Pajūrio naujienos
Help
2022 Spalis
Pi 310172431
An 4111825
Tr 5121926
Ke 6132027
Pe 7142128
Še18152229
Se29162330
Apklausa

Ar taupant elektrą reikėtų išjungti šviečiantį kryžių?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas
Dvaro šventės kvieslės muziejininkės (iš kairės) Nijolė Kalvienė, Diana Jomantaitė-Jonaitienė ir Inga Idaitė apsilankė ir „Pajūrio naujienų“ redakcijoje.

Trys puošnios grafaitės – Kretingos muziejaus muziejininkės Nijolė Kalvienė, Inga Idaitė ir Diana Jomantaitė-Jonaitienė – savo neįprastu įvaizdžiu vakar stebino praeivius ne tik mūsų miesto, bet ir Palangos kurorto gatvėse bei įstaigose: iš krepšelių jos traukė šį šeštadienį Kretingoje įvyksiančios Dvaro šventės programą ir kvietė žmones dalyvauti renginiuose.

„Ką tik sugrįžome iš kurorto: vaikščiojome po parką, Tiškevičių alėją, Basanavičiaus gatvę. Žmonės labai stebėjosi, kad pajūrio krašte vyksta tokios šventės, kvietė fotografuotis, net žandai įskaudo nuo šypsenų. Ir jau žinome, kad mūsų, grafaičių, nuotraukos, reprezentuojančios Dvaro šventę, iškeliaus į Australiją, JAV, netgi – tolimąją Afriką, nes sutikome žmonių, kurie sakė jas ten siųsią. O bendrauti ir pasakoti apie mūsų šventę ir jos tradicijas teko ne tik savo kalba, bet ir angliškai bei rusiškai“, – džiaugėsi muziejininkės.

Puošnius grafaičių rūbus šventei pasiuvo Palangoje įsikūrusi menininkė Laima Donskovienė. Įprastai jais pasipuošdavo tik per pačią šventę, bet šįkart, kol prisimatavo suknias ir skrybėles, išėjo pasivaikščioti po alėją. Pamačiusios, kokia džiugi buvo žmonių reakcija, nusprendė išeiti į kurorto ir Kretingos gatves prieš šventę tarsi jos kvieslės“, – kalbėjo jos, kviesdamos į Dvaro šventę ir „Pajūrio naujienų“ skaitytojus.

„P. n.“ informacija


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas