Pajūrio naujienos
Help
2023 Gruodis
Pi 4111825
An 5121926
Tr 6132027
Ke 7142128
Pe18152229
Še29162330
Se310172431
Apklausa

Ar atvykstantieji dirbti iš Baltarusijos kelia pavojų Lietuvos saugumui?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Apklausa

„Pajūrio naujienų“ skaitytojai kviečiami išrinkti 2023-ųjų Metų žmogų!

Saulius Paulius BYTAUTAS
Auksė ANTULIENĖ
Romaldas SAKALAUSKAS
Lukas KUBILIUS
Simona MONTVYDAITĖ-KAYA
Virginijus BRAZAUSKAS
Dovydas BAJORAS
Tadas ROMEIKA
Janė LEŠČIAUSKIENĖ
Daiva DUDĖNIENĖ
Gražina KATKUVIENĖ
Gintaras ŽIOBAKAS
Komentarų topas

Policijos pareigūnai – arčiau žmonių

  • Edita KALNIENĖ
  • Šventės
  • 2022-10-04
Šventinė pareigūnų eisena, kurią lydėjo Karinių jūrų pajėgų orkestras.

Angelų sargų, arba Policijos, diena šiais metais Kretingoje – ne eilinė: mūsų mieste penktadienį, rugsėjo 30 dieną, savo šventę minėjo visi Klaipėdos apskrities pareigūnai. Per ją 12 apdovanojimų atiteko ir Kretingos rajono policijos komisariato pareigūnams.

Visuomenės draugai

Kiekvienais metais šventė įvyksta vis kitame Klaipėdos apskrities mieste. „Smagu, kad šiemet švenčiame, kai jau yra sutvarkyta Vilniaus gatvė, – švente džiaugėsi Kretingos rajono policijos komisariato viršininkas Arūnas Pužauskas. – Ne kiekvieną dieną galime parodyti, su kokia technika dirba Klaipėdos apskrities pareigūnai, ne visas iš šių priemonių turi mūsų policijos komisariatas. Taip pat į šventę savo transporto priemones pristatyti atvyko kolegos iš Latvijos.“

Daugiausia pramogų buvo skirta vaikams. Jiems rajono policijos komisariato bendruomenės pareigūnės parengė įvairių užduočių, visuomenė galėjo susipažinti su pareigūnų profesija iš arčiau.

„Per tokias šventes populiariname policijos profesiją, stengiamės būti arčiau žmonių“, – kalbėjo Klaipėdos apskrities Vyriausiojo policijos komisariato (VPK) Viešosios tvarkos tarnybos Prevencijos skyriaus vyriausioji specialistė Aurelija Studencova.

Per šventę gyventojai buvo supažindinti su policijos darbo priemonėmis, technika, transporto priemonėmis. „Norime, kad žmonės pažintų, bendrautų su pareigūnais. Vaikus nuo mažens stengiamės pratinti prie policijos, kad jie nebijotų kreiptis pagalbos“, – atkreipė dėmesį A. Studencova.

Dažnai tėvai vaikus gąsdina policija, neva, jeigu jie bus blogi, iškvies pareigūnus. „Mes ne baubai, o draugai, pagalbininkai, visada skubame į pagalbą“, – tikino A. Studencova.

Jai paantrino ir policijos kapelionas Antanas Budreckas: „Jeigu grasinama policija, vaikui sukuriamas neigiamas požiūris į pareigūnus. Turi būti priešingai, nes pareigūnai nori padėti, kaip ir sako jų šūkis „Ginti. Saugoti. Padėti“.

Kunigas šalia pareigūnų – visose gyvenimiškose situacijose. „Policija ir bažnyčia bendradarbiauja jau labai seniai. Vykdome bendras iniciatyvas, siekiame to paties tikslo – kad visuomenė būtų geresnė“, – teigė A. Budreckas.

Per šventę Kretingos Viešpaties Apreiškimo Švč. Mergelei Marijai bažnyčioje aukotos šv. Mišios už policijos pareigūnus. „Policijai buvo priskirta Angelų sargų diena, nes ji mus saugo, žinoma, tobulėti visada yra kur, tačiau stengiamės, kad pareigūnų vaidmuo, kaip angelų sargų, vis labiau išryškėtų“, – bažnyčios ir pareigūnų bendradarbiavimo tikslą atskleidė kunigas.

Klaipėdos apskrities Vyriausiojo policijos komisariato viršininkas Alfonsas Motuzas (dešinėje) II laipsnio policijos pasižymėjimo ženklu „Už nepriekaištingą tarnybą“ apdovanojo ir Kretingos rajono policijos komisariato Veiklos skyriaus vyriausiąjį tyrėją Dalių Daukantą.

Pristatė darbo priemones

Savo priemones miesto centre pristatė įvairių sričių policijos pareigūnai. Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kriminalistinių tyrimų tarnyba gyventojams demonstravo, ką jie naudoja atvykę į įvykio vietą. „Pristatome kriminalistinę techniką, skirtą ieškoti nusikaltimo pėdsakų: pirštų, batų antspaudų, biologinių pėdsakų“, – vardino Kriminalistinių tyrimų tarnybos viršininkas Remigijus Mickus.

Paklausus, ar kriminalistų darbas panašus į serialuose, filmuose rodomų pareigūnų, R. Mickus tikino, kad taip: „Nuvykstame į įvykio vietą, ten ieškome įkalčių, juos fotografuojame. Ieškome pirštų antspaudų, kraujo ir panašiai. Yra tam tikra metodika, pagal kurią mes dirbame.“

Atėję į šventę galėjo susipažinti ir su policijos ginkluote. „Atsivežėme policijos ginkluotę, visą amuniciją. Čia turime specialiosios paskirties, kasdienius pareigūnų ginklus, specialiąsias priemones: šarvines liemenes, elektros šoką, teleskopinę lazdą, antrankius“, – pristatė Klaipėdos apskrities VPK Licencijavimo skyriaus specialistas Remigijus Matijošaitis.

Atvyko latvių pareigūnai

Šventėje savo transporto priemones pristatė ir pareigūnai iš Latvijos. „Su kolegomis reikia bendrauti. Turime bendrą sieną, prie kurios bendradarbiaudami patruliuojame“, – apie bendradarbiavimo svarbą kalbėjo Latvijos Valstybinės policijos Kuržemės regiono administracijos Tvarkos policijos komisariato Prevencijos grupės vyresnioji inspektorė Vita Vilistere.

Į Kretingą latviai atvežė savo patį naujausią automobilį. „Jis skirtas vietoms, kuriose sunku pravažiuoti, ieškoti pasimetusių žmonių, grybautojų miškuose, patruliuoti pajūryje, kur reikalinga specialioji technika“, – paaiškino Kuržemės apygardos administracijos Tvarkos policijos biuro Patrulių policijos skyriaus Eismo stebėjimo kuopos vadas Leonidas Tarabanas.

Jį papildė V. Vilistere: „Tai nėra mūsų pareigūnų kasdienis automobilis, kurį naudojame patruliavimui Latvijoje.“ Transporto priemonę kolegos iš Latvijos įsigijo pagal 2014–2020 m. Interreg V-A Latvijos ir Lietuvos bendradarbiavimo per sieną programos „Saugos paslaugų plėtra stiprinant komunikacijos ir bendradarbiavimo gebėjimus tarp vietos savivaldos ir policijos institucijų“ SCAPE II lėšas.

„Su Klaipėdos policija tai antras bendras projektas, finansuojamas Europos Sąjungos. Planuojamas ir trečias projektas“, – atskleidė V. Vilistere. Įgyvendinant šią programą komisariatai ne tik įsigyja tam tikros technikos, bet ir rengia įvairius mokymus. „Jie reikalingi, kad būtų sąveika tarp skirtingų valstybių policijos“, – toliau kalbėjo ji.

Rotušės aikštėje pareigūnai pristatė savo darbo priemones, vaikams parengė smagių užduočių ir siurprizų.

Sulaukė daug sveikinimų

Pagrindinė šventės dalis, per kurią buvo apdovanota 12 Kretingos rajono policijos komisariato pareigūnų, įvyko Kretingos bažnyčioje.

Policijos dieną savo sveikinimo kalba atidarė Klaipėdos apskrities VPK viršininkas Alfonsas Motuzas. „Savo profesinę dieną švenčiame neramiu laiku. Praėję metai taip pat buvo nelengvi. Tais sunkiais etapais visada kartodavome, kas, jeigu ne mes. Kas, jeigu ne policijos pareigūnai, turėjo kovoti su pandemijos iššūkiais, malšinti riaušes, padėjome valstybinės sienos apsaugos tarnybos pareigūnams“, – apie iššūkius kalbėjo jis, pasidžiaugęs pareigūnu darbu.

Savo dėkingumą, įteikdamas padėkas pareigūnams, išreiškė ir rajono meras Antanas Kalnius: „Esu dėkingas už jūsų atsidavimą savo darbui.“ Meras padėką įteikė ir Kretingos rajono policijos komisariato viršininkui A. Pužauskui.

Policijos pareigūnams už nuopelnus ir nepriekaištingą tarnybą iškilmingai įteikti medaliai ir padėkos, už aktyvų bendradarbiavimą padėkota socialiniams partneriams – policijos rėmėjams, šauliams, seniūnams, apdovanoti vaikų piešinių konkurso „Ateities policija“ nugalėtojai, tradiciškai išrinkti ir trys „Metų pareigūnai“.

Pareigūnus pasveikinti ir jiems padėkoti atvyko ir kitų teisėsaugos institucijų atstovai, kolegos iš Latvijos.

---

Kretingos rajono policijos komisariato pareigūnai paskatinti:

*II laipsnio policijos pasižymėjimo ženklu „Už nepriekaištingą tarnybą“: Reagavimo skyriaus vyriausiasis patrulis Irmantas Kripas ir Veiklos skyriaus vyriausiasis tyrėjas Dalius Daukantas;

*vardine dovana rankiniu laikrodžiu „Adriatica“ – Reagavimo skyriaus tyrėjas Raimundas Domeikis;

*vardine dovana rankiniu laikrodžiu „Swiss Military“ – Veiklos skyriaus tyrėja Sandra Statkauskienė;

*rajono mero Antano Kalniaus padėkos įteiktos Reagavimo skyriaus vyriausiajam patruliui Edvinui Bubliauskiui ir tyrėjui Edmundui Navickui, Veiklos skyriaus tyrėjai Rūtai Šiaulytei ir vyresniajam tyrėjui Kostui Rapaliui;

* Klaipėdos apskrities Vyriausiojo policijos komisariato viršininko Alfonso Motuzo padėkos skirtos: Veiklos skyriaus tyrėjai Sandrai Litvinienei ir tyrėjui Pauliui Viskontui;

*trimis papildomomis dienomis mokamų atostogų: Reagavimo skyriaus tyrėjas Julius Prušinskas, Veiklos skyriaus vyresnysis tyrėjas Regimantas Preibys.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas