su Lietuvos aukštosiomis bei profesinėmis mokyklomis. Renginio tikslas: suteikti moksleiviams galimybę susipažinti su Lietuvos ir užsienio aukštųjų mokyklų studijų programomis, gauti reikalingą informaciją apie tarptautinio mobilumo galimybes. Parodoje dalyvavo 28 Lietuvos aukštųjų ir profesinių mokyklų atstovai. Jų rezidencijos buvo išsidėsčiusios trijų mokyklos aukštų klasėse. Studijomis susidomėję moksleiviai iš visos apskrities vos tilpo gimnazijos aktų salėje. Būsimieji studentai ten ieškojo atsakymų į daugybę jiems iškilusių klausimų – kurią studijų įstaigą rinktis, kokią specialybę studijuoti. LAMA BPO specialistai supažindino su pasikeitusiomis stojimo sąlygomis.

Idėja rengti mokslo muges gimė gimnazijos Moksleivių parlamente. Anksčiau jos vykdavo tik siaurame ugdymo įstaigos rate, o tokio masto renginys organizuojamas šeštus metus ir yra Vilniuje „Litexpo“ vykstančio renginio, į kurį kviečiami moksleiviai iš visos respublikos, analogas. Juk ne kiekvienas moksleivis turi galimybę iš Žemaitijos dėl kelių valandų nukakti iki sostinės, iki Kretingos – daug arčiau ir patogiau. Kadangi Jurgio Pabrėžos gimnazija yra universitetinė, daugiausia moksleivių kreipiami į aukštąsias mokyklas. Tokios mokslų mugės jauniems žmonėms naudingos ir tuo, kad mokymosi proceso metu leidžia pasikoreguoti mokomuosius dalykus, pakeisti nuomonę ir planus.

Saulė ŠLIMAITĖ

Žurnalistų būrelio narė


    Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas