Pajūrio naujienos
Help
2023 Rugsėjis
Pi 4111825
An 5121926
Tr 6132027
Ke 7142128
Pe18152229
Še29162330
Se3101724
Apklausa

Ar iš streiko politikai turi daugiau naudos negu mokytojai?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Vilniaus gatvėje, netoli turbo žiedo, anapus garsiojo Kretingos kryžiaus įsikūręs restoranas „Skalsos kousnis“ vis dažniau patraukia ir pravažiuojančiųjų, ir mėgstančių naujus skonius lankytojų dėmesį: smalsumą tenkina ne tik neįprastas pavadinimas, bet ir tai, ką restorano lankytojas suranda patiektame dubenyje, kurį maisto įstaigos įkūrėjai vadina tiesiog „dubou“.

„Mūsų restorano lankytojų neklaidiname: „Skalsos kousnis“ – ne žemaitiško kulinarinio paveldo užeiga. Mūsų vizija – ateities, arba „fusion“ virtuvė, kurios idėja ypač išpopuliarėjo ir ėmė sklisti pasaulyje maždaug XX a. viduryje, ir šis jos pakilimas vis dar tęsiasi, nors ištakos – XVI a. Prancūzija, kai virtuvių šefai pradėjo ieškoti naujų produktų, neįprastų jų derinių, būdų, kaip padaryti maistą, patrauklų akims – kad akys siųstų impulsą skrandžiui“, – savo įkurtos maitinimo įstaigos koncepciją pristatė Giedrius Petreikis.

Jis neslėpė: užsibrėžtų tikslų siekti padeda jauna puiki virtuvės šefė Eglė Vasiliauskaitė, kuri, nuo 15 metų dirbdama įvairiuose Palangos, Klaipėdos restoranuose, baruose, jau yra įgijusi patirties dirbti savarankiškai. Beje, kartu su iš Baublių kilusia Egle restorane dirba ir dvi jos seserys – Auksė ir Mantė.

Giedriaus Petreikio pastebėjimu, kretingiškiai – imlūs naujovėms, ir tai džiugina.

„Eglės atsakomybė – nauji deriniai ir skoniai, ir pagal tai, kokius atsiliepimus išgirstame iš lankytojų, manome, kad einame teisinga linkme, ir kad Eglei tikrai sekasi nustebinti mūsų klientus. Vadinasi, Eglei tikrai buvo laikas pradėti dirbti savarankiškai“, – teigė restorano vadovas.

Kalbėdamas apie šioje maitinimo įstaigoje ruošiamą maistą, G. Petreikis akcentavo sezoninius ir vietinius produktus, ypač – jų šviežumą ir kokybę. „Apskritai pastebime, kad maisto kultūra auga – žmonės nori kokybiško maisto“. Žmonėms reikia gero maisto, kuris suteiktų sveikatos, energijos, jau norisi, kad ir patiektas jis būtų patraukliai. Mes patiekiame tradicinę virtuvę šiek tiek kitaip ir drąsiai galime teigti, kad pasaulio virtuvė atkeliavo į Kretingą – ją rasite čia, pas mus“, – G. Petreikis sakė, kad restoranas „Skalsos kousnis“ tikrai gali didžiuotis ir savo meniu: mėsainiais, visų įprastai vadinamais burgeriais, salotų dubenimis, kurių pagrindą sudaro sezoninės salotos ir vaisiai, taip pat – bulvių dubenimis, kuriuose, klientui pasirinkus, gali būti tiekiami kroketai, ploni ar stori šiaudeliai, bulvių laiveliai ar batatai, žinoma, visa tai paskaninant jautiena, kukurūziniu viščiuku, plėšyta kiauliena ar chorizo dešra, bulvių „dubou“ gardinamas ir sezoninėmis šviežiomis ar marinuotomis daržovėmis. Sudarytas meniu vaikams, pasiūloma desertų, gaiviųjų gėrimų, o šeštadieniais ir sekmadieniais kuriama nauja – pusryčių – tradicija Kretingoje.

Seserys Eglė (dešinėje) ir Auksė Vasiliauskaitės. Viena jų – virtuvės šefė, kita – barmenė.

„Dieną orientuojamės ir į dienos pietus: būkime atviri – mums reikia išgyventi, žmonėms – greitai, sočiai ir nebrangiai pavalgyti, – kasdienę situaciją įvardijo restorano vadovas, pasidžiaugęs, kad kretingiškiai – imlūs naujovėms. – Nespėjome pasiskelbti, kad išvežiojame maistą į namus – iškart sulaukėme skambučių, o ir mūsų maisto patiekimą, produktų parinkimą, jų derinius klientai vertina labai teigiamai ir – su nuostaba: ar tikrai Kretingoje galima taip sočiai ir sąlyginai nebrangiai pavalgyti.“

G. Petreikis prisipažino, kad dėl patiekalų kainų tenka orientuotis į esamą situaciją – ne tik kylančius resursų kaštus, bet ir į žmonių perkamąją galią, jų gaunamas pajamas.

Rinkdami pavadinimą, restorano sumanytojai labiausiai norėjo akcentuoti gausą, sotumą, tvirtą pavalgymą, ką būtent ir įprasmina žodis „skalsos“. „Konsultavomės su žemaičių tarmės žinovais Juozu Pabrėža, Jūrate Laučiūte. Žinojome, kad gali būti „kousnis“, bet koks jis, kokiu būdvardžiu jį galima apibūdinti, jau reikėjo eiti į paieškas“, – G. Petreikis sakė, kad būna labai smagu, kai iš kito Lietuvos krašto atvykę restorano klientai bando ištarti pavadinimą.

Paklaustas, kaip kilo idėja atidaryti restoraną, G. Petreikis prisipažino, kad visada mėgęs lankytis maitinimo įstaigose ir pastebėjęs, kad yra laisva niša „kitokiam“ maistui. „Suprantu, kad išsikėliau sau iššūkį, tačiau pabandyti verta“, – teigė jis.

Restoranas „Skalsos kousnis“ yra įsikūręs Vilniaus g. 29B Kretingoje, prie turbo žiedo.

Darbo laikas: nuo 10 iki 22 val., penktadieniais ir šeštadieniais – iki 23 val., šeštadieniais ir sekmadieniais darbą restoranas pradeda 9 val. ir kviečia pasimėgauti sočiais pusryčiais.

Užsakymai priimami tel. 8 683 21238.

Keliaujantiems į Turkiją, gali būti aktualu: Restaurant in Alanya


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas