Pajūrio naujienos
Help
2023 Gegužė
Pi18152229
An29162330
Tr310172431
Ke4111825
Pe5121926
Še6132027
Se7142128
Apklausa

Ar, norint įsidarbinti į valstybės tarnybą, vis dar reikia turėti pažinčių?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Kretingiškius pasitinka „Pramogų sala“

  • Edita KALNIENĖ
  • Vakarų Lietuva
  • 2022-09-13
„Pramogų saloje“ įrengta medinė pakyla su suoliukais, kuriuose įmontuotos pakrovimo jungtys išmaniesiems įrenginiams, 4 lauko muzikos instrumentai: muzikinis istorijų pasakojimo kamuolys, dvigubi būgnai, harmonija, varpai lyra, taip pat stovas paspirtukams su pakrovimo stotele bei apšvietimas.

Įgyvendinant Gyventojų iniciatyvų, arba dalyvaujamojo biudžeto, projektą šiais metais Kretingoje, šalia viešosios Motiejaus Valančiaus bibliotekos, bus įrengta komfortiška, lengvai transformuojama lauko erdvė „Pramogų sala“.

Paskutiniai darbai

Prieš dvejus metus, 2020-aisiais, kai Kretingos rajono gyventojai pirmą kartą teikė iniciatyvas, skirtas gyvenamajai aplinkai ir viešajai infrastruktūrai gerinti ir kurti, Kretingos mieste buvo laimėjęs kitas projektas, tačiau dėl išaugusios projekto sąmatos buvo numatyta įgyvendinti antroje vietoje pagal gyventojų balsų pasiskirstymą esantį projektą. Taip prie bibliotekos iškilo „Pramogų sala“.

Ji sudaryta iš dviejų zonų – vaikų pramogų parko ir kūrybos. „Pramogų saloje“ įrengta medinė pakyla su suoliukais, kuriuose įmontuotos pakrovimo jungtys išmaniesiems įrenginiams, 4 lauko muzikos instrumentai – muzikinis istorijų pasakojimo kamuolys, dvigubi būgnai, harmonija, varpai lyra, taip pat stovas paspirtukams su pakrovimo stotele ir apšvietimas.

„Aikštelė dar nėra baigta, tačiau mačiau, kad joje jau žaidžia vaikai“, – apie „Pramogų salos“ dabartinę situaciją kalbėjo Kretingos rajono savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoja Violeta Turauskaitė.

Kad kretingiškiai jau aptiko „Pramogų salą, pastebėjo ir projekto iniciatorė Brigita Barkauskaitė: „Įrenginiai išbandyti jau ir mūsų darbuotojų, ir miesto bendruomenės. Jau ne kartą akies kampučiu mačiau, kaip mamos su vaikais išbando muzikos įrenginius, o jaunimas nekantraudamas vis užsuka ir laukia, kada pradės veikti išmaniųjų įrenginių įkrovimo stotelės.“

Dar liko įjungti elektrą, kad būtų galima pasikrauti telefonus, elektrinius paspirtukus, kad veiktų apšvietimas. Nepaisant to, šis projektas jau bus užbaigtas šiemet.

Įgyvendinant projektą „Pramogų sala“, buvo įrengti betoninių trinkelių takas, ažūrinių betono trinkelių aikštelė, kompozito lentų dviejų lygių terasa, atkurta, išlyginta ir užsėta veja, perkelti ir persodinti gėlynai.

Projekto vertė – 55 tūkst. Eur.

Atidarys pavasarį

„Biblioteka „Pramogų salą“ ketina atidaryti pavasarį“, – įvardijo V. Turauskaitė. Ją papildė ir bibliotekos direktorė Birutė Karčauskienė: „Tuomet ir oras bus gražesnis.“

„Pramogų sala“ naudosis ne tik Kretingos miesto gyventojai, bet ir pati biblioteka. „Labai džiaugiamės nauja erdve, nes galėsime joje organizuoti įvairius renginius, edukacijas mažiesiems. Galėsime veiklas perkelti į kitokią erdvę“, – kalbėjo B. Karčauskienė, pridūrusi, kad tai – ir poilsio zona.

Pirminė projekto „Pramogų sala“ idėja buvo prisidėti prie jaunų žmonių poreikių ir lūkesčių įgyvendinimo Kretingoje. „Dirbdama bibliotekos Jaunimo edukacijos erdvėje kaskart susidurdavau su problema – kodėl jauni žmonės negrįžta į gimtąjį miestą, kodėl jauniems žmonėms užsienio šalys ar Lietuvos didmiesčiai atrodo patrauklesni? Kalbant su jaunimu dažniausiai išryškėdavo keletas šios problemos priežasčių – modernios ir patrauklios jauniems žmonėms viešosios infrastruktūros, patrauklių veiklų trūkumas, realizacijos galimybių stoka“, – kodėl kilo ši idėja, papasakojo vyresnioji bibliotekininkė projektinei veiklai ir viešinimui B. Barkauskaitė.

Pradėjus su jaunimu diskutuoti apie tai, ko Kretingoje trūksta, į diskusiją įsitraukė Kretingos mieste gyvenančios mamos. Tuomet buvo išsiaiškina, kad jaunoms šeimoms reikia saugios erdvės miesto centre, kur mamos galėtų atsikvėpti nors minutėlę nuo rutinos, o vaikai – padūkti.

„Jaunimui tuomet svarbiausia buvo, kad jie rastų jaukią erdvę lauke, kurioje galėtų susiburti, bendrauti ir įkrauti savo išmaniuosius įrenginius“, – sakė B. Barkauskaitė, pridūrusi, kad ilgus metus mieste trūksta vandens erdvių, fontanų, kurie vasarą būtų panaudojami vaikų žaidimams ir atgaivai.

---

Kretingos rajone 2020-ųjų pradžioje startavo Gyventojų iniciatyvų projektas, tapęs įrankiu gyventojams patiems tiesiogiai skirstyti dalį Savivaldybės biudžeto: 2020 m. pateikti 47 (43 teikti balsavimui), 2021 m. – 24 (18 teikti balsavimui), 2022 m. – 18 projektų. Iš viso Kretingos mieste ir rajone jau įgyvendinti 7 projektai.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas