Pajūrio naujienos
Help
2024 Balandis
Pi18152229
An29162330
Tr3101724
Ke4111825
Pe5121926
Še6132027
Se7142128
Komentarų topas

2022-ųjų Metų žmogumi tapo kretingiškė boksininkė Gabrielė Stonkutė. Į „Pajūrio naujienų“ redakciją apdovanojimo atsiimti atėjęs jos tėvas Saulius Stonkus tikino, kad sportininkė džiaugėsi sulaukusi įvertinimo iš savo kraštiečių.

Šiais metais po intensyvaus skaitytojų balsavimo 2022-ųjų „Pajūrio naujienų“ Metų žmogumi tapo mūsų šalį visame pasaulyje garsinanti kretingiškė boksininkė Gabrielė Stonkutė – ji beveik pusšimčiu balsų aplenkė brolį pranciškoną Paulių Vaineikį, už kurį balsavo taip pat gausus būrys skaitytojų.

Dėl didelio užimtumo G. Stonkutė negalėjo atvykti atsiimti apdovanojimo į „Pajūrio naujienų“ redakciją, todėl laimėjimu pasidžiaugti atvyko jos tėvas Saulius Stonkus.

„Ji labai norėjo sportuoti, tad ieškojome, kokios sporto šakos užsiėmimus ji galėtų lankyti. Kadangi kartu dalyvauti sportinėje veikloje neturėjome galimybės, nuvedėme į boksą, kurio treniruotes lankyti Gabrielė galėjo be tėvų“, – kalbėjo jis.

Sportininkė tikslų siekė ryžtingai. „Nesvarbu, koks oras, kokiu būdu – pėsčiomis ar dviračiu iš Tolių kaimo, kur mes gyvename, bet ji vykdavo į treniruotes. Gabrielė apskritai labai anksti tapo savarankiška, – tikino S. Stonkus, džiaugdamasis dukros rezultatais. – Visi iškovoti apdovanojimai ir yra jos sunkaus darbo rezultatas.“

Bokso treneris Aivaras Balsys džiaugėsi buvusios auklėtinės įvertinimu: „Manau, kad ji teisingai yra pripažinta Metų žmogumi. O tokie įvertinimai tik dar labiau motyvuoja siekti tikslų ir tobulėti. Ji atidavė ne tik savo laiką, bet ir įdėjo daug pastangų, kad pasiektų tokių rezultatų.“

Trenerio teigimu, G. Stonkutė yra labai perspektyvi sportininkė. „Tikiuosi ją pamatyti ir Paryžiuje įvyksiančiose Olimpinėse žaidynėse, – sakė jis prisiminęs pirmuosius boksininkės žingsnius šiame sporte. – Buvo be galo kukli mergaitė. Tikėjausi, kad ji eis toli, tačiau iškovotas Pasaulio čempionės titulas man buvo kaip stebuklas.“

Gabrielė turėjo ir talentą, tačiau, anot A. Balsio, viso kito ji pasiekė per sunkų darbą: „Ji turi geras savybes, reikalingas boksui, – jėgą, greitį, o svarbiausia – ji labai stipri psichologiškai.“

Gabrielė šiais metais demonstravo įspūdingus pasiekimus. Ji – pirmoji moteris lietuvė, tapusi Pasaulio bokso čempione. Po šio triumfo sportininkė į savo laimėjimų kraitį dar įsidėjo ir Europos moterų bokso čempionato medalį.

2014-aisiais G. Stonkutė, tuomet jai buvo trylika, pirmąkart stojo prie bokso kriaušės Kretingos sporto mokykloje. Boksininkės pašaukimą suradusi šioje mokykloje Gabrielė mokytis ir treniruotis išvyko į Panevėžio sporto gimnaziją, kur jai, kaip sportininkei, atsivėrė daugiau galimybių. Baigusi gimnaziją Panevėžyje įstojo į Lietuvos sporto universitetą, studijuoja treniravimo sistemas.

Europos čempionės titulą jai laimėti pavyko iš ketvirto karto – 2019 metais Sofijoje Bulgarijoje įvykusiame Europos bokso čempionate. Italijoje įvykusiame U-22 Europos čempionate ji tapo vicečempione – tąsyk nusileido olimpinei jaunimo čempionei iš Rusijos.

„P. n.“ informacija


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas