Pajūrio naujienos
Help
2024 Kovas
Pi 4111825
An 5121926
Tr 6132027
Ke 7142128
Pe18152229
Še29162330
Se310172431
Apklausa

Ar pasigendate spartesnės daugiabučių gyvenamųjų namų renovacijos Kretingos rajone?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Oksfordas jauną šeimą atvedė į kaimą

  • Irena ŠEŠKEVIČIENĖ
  • Žemė ir ūkis
  • 2022-09-23
Laukžemėje prieš dešimtmetį klaipėdietės Julijos Semenistajos šeima įsikūrė, ieškodama erdvės savo augintiniui.

Laukžemiškė Julija Semenistaja išgarsėjo apylinkėse kruopščiai siuvinėtais savo paveikslais, kurių parodas jau surengė bendruomenės namuose, bibliotekoje. Seną sodybą Laukžemėje, Vingio gatvėje, prieš 10-metį įsigiję klaipėdiečiai Julija ir jos vyras Pavelas pavertė viena gražiausių visame kaime: išpuoselėtas kiemas, baseinas su čiurlenančiu šaltiniu, o kitapus gatvės prižiūrimoje vejoje – modernus daržas, kur daržovės susodintos į dėžes.

Julijai pakvietus į skoningai išpuoštus namus, vizgindamas uodega ir besišliedamas prie kojų, svečius pirmiausia pasitiko itin mielas šeimos draugas rudakailis labradoras Oksfordas. „Toks jo vardas pagal dokumentus“, – šypsodamasi paaiškino Julija, savo šeimos gyvenimą nusprendusi kurti kaime.

Kaipgi klaipėdiečiai ryžosi iškeisti judraus uostamiesčio gyvenimą į nuošalų kaimą, iš kur ligi Šventosios tenka 5 km žvyrkeliu, o ligi Darbėnų apie 10 km važiuoti? Šeimininkė neslėpė: „Šuo mus čia atvedė. Kai įsigijome Oksfordą, šis buvo labai judrus – teko ieškotis nuošalios vietos, kad gyvūnas galėtų išsilakstyti. Pasirinkome Laukžemę, mums čia patiko viskas – ramybė, geri kaimynai, stipri bendruomenė. Su Oksfordu visus aplinkinius miškus esame aplakstę. O tam, kad socializuotųsi, susitiktų su kitais keturkojais, važiuojame į aikšteles Palangoje, Klaipėdoje arba į šunims skirtus paplūdimius prie jūros“, – gyvenimo pokyčius nulėmusias aplinkybes išklojo pašnekovė.

Julijos siuvinėti darbai jau pabuvojo ir parodose.

Pagal specialybę Julija – kineziterapeutė, ji ketina pradėti vesti mankštas kaimo moterims, o jos didžiausias pomėgis – siuvinėti kryželiu. Kone visos namų sienos išpuoštos jos pačios rankų kūriniais: žvelgiant iš tolo, siuvinėti paveikslai primena tapytas drobes.

J. Semenistaja sakė perkanti specialiai paruoštus rinkinius su paveikslo siužetu ir jam reikalingų spalvų siūlais. Tačiau moteris nesirenka paprastų ir lėkštų siužetų, atvirkščiai – kuo sudėtingesnius, labiausiai ją traukia portretai. „Norisi kažko originalaus, nematyto, visa bėda, kad nemoku piešti, tad ir tenka ieškoti kuo įdomesnių trafaretų“, – aprodydama paveikslus, atviravo kūrėja.

Ji tęsė mintį: „Ne kažkiek darbų ir beturiu. Jei prireikia kam nors iš draugų, giminių dovanos – paveikslas, sušildytas mano rankų, manau, tinkamiausia dovana, artimiems žmonėms suteikianti džiaugsmo“, – atviravo pašnekovė ir sakė jau laukianti tamsaus laiko, kada vėl prisės prie siuvinėjamos drobės.

Mat, šiltuoju metu darbų netrūksta ir sodyboje ar aplink ją. Išsinuomoję iš valstybės gabalą žemės kitapus sodybos, išvien su Pavelu, kuris didžiąją laiko dalį praleidžia dirbdamas Norvegijoje, įsirengė modernų daržą: lysvėse greta dar nesudorotų daržovių veši šilauogės, vaiskrūmiai.

Laukžemės bendruomenės pirmininkė Aida Mikutienė negailėjo šiltų žodžių Julijai ir Pavelui – ši šeima viena aktyviausių ir geranoriškiausių kaime: už savo lėšas jie nupirko 8 modernius šviestuvus visai Vingio gatvei apšviesti. „Koks čia nuopelnas, juk ir patys ta gatve važinėjame ir vaikštome“, – santūriai pastebėjo J. Semenistaja.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas