Pajūrio naujienos
Help
2023 Gruodis
Pi 4111825
An 5121926
Tr 6132027
Ke 7142128
Pe18152229
Še29162330
Se310172431
Apklausa

Ar atvykstantieji dirbti iš Baltarusijos kelia pavojų Lietuvos saugumui?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Apklausa

„Pajūrio naujienų“ skaitytojai kviečiami išrinkti 2023-ųjų Metų žmogų!

Saulius Paulius BYTAUTAS
Auksė ANTULIENĖ
Romaldas SAKALAUSKAS
Lukas KUBILIUS
Simona MONTVYDAITĖ-KAYA
Virginijus BRAZAUSKAS
Dovydas BAJORAS
Tadas ROMEIKA
Janė LEŠČIAUSKIENĖ
Daiva DUDĖNIENĖ
Gražina KATKUVIENĖ
Gintaras ŽIOBAKAS
Komentarų topas

Neliko direktoriaus ir valdančiosios koalicijos. Kas toliau?

  • Vitalija VITKAUSKIENĖ
  • Pirmas puslapis
  • 2022-09-20
„Iš aktyvaus rajono politinio gyvenimo nesitraukiu“, – sakė Kretingos rajono savivaldybės administracijos direktoriaus pareigų netekęs Egidijus Viskontas, šaltinių teigimu, galimas socialdemokratų kandidatas į Kretingos rajono savivaldybės merus ateinantį kovą vyksiančiuose rinkimuose.

Pirmadienis buvo paskutinė Kretingos rajono savivaldybės administracijos direktoriaus Egidijaus Viskonto darbo šiose pareigose diena. Savivaldybės taryba praėjusį penktadienį, rugsėjo 16 d., atleido E. Viskontą, kaip praradusį Savivaldybės tarybos pasitikėjimą. E. Viskonto bendrapartiečiai socialdemokratai pasitraukė iš valdančiosios koalicijos ir protestuodami prieš E. Viskonto atleidimą kartu su juo išėjo iš tarybos posėdžio.

Antras kartas nemelavo

Savivaldybės administracijos vadovo pareigos yra politinio pasitikėjimo. E. Viskontą į administracijos direktorius delegavo antroji šios tarybos kadencijos valdančioji koalicija, sudaryta susivienijus socialdemokratams, konservatoriams-krikščionims demokratams, liberalsąjūdiečiams, prie jų prisijungus Konstantinui Skierui. Praėjusį penktadienį ši politinė koalicija galutinai subyrėjo, kai iš jos oficialiai pasitraukė socialdemokratų frakcija. Kaip patvirtino frakcijos vadovas Valerijonas Kubilius, kilus nesutarimams su partneriais konservatoriais-krikščionimis demokratais, dargi konkrečiau – dėl konservatoriaus-krikščionio demokrato Dovydo Bajoro anksčiau pareikšto nepasitikėjimo administracijos direktoriumi E. Viskontu.

E. Viskontas direktoriumi tapo po to, kai 2020-ųjų pabaigoje iširo pirmoji tarybos valdančiųjų koalicija, turėjusi net 18 narių (iš 25-ių) ir savo lyderį tiesiogiai išrinktą merą Antaną Kalnių. Tąsyk koaliciją paliko konservatoriai-krikščionys demokratai, sugrįžo pas ankstesnius partnerius taryboje socialdemokratus. Visuomeninio rinkimų komiteto „Kretingos kraštas“ frakcijos nariai ir šiam komitetui priklausantis A. Kalnius prarado iškart po rinkimų turėtą valdžios poziciją, jų deleguotą administracijos direktorę Jolantą Girdvainę, kuri, nelikus tarybos daugumos užnugario, pati atsisakė vadovauti administracijai. Opozicijoje likę „kraštiečiai“ E. Viskonto darbu buvo nepatenkinti nuo pat jo pirmųjų šiame poste dienų. Atstatydinti E. Viskontą buvo bandyta šį birželį – nepavyko. Penktadienį už E. Viskonto atleidimą balsavo 19-a tarybos narių, ir 1-as susilaikė. Balsavimas buvo slaptas. Kuo prasikalto E. Viskontas? Svarstant E. Viskonto atleidimą, daug kritikos E. Viskontui pažėrė „kraštietis“ Vilius Adomaitis, nepašykštėjo ir A. Kalnius. V. Adomaitis kaltino E. Viskontą Savivaldybės administracijos darbuotojų kiršinimu. „Lyg iš fokusininko skrybėlės pasipylė E. Viskonto raštai, sprendimai“, – sakė politikas apie E. Viskonto pastangas didinti darbuotojams algas, pagerinti jų užimamas pozicijas ir leido suprasti, kad direktoriaus palankumo nusipelnė anaiptol ne verčiausieji, o patekę jo malonėn. V. Adomaitis manė, kad E. Viskontas viršijo jam tarybos suteiktus administracijos direktoriaus įgaliojimus pasirašęs patalpų panaudos sutartį su Kretingos vyrų krepšinio klubu ir leidęs klubui nuo 2022 m. rugsėjo 1 d. iki 2023 m. rugsėjo 1 d. organizuoti NKL čempionato namų rungtynes statyti neužbaigto Kretingos sporto ir sveikatingumo komplekso salėje. Nėra leidimo kompleksą, taip pat ir salę, eksploatuoti, kadangi komplekso statyba nebaigta. Be to, dėl Savivaldybės turto nuomojimo, neatlygintinos panaudos sprendžianti Savivaldybės taryba. „Ar teisėtai E. Viskontas, be tarybos pritarimo, Sporto ir sveikatingumo kompleksą stačiusiam rangovui paskyrė papildomus beveik 417 tūkst. eurų, nenumatytus šiai reikmei nei Savivaldybės Strateginiame plane, nei 2022-ųjų biudžete? Ar yra ir daugiau taip neleistinai paskirtų lėšų?“ – Darbo partijos frakcijos ir opozicijos narė Jolita Vaickienė įtarė E. Viskonto savivalę disponuojant Savivaldybės biudžeto pinigais.

Likus 3 dienoms iki penktadienio tarybos posėdžio E. Viskontas pats pateikė prašymą atleisti jį iš Kretingos savivaldybės administracijos direktoriaus pareigų, tačiau taryba jo prašymo nesvarstė. Darbo frakcijai ir tarybos opozicijai priklausantis Vytautas Ročys paaiškino, kad pareiškėjas pagal galiojančią teisę prašymą atleisti iš darbo gali atsiimti per 3 dienas nuo jo įteikimo.

>b>Gresia ir tiesioginis valdymas

Atleidusi E. Viskontą Savivaldybės taryba pavedė Kretingos rajono savivaldybės administracijos direktorės pareigas laikinai eiti administracijos direktoriaus pavaduotojai, socialdemokratei Violetai Turauskaitei.

Vyriausybės atstovė Klaipėdos ir Tauragės apskrityse Daiva Kerekeš patvirtino, kad dviejų mėnesių nuo E. Viskonto atleidimo laikotarpyje taryba privalo paskirti naują administracijos direktorių, to nepadarius, pradedamos procedūros dėl tiesioginio valdymo Savivaldybėje įvedimo: vyriausybės atstovė kreipiasi į Vidaus reikalų ministeriją, kuri teikia siūlymą Seimui ir Seimas nusprendžia.

Kas turi parinkti kandidatą vadovauti Savivaldybės administracijai, kai taryboje nebėra valdančiosios daugumos? „Meras yra tarybos vadovas, jis gali kviestis tarybos frakcijas, narius tartis“, – atsakė D. Kerekeš.

A. Kalnius „Pajūrio naujienoms“ teigė, kad dar nėra konkretaus kandidato į laisvą Savivaldybės administracijos direktoriaus kėdę. „Tariamės su visais tarybos nariais, visomis frakcijomis“, – sakė jis. Ar pavyks tarybos politikams sudaryti jau trečią šioje kadencijoje valdančiąją koaliciją, meras atsakyti negalėjo.

„Tam, kad Savivaldybėje darbas vyktų sklandžiai, administracijos direktoriaus pareigas laikinai patikėjome Violetai Turauskaitei, ji ir iki šiol nešė didžiąją darbų naštą“, – kalbėjo A. Kalnius.

Į tarybą grįžo Algimantas Šoblinskas

Penktadienio tarybos posėdyje, dalyvaujant Lietuvos Respublikos Vyriausiosios rinkimų komisijos nariui Šarūnui Liekiui, prisiekė naujas šios kadencijos tarybos narys Algimantas Šoblinskas. Į tarybą išrinktas pagal Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos sąrašą A. Šoblinskas šiandieną priklauso Demokratų sąjungai „Vardan Lietuvos“ ir papildė šios politinės partijos frakciją taryboje.

Algimantas Šoblinskas Kretingos rajono Savivaldybės tarybos nariu buvo ankstesnėse kadencijose: 2023–2007 m. išrinktas pagal Valstiečių ir Naujosios demokratijos sąjungos, 2007–2011 m., 2011–2015 m. Darbo partijos kandidatų į tarybą sąrašus. Paskutinę kadenciją dirbo ne visą, turėjo trauktis dėl teismus pasiekusio konflikto su vienu asmeniu.

A. Šoblinskas Kauno milicijos mokykloje yra įgijęs teisininko specialybę, Klaipėdos verslo kolegijoje baigė kaimo turizmo vadybą, yra kaimo turizmo sodybos „Vienkiemis“ savininkas. Taryboje jis pakeitė Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos narę Dalią Martišauskienę, kuri turėjo atsisakyti tarybos nario mandato, kai profesinė mokykla Kretingsodyje buvo prijungta prie Klaipėdos Ernesto Galvanausko profesinio mokymo centro, kuriam ji vadovauja. Kretingos rajono savivaldybė yra mažoji šio centro dalininkė, dėl to centro vadovo ir Kretingos rajono savivaldybės tarybos nario pareigos teisiškai yra nesuderinamos.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas