Pajūrio naujienos
Help
2024 Rugsėjis
Pi 29162330
An 3101724
Tr 4111825
Ke 5121926
Pe 6132027
Še 7142128
Se18152229
Apklausa

Ar turite atsargų ekstremalioms situacijoms?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas
Moliūgo šventė
Literatų sueiga Darbėnų miestelio bibliotekoje

Įvairių susitikimų, išvykų, švenčių turtingas rajono švietimo, kultūros įstaigų gyvenimas atsispindi laikraščio skaitytojų atsiųstuose laiškuose, kuriuose ir dalinamasi gerosiomis naujienomis.

Valstybės gimtadieniui – literatų sueiga

Nuolatinis mūsų laikraščio bendraautorius pedagogas Juozas Maskvytis pasidžiaugė Darbėnų bibliotekos iniciatyvomis, skirtomis Lietuvos valstybės 100-mečiui: Darbėnų bibliotekininkės Danutė Paulikienė ir Jurgita Anužienė suorganizavo renginių ciklą vaikams „Kas ieško, tas randa“, surengė spaudinių parodą „Šimtas metų lyg viena diena“, fotografijų parodą „Senieji Darbėnai“, parašė šimtą laiškų-linkėjimų Lietuvai ir surengė išskirtinę literatų sueigą „Šimtas posmelių Lietuvai“. Savo naujausias eiles sueigoje skaitė darbėniškiai Stanislava Kucharskaja, Romas Barasa, Lazdininkų kaimo poetai Kazimieras Paburskis, Adomas Stoncelis bei grūšlaukiškis Juozas Maskvytis. Visi prisiminė amžinybėn išėjusios kūrėjos Zitos Puškoriūtės bei Rietave gyvenančios Stefanijos Petrauskienės patriotines eiles. Į Darbėnų krašto kūrėjų eiles įsiliejo ir lietuvių literatūros klasika – ją dovanojo aktyviausi bibliotekos skaitytojai Aldona Pocienė, Nijolė Pudžmienė, Onutė Paulauskienė, Bronislava Rupšienė, Liucija Pakalniškytė, Justina Vaičikauskienė. Renginį savaip nuspalvino dainos, informacinis stendas „Svarbiausios Lietuvos istorijos datos“.

Kretingos rajono švietimo centro delegacija Turkijoje

Sveikos gyvensenos įgūdžius tobulino Turkijoje

Apie tai, kad Kretingos rajono švietimo centras sėkmingai įgyvendina Erasmus+ strateginių partnerysčių projekto „Mūsų sveikata – ateities garantas“ veiklas, pasidalino šio centro socialinė pedagogė Dainora Kalniškienė. Vykdydami šį projektą, kurio esminis tikslas – tobulinti mokinių sveikos gyvensenos įgūdžius, Švietimo centro Suaugusiųjų ir jaunimo mokymo skyriaus jaunuoliai Rokas Vaseris, Nerijus Vaičekauskas, Domas Numgaudis, Andrius Gedvilas, projekto koordinatorė Aurelija Jedenkienė ir D. Kalniškienė dalyvavo tarptautinio projekto mokymo/si vizite Stambule, Turkijoje. Be Lietuvos, projekte dalyvavo Rumunijos, Ispanijos ir Italijos atstovai, projekto partneriai, kurie Egebilim koleji mokykloje susipažino su Turkijos švietimo sistema, šalys pristatė savo miestus, mokyklas, atliktus tyrimus apie sveiką gyvenseną – jie leido įvertinti beveik dvejus metus vykdomo projekto teikiamą naudą.

Mokiniai taip pat išbandė sportinius žaidimus: mokyklos direktorius dziudo čempionas Mustafa Gumus supažindino projekto dalyvius su šia sporto šaka, sportinę veiklą pratęsė stalo tenisas.

Kaip išvengti nutukimo, kokios jo priežastys, projekto dalyviai sužinojo klausydamiesi gydytojo paskaitos bei lankydamiesi Stambule įkurtoje ligoninėje, kurioje padedama antsvorį turintiems žmonėms.

Be sveikos gyvensenos įgūdžių tobulinimo, vizitas Turkijoje įtvirtino anglų kalbos žinias, vaikai praplėtė kultūrinį akiratį – susipažino su Stambulo įžymybėmis, aplankė kurortinį miestelį Silę, ragavo turkiškų patiekalų, dalį laiko skyrė sertifikatams ir Europass mobilumo dokumentams įteikti.

Rajono ketvirtokų ketvirtokas Marijos Tiškevičiūtės mokyklos auklėtinis Linas Rumbutis su savo mokytoja Irma Ilkevičiene

Išrinko Ketvirtokų ketvirtoką

Marijono Daujoto pagrindinėje mokykloje buvo surengtas rajoninis konkursas „Ketvirtokų ketvirtokas“. Žinia apie tai pasidalinusi pradinio ugdymo mokytoja Rasa Zulumskytė-Trumpenskienė patvirtino, kad šis konkursas skirtas itin gabiems, smalsiems, įvairiomis mokslo sritimis besidomintiems rajono mokyklų ketvirtokams, kurių į renginį susirinko 13 – konkurse dalyvavo Vydmantų, Darbėnų gimnazijų, Rūdaičių, Marijos Tiškevičiūtės, Kurmaičių pradinės, Marijono Daujoto pagrindinės mokyklų, mokyklos-darželio „Žibutė“, Kartenos mokyklos-daugiafunkcio centro, Simono Daukanto progimnazijos atstovai.

Ketvirtokai į klausimus atsakė naudodamiesi planšetiniuose kompiuteriuose įdiegta Kahoot programa, konkursas vyko 4 etapais. Į finalą pateko Marijos Tiškevičiūtės mokyklos ketvirtokas Linas Rumbutis (mokyt. Irma Ilkevičienė) ir Darbėnų gimnazijos mokinys Edgaras Naugreckis (mokyt. Sada Kubilienė). Sėkmė lydėjo Liną, kuris ir buvo paskelbtas šių mokslo metų rajono ketvirtokų ketvirtoku.

Konkursas buvo surengtas šeštą kartą.

Pranciškonų gimnazijos šeštokai išvykos dalyviai prie Signatarų namų Pilies g., Vilniuje.

Prasminga šeštokų išvyka

Pranciškonų gimnazijos mokinys Linas Daugėla pasidalino įspūdžiais iš išvykos, kurią gimnazijos šeštokams surengė jų auklėtojos Daiva Ataitė ir Martyna Uljanova. Vilniaus Menų spaustuvėje, tarsi menininkų inkubatoriuje, mokiniai žiūrėjo Stalo teatro spektaklį „Eglė žalčių karalienė“ ir pamatė, kaip galima kūrybingai inscenizuoti pasaką, paverčiant įvairius daiktus jos personažais: pavyzdžiui, ližė spektaklyje virto ir Žilvinu, ir laivo irklu... Tokių netikėtų „transformacijų“, laiško autoriaus teigimu, buvo ne viena.

Mokiniai taip pat aplankė Signatarų namus, kur šiuo metu eksponuojamas 1918 m. vasario 16-osios Lietuvos valstybės atkūrimo aktas, paskolintas Vokietijos. Naudodamiesi išmaniosiomis technologijos, šeštokai turėjo galimybę susipažinti su Lietuvos istorija, jos kūrėjais – signatarais.

Pranciškonų gimnazijos mokinių delegacija įsiamžino prie Prezidentūros, apsilankė Vilniaus katedroje esančioje Švč. Kazimiero koplyčioje ir kelionę baigė vandens bei laisvalaikio pramogomis.

Mažieji lietuviai iš mokyklos-darželio „Žibutė“

Mažiausiųjų šventės

Lopšelio-darželio „Žilvitis“ auklėtojos Vilma Balsevičienė ir Virginija Sendravičiutė pasidžiaugė ugdytinių, jų tėvų bendryste paminint Tarptautinę teatro dieną. Grupė auklėtojų, be V. Balsevičienės ir V. Sendravičiutės, – dar Daina Milinskienė, Laimutė Vasiliauskienė ir Anastazija Mickienė su grupe vaikų iš „Kačiukų“ grupės suvaidino teatralizuotą istoriją „Mergytė ieško pasakos“. Į aktyvų kūrybinį procesą buvo įtraukta visa darželio bendruomenė ir vaikų tėvai.

Mokyklos-darželio „Žibutė“ „Kačiukų“ ir „Pelėdžiukų“ priešmokyklinio ugdymo grupės kartu su savo pedagogėmis Laima Pikiotiene, Loreta Puciene ir Nijole Viskontiene užbaigė vykdyti projektą „Aš – mažasis lietuvis“: vaikai skaitė ir sekė pasakas literatūrine kalba ir žemaičių tarme, o Ignas Lukauskas, pristatydamas „Pelėdžiukų“ sukurtą kūrybinių darbų knygelę „Lietuva vaiko akimis“, išraiškingai padeklamavo Just. Marcinkevičiaus eilėraštį „Gimtoji kalba“. Vaikai šoko ir dainavo lietuvių liaudies ir lietuvių autorių kūrybos dainas, šokius ir žaidimus, dalyvavo žinių viktorinoje „Ką aš žinau apie Lietuvą“. Auklėtojų L. Pikiotienės ir N. Viskontienės teigimu, projektas buvo skirtas Lietuvos 100-mečiui įprasminti.

Parengė Audronė PUIŠIENĖ


    Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas