Pajūrio naujienos
Help
2022 Birželis
Pi 6132027
An 7142128
Tr18152229
Ke29162330
Pe3101724
Še4111825
Se5121926
Apklausa

Ar teisinga įvesti nekilnojamojo turto mokestį, kuriuo būtų apmokestintas pirmasis gyvenamasis būstas?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Arūnas Merkelis – Demokratų sąjungos „Vardan Lietuvos“ Kretingos rajono skyriaus pirmininkas, skyriaus iškeltas kandidatu į Kretingos rajono savivaldybės merus.

Šią savaitę įkurtas bemaž šimtą narių vienijantis Demokratų sąjungos „Vardan Lietuvos“ Kretingos rajono skyrius pirmininku išrinko ir kandidatu į Kretingos rajono savivaldybės merus 2023 m. pavasarį vyksiančiuose savivaldybių tarybų rinkimuose iškėlė Arūną Merkelį.

A. Merkelis – pirmasis oficialiai paskelbtas kandidatas į Kretingos rajono savivaldybės tarybos merus lig šiol nebuvo jokios politinės partijos narys. „Pajūrio naujienų“ paklaustas apie sprendimą stoti į Demokratų sąjungą „Vardan Lietuvos“, politikas nedaugžodžiaudamas tarė, kad pasitiki šios naujos šalies politinės jėgos lyderiu Sauliumi Skverneliu. „Saulių Skvernelį pažįstu seniai, tai patikimas, garbingas žmogus, laikosi duoto žodžio, užtikrintas lyderis“, – sakė jis apie Demokratinės sąjungos „Vardan Lietuvos“ pirmininką S. Skvernelį, kuris dalyvavo ir šį antradienį įvykusiame partijos Kretingos rajono skyriaus steigiamajame susirinkime. A. Merkelis su S. Skverneliu buvę kolegos, abu dirbę Lietuvos policijoje. A. Merkelis septynerius metus vadovavo Kretingos policijos komisariatui, iš čia 2015-aisiais išėjo į pareigūno užtarnautą pensiją, pradėjo dirbti Vidaus reikalų ministerijos poilsio reabilitacijos centro „Pušynas“ Palangoje direktoriaus pavaduotoju.

„Pažįstu Kretingą ir rajoną, kiekvieną kaimą. Myliu šito krašto žmones, dirbdamas čia įsigijau ir turiu daug bičiulių. Domėjausi ir domiuosi Savivaldybės veikla. Drįstu pastebėti, kad Kretingos rajono savivaldybė tarsi išnykusi iš centrinės šalies valdžios akiračio, gal ir dėl prasto jos atstovavimo. Jei krašto žmonės man suteiks galimybę – sieksiu tai pataisyti“, – kalbėjo A. Merkelis. Į klausimą, ko labiausiai reikia Kretingos rajono savivaldybės politinei valdžiai, A. Merkelis atsakė trumpai: „Susitelkimo, vienybės ir santarvės.“

Demokratų sąjungos „Vardan Lietuvos“ Kretingos rajono skyrius per Steigiamąjį skyriaus susirinkimą išsirinko ir pirmininko A. Merkelio pavaduotojus, valdybą. Pavaduotojais tapo Vitalija Valančiutė, Algimantas Šoblinskas, Dainius Budrys ir Marius Paulikas. Valdyba sudaryta iš 11 narių, be skyriaus pirmininko ir pavaduotojų, jai priklauso Stasys Kaniava, Rimantas Macius, Laura Bunė, Valdas Lukauskas, Iveta Andriekienė, Gintaras Dorelis.

„Sutarėme, kad mums svarbu kiekvieno žmogaus nuomonė. Nesvarbu, koks jis, kokias pareigas eina. Visos idėjos yra svarbios, būtina jas ne tik girdėti, bet ir išgirsti. Džiugu, kad į mūsų skyriaus gretas jungiasi ir rajono verslininkai, įmonių vadovai, aktyvūs bendruomenių žmonės“, – kalbėjo V. Valančiutė, kuri kartu su kolegomis R. Maciumi ir S. Kaniava Kretingos rajono savivaldybės taryboje yra sudarę Demokratų sąjungos „Vardan Lietuvos“ frakciją.

„Labai tikiuosi, kad mūsų skyriaus darbas bus grįstas demokratinėmis ir bendražmogiškomis vertybėmis. Į skyrių susibūrė stipri, pagarbi vieni kitų atžvilgiu komanda. Esame neabejingi naujos politinės jėgos, kuriai atstovaujame, tikslams, įgyvendinant būtinus pokyčius mūsų šalyje“, – teigė A. Merkelis, kurį kandidatu į Kretingos rajono savivaldybės tarybos merus patvirtinti turės ir Vyriausioji šalies rinkimų komisija.

Iki šiol tebėra neaišku, ar savivaldybių merų rinkimai 2023-aisiais bus tiesioginiai, nes Konstitucinis teismas išaiškino, kad tiesioginiai merų rinkimai yra neteisėti, prieštarauja Konstitucijai. Ar Seimas spės pakeisti Konstituciją, įtvirtinti naują savivaldos valdžios modelį su gerokai didesnėmis merų galiomis, taip pat nežinia. Jeigu dabartiniam Seimui to padaryti nepavyktų, merus, kaip anksčiau, rinktų savivaldybių tarybos. Sprendžiant, kas bus meru, svarbą vėl įgautų į tarybas išrinktų politinių partijų, visuomeninių rinkimų komitetų narių susitarimai, koalicijos.

„P. n.“ informacija


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas