Pajūrio naujienos
Help
2023 Gegužė
Pi18152229
An29162330
Tr310172431
Ke4111825
Pe5121926
Še6132027
Se7142128
Apklausa

Ar, norint įsidarbinti į valstybės tarnybą, vis dar reikia turėti pažinčių?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Klaipėdos koncertų salėje gegužės 19 d. 18.30 val. susirinkusios publikos laukia išskirtinis vakaras. Lietuvos valstybinis simfoninis orkestras, vadovaujamas vyr. dirigento Gintaro Rinkevičiaus, koncertuos kartu su uostamiesčio melomanų laukiamu pianistu Alexanderiu Paley.

Klaipėdos publikos pamėgtas pianistas

Pripažintas fortepijono virtuozas pirmą kartą Klaipėdos koncertų salėje grojo prieš 17 metų – 2005-ųjų gegužę. Muzikas koncertuodamas uostamiestyje kaskart atlieka įdomiausias programas tiek solo, tiek su kameriniais ansambliais ar orkestrais, su kuriais pasirodo kaip pianistas ir dirigentas. A. Paley Klaipėdos koncertų salėje jau yra atlikęs beveik 40 įvairių koncertinių programų.

„Klaipėdoje aš esu grojęs daugiau kartų nei kuriame kitame Lietuvos mieste. Dėl to mano santykis su Klaipėdos koncertų sale ir jos publika yra labai ypatingas. Mano beprotiškiausi sumanymai čia sulaukdavo pritarimo. Jau šį rudenį čia atvyksiu su naujai įkurtu kolektyvu „Paleasis“, kurio atsiradimui irgi gavau pritarimą“, – pasakojo A. Paley.

Programoje – norvegų ir austrų kompozitorių kūriniai

Koncerte Klaipėdoje A. Paley kartu su Lietuvos valstybiniu simfoniniu orkestru atliks norvegų kompozitoriaus Edvardo Griego koncertą fortepijonui a-moll – vieną populiariausių šio kūrėjo opusų ir kartu vieną žymiausių fortepijoninių kūrinių pasaulyje. A. Paley pasakoja: „Kūrinys labai gražus ir gerai žinomas, tačiau apaugęs atlikimo klišėmis. Susidariusi klaidinga nuomonė, kad jis nėra sudėtingas, nes dažnai jį groja jauni pianistai. Bet, mano manymu, ankstyvojo romantizmo kūrinius reikia atlikti labai atsakingai ir kūrybingai, jaučiant muzikos stilių“.

Antrojoje koncerto dalyje orkestras gros austrų kompozitoriaus Gustavo Mahlerio IX simfoniją. Šio austrų kompozitoriaus kūriniai tapo neatskiriama Lietuvos valstybinio simfoninio orkestro repertuaro dalimi. Nors G. Mahlerio IX simfonijoje visur minimas „atsisveikinimo“ motyvas, visos kitos nuotaikos ir būsenos veda toli nuo šio jausmo. Kūrinyje skamba intensyvi gyvenimo meilė ir karštligiška aistra, prasiveržianti nesuskaičiuojamais pasažais.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas