Pajūrio naujienos
Help
2023 Rugsėjis
Pi 4111825
An 5121926
Tr 6132027
Ke 7142128
Pe18152229
Še29162330
Se3101724
Apklausa

Ar iš streiko politikai turi daugiau naudos negu mokytojai?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas
Melanija GRICIENĖ

Asmuo, susirgęs onkologine liga, patiria ne tik fizinius, emocinius sunkumus, tačiau ir finansinę naštą. Vis dėlto, savivaldybės administracija iš savo biudžeto lėšų gali skirti finansinę paramą asmeniui, patekusiam į sunkią materialinę padėtį dėl onkologinės ligos. Kokios šios paramos skyrimo sąlygos, paaiškino Lietuvos jaunųjų advokatų asociacijos (LJAA) narė, advokato padėjėja Melanija Gricienė:

– Asmuo, patekęs į sunkią materialinę padėtį dėl onkologinės ligos, gali gauti vienkartinę finansinę paramą iš Savivaldybės. Piniginės socialinės paramos nepasiturintiems gyventojams įstatyme numatyta, kad piniginę socialinę paramą savivaldybės teikia vykdydamos savarankiškąją savivaldybių funkciją, kuri yra finansuojama iš savivaldybių biudžeto lėšų. Vadinasi, iš numatytų savivaldybės biudžeto lėšų gali būti skiriama finansinė parama asmenims, kurie atitinka savivaldybės tarybos nustatytus kriterijus.

Kretingos rajono savivaldybės taryba tokią tvarką yra patvirtinusi „Piniginės socialinės paramos teikimo nepasiturintiems Kretingos rajono savivaldybės gyventojams tvarkos aprašu“, kuriuo nustatyta Savivaldybės teikiamos piniginės socialinės paramos skyrimo, mokėjimo ir teikimo tvarka.

Apraše numatyta, kad tikslinė pašalpa gali būti skiriama bendrai gyvenantiems asmenims ar vienam gyvenančiam asmeniui esant sunkiai materialinei padėčiai dėl ligų, kurios įtrauktos į sveikatos apsaugos ministro įsakymu patvirtintą sunkių ligų sąrašą. Į šį sąrašą patenka III, IV stadijos piktybinis navikas, t. y. III, IV stadijos vėžys.

Tačiau siekiant gauti tikslinę pašalpą sergant III ar IV stadijos onkologine liga reikėtų įvertinti asmens gaunamas pajamas per mėnesį. Vidutinės pajamos vienam iš bendrai gyvenančių asmenų turi neviršyti 2 Valstybės remiamų pajamų (VRP) dydžių, o vieno gyvenančio asmens – 2,5 VRP dydžio. Nuo 2023 m. sausio 1 d. 1 VRP dydis yra 157 Eur, todėl vidutinės pajamos vienam iš bendrai gyvenančių asmenų šiuo metu turi neviršyti 314 Eur, o vieno gyvenančio asmens – 392,5 Eur.

Apraše taip pat išskirtas atskiras atvejis tikslinei paramai gauti šeimoms, kurių vaikai serga onkologine liga. Šiuo atveju tikslinė parama gali būti skiriama nepriklausomai nuo onkologinės ligos stadijos. Tokiu atveju taip pat vertinamos vidutinės asmens gaunamos pajamos per mėnesį, kurios šiuo metu neturi viršyti 314 Eur, o vieno gyvenančio asmens – 392,50 Eur.

Atitikus Savivaldybės tarybos nustatytas sąlygas skiriamos tikslinės pašalpos dydis gali siekti iki 10 bazinės socialinės paramos dydžio (BSI) dydžio. Kadangi nuo 2023 m. sausio 1 d. 1 BSI dydis yra 49 Eur, asmuo, sergantis III ar IV stadijos onkologine liga, gali gauti iki 490 Eur tikslinę išmoką. Asmuo tikslinę pašalpą gali gauti vieną kartą per kalendorinius metus.

Prašymą dėl piniginės socialinės paramos skyrimo asmuo turi pateikti pagal savo deklaruotą arba faktinę gyvenamąją vietą į šiuos Kretingos rajono savivaldybės administracijos padalinius: Kretingos miesto gyventojai – į Socialinių reikalų ir sveikatos skyrių; Salantų miesto gyventojai – į Salantų m. seniūniją; kaimo vietovių gyventojai kreipiasi į seniūnijas pagal deklaruotą gyvenamąją vietą; nepasiturintys gyventojai be nuolatinės gyvenamosios vietos, kurie savo gyvenamąją vietą deklaruoja Kretingos rajono savivaldybėje, – pagal faktinę gyvenamąją vietą į Kretingos rajono savivaldybės administracijos padalinius.

Kartu su prašymu asmuo turi nurodyti pašalpos reikalingumo motyvus, pateikti juos patvirtinančius dokumentus, pavyzdžiui, medicininį išrašą iš sveikatos priežiūros įstaigos, kitus dokumentus pagal poreikį bei asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas