Pajūrio naujienos
Help
2022 Gruodis
Pi 5121926
An 6132027
Tr 7142128
Ke18152229
Pe29162330
Še310172431
Se4111825
Apklausa

Ar prieš senajam Kretingos parkui siūlant suteikti B. Burneikio vardą reikėjo viešos diskusijos?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas
Originalūs, įtraukiantys, stebinantys ir šokiruojantys šiauliečio menininko Vilijaus Vaišvilos paveikslai šiuo metu eksponuojami Kretingos viešojoje Motiejaus Valančiaus bibliotekoje.

Visą rugpjūtį Kretingos viešojoje Motiejaus Valančiaus bibliotekoje veiks originalų braižą ir savitą požiūrį į gyvenimą turinčio šiauliečio dailininko Vilijaus Vaišvilos tapybos darbų paroda „Minčių kronikos“.

V. Vaišvilos aliejine technika tapytuose darbuose dominuoja asociatyvus meninis vaizdas, mitologizuota simbolika, ironija ir sarkazmas, komiškumas ir tragizmas. Paveikslai kuriami kaip romanai – su savo herojais, siužetu. Naudojamos literatūrinės alegorijos, metaforos, simboliai. Paradoksaliais sugretinimais atskleidžiamos netikėtos psichologinės ir filosofinės būsenos. Manipuliavimas epochomis bei įvaizdžiais, balansavimas tarp realaus ir nerealaus, priešybių jungimas į vieną visumą, uždara kompozicija – visa tai padeda sukurti romantizuotą vaizdų filosofiją. Pagrindinis herojus – žmogus su savo jausmais. Stilistikos požiūriu V. Vaišvilos tapyba artima fantastiniam realizmui, kai realus objektas atsiduria nerealiose situacijose, priartėja prie sapnų vizijos, romantizuoto siurrealizmo.

V. Vaišvila tarsi – žmogus orkestras: jis ne vien tapo paveikslus, bet ir – freskas, kuria medžio, akmens bei metalo skulptūras. Jis dar groja, rašo muziką, kuria dainas savo ir kitų poetų tekstais. Menininkas studijavo Vilniaus dailės akademijoje, kūrė Danijoje, Ispanijoje – projektavo interjerus, tapė portretus, freskas.

Dailininko darbai buvo eksponuoti galerijose Osle, Londone, Čikagoje, Kopenhagoje, Berne, Majamyje, keliose Hiustono meno galerijose. Nuo 2002 m. V. Vaišvila yra Amerikos portretistų asociacijos (ASOPA) narys.

Į Kretingą V. Vaišvilos paroda „Minčių kronikos“ atkeliavo vyresniosios bibliotekininkės Kornelijos Stancikaitės iniciatyva. „Žaviuosi šiuo menininku, kaip jis per humoro prizmę žvelgia į pasaulį, jo pasaulis – iš beribės fantastikos. Kiekvienas jo paveikslas – tarsi įdomus romanas su savitu intriguojančiu siužetu. Susiradau V. Vaišvilą per socialinius tinklus, pasiūliau mūsų bibliotekoje surengti parodą ir jis mielai sutiko“, – kalbėjo K. Stancikaitė.

Kretingos bibliotekoje – tai pirmoji šio menininko paroda, tačiau V. Vaišvila kasmet – jau 20 metų – rengia parodas savajame Šiaulių mieste, viešojoje Povilo Višinskio bibliotekoje.

K. Stancikaitės žiniomis, šiuo metu dailininkas tapo grupei „Beatles“ įamžinti skirtus paveikslus pagal specialų galerijos Miunchene užsakymą. Užsakovai leido menininkui improvizuoti, kokias asociacijas jam sukelia legendinės muzikos žvaigždės.

„P. n.“ informacija


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas