Pajūrio naujienos
Help
2024 Balandis
Pi18152229
An29162330
Tr3101724
Ke4111825
Pe5121926
Še6132027
Se7142128
Komentarų topas

“Gintaro dainelės” - taip vadinasi pirmasis kretingiškio mokytojo, kompozitoriaus ir atlikėjo Gintaro Puco dainų rinkinys vaikams. Jame - ne tik 16 dainelių natos, iliustruotos žaismingais dailininkės Violetos Stumbrienės piešiniais, bet ir kompaktinis diskas.

Išleidęs dainų rinkinį, Gintaras Pucas gyvena naujais kūrybiniais planais.

Anot autoriaus, sumanymas išleisti dainų rinkinį gimė spontaniškai. Jo leidybą inicijavo Klaipėdos universiteto dėstytoja, Lietuvos muzikos mokytojų asociacijos tarybos narė Vitalija Valeikienė, kai rajoninio turo “Dainų dainelė” metu išgirdo atliekamas dvi autoriaus sukurtas dainas. Netrukus leidiniui išleisti buvo rastos lėšos, ir pati V.Valeikienė ėmėsi rinkinį redaguoti.

Rinkinys “Gintaro dainelės” išėjo prieš pat Lietuvos muzikos mokytojų asociacijos suvažiavimą, kuris įvyko kovo mėnesį Klaipėdoje. Jo metu leidinys buvo pristatytas iš visos Respublikos į renginį suvažiavusiems mokytojams. Tikėtina, jog leidinio pasirodymas kažkiek užpildys vaikų muzikos repertuare esančias spragas. Kompozitorius džiaugėsi, jog savo dainoms tekstų toli ieškoti nereikėję: keturi iš jų parašyti Darbėnų vidurinės mokyklos lietuvių kalbos mokytojo, rajono literato Juozo Maksvyčio, vienas - vydmantiškės poetės Nijolės Rimkienės.

Kūrybiniuose “arimuose” G.Pucas - ne naujokas. Kaip sakė pats, dainas kuriąs nuo tada, kai vienuolikos metų pradėjęs groti Darbėnų kultūros namų estradiniame ansamblyje. Vėliau - 1994 m., Kretingoje susikūrus instrumentiniam ansambliui “Fanfaros”, buvo išleista jo dainų kasetė, 1996 m. kartu su evangelikų liuteronų bažnyčios choru įrašė savo kūrybos giesmes, o 1997 m. - vėl dainų kasetę, tik šįkart su instrumentine grupe “Archyvas”. Pastaraisiais metais su muzikos grupe “Krantas” G.Pucas yra išleidęs 3 kompaktinius diskus.

Paklaustas apie ateities planus, G.Pucas prisipažino, kad paties sukurtai grupei “Krantas” yra sukūręs naują programą. Su ja ruošiasi dalyvauti atrankos konkursuose, kurie, jei lydės sėkmė, jiems atvertų kelius į Kauną ir Birštone vykstančius džiazo festivalius.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas